Samsung QLED kasma-titreme sorunu

D Çevrimdışı

drlgk

Yeni Üye
28 Kas 2021
4
36
Öncelikle merhaba,
Uzun zamandır ilk defa bir foruma üye olup konu açıyorum hatam olursa şimdiden özür dilerim.
Sorunum Samsung Qled televizyonumla ilgili.
Q5570T sahibiyim özellikle digitürkte futbol, basketbol izlerken slow motion görüntülerde veya slow motion görüntüden normal görüntüye geçtikten sonra 3-5 saniyelik kasma problemi oluyor görüntü kekeliyor. Samsung servisi sorunun yayın değerleriyle alakalı olduğunu ve televizyonda bir sorun olmadığını belirtiyor. Bu sorun gerçekten yayından mıdır ? Yoksa televizyon bu görüntüyü düzgün vermek zorunda mıdır ? Fps drop ya da 3:2 pulldown gibi bir sorun mudur? Kasma olduğu anda çektiğim videodan fotoğraf ekliyorum dikkat ederseniz topun ilerlerken hayaleti toptan baya ileride. Kasma olmadığı anda çektiğim videoda ise topun uzadığını yani arada böyle bir boşluk olmadığını gördüm. Değerli görüşlerinizi bekliyorum. A Adem Helvacı F fikoloji

0873E888-2E47-4CF1-8A27-9B56300796C3.jpg

E59239C5-F181-4F7E-BE53-3EA125304E6F.jpg

Son düzenleme:
Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Açıkçası gözlemleyip yorum yapmak en sağlıklısı olacaktır.
Gürültü azaltma gibi çeşitli geliştirmelerin seviyesini düşürmeyi deneyin.

Sorun Samsung kaynaklı da olmayabilir.
Sahne geçişi sırasında kare oluşturmada yaşanan bir gecikme veya çözme kaynaklı bir gecikme de olabilir.
Başka bir kanalın benzer bir içeriğini izleyin bir de orada kontrol edin derim.
Veya PC ya da YouTube üzerinden bir içeriği açıp sonra oynatım hızını yavaşlatmayı da deneyebilirsiniz.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt