Samsung Ps43e490 Renklerde Sorun

R Çevrimdışı

remember1t

Yeni Üye
28 Mar 2020
13
37
Merhabalar. Forumu birkaç gündür keşfettim. gerçekten mükemmel bir forum. Herkes çok sağduyulu ve özverili. Herkese teşekkürler.
Benim sorunum şöyle ki; bizim 2013 yılında aldığımız ps43e490 plazma televizyonumuzda 3ncü yıldan sonra şöyle bir sıkıntı çıktı: ayarlardan hücre ışığı ve arka ışığı yükseltince 2-3dk sonra yavaş yavaş renkler patlamaya ve karışmaya başlıyor. ekranda sahneden izlerr kalmaya başlıyor. biz bu tv yi düşün ışıkta kullandık 3sene daha falan. şuan tv açtıktan sonra belli belirsiz zamanlarda kendi kendine kapanıyor. bazen 5dk bazen 1 saat sonra kapanıyor. tamirci anakart değişmesi lazım dedi. Anakart modeli bn97-06475g . Tv nin içinden baktım n11 de 170tl ye muhtemelen çıkma bir ürün buldum.
Size sormak ve danışmak istediğim şey anakartı değiştirdiğimde kapanma sorunu çözülür mü ve de o ekrandaki renk sorunu da çözülür mü?

R Çevrimdışı

remember1t

Yeni Üye
28 Mar 2020
13
37
IMG_20200330_215926.jpg

IMG_20200330_215858.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
R Çevrimdışı

remember1t

Yeni Üye
28 Mar 2020
13
37
A Adem Helvacı abi bi yardımcı olsan 1 haftadır cihaz öyle duruyor. Ysus kartı değişsem sorun hallolur mu? Ya da anakartı da değişmelimiyim? Ona göre sipariş vericem bekliyorum abim. Şuan cihaz kapanıyor ve standby ışığı 2kez yanıp 1 sn sönüyor 2kez yanıp 1sn sönüyor.... Ve açılmıyor fişi çekip bir müddet bekledikten sonra tekrar açılıyor.

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,456
49
R remember1t, usb girişi varsa usb belleğe beyaz patern resmi atın bir süre beyaz renkte kalsın. malumunuz piksellerde plazma var ve plazmalar bir süre sonra işlevini yitiyor su efekti dediğimiz görüntü oluşuyor birde alacağınız kart sıfır değildir çıkma karttır.ysus ve z sus kartından drop ayar potları varmı onlardan ayarlamayı deneyin

R Çevrimdışı

remember1t

Yeni Üye
28 Mar 2020
13
37
R remember1t, usb girişi varsa usb belleğe beyaz patern resmi atın bir süre beyaz renkte kalsın. malumunuz piksellerde plazma var ve plazmalar bir süre sonra işlevini yitiyor su efekti dediğimiz görüntü oluşuyor birde alacağınız kart sıfır değildir çıkma karttır.ysus ve z sus kartından drop ayar potları varmı onlardan ayarlamayı deneyin

Beyaz patern testini yarın dükkana gidince yapıcam neticeyi bildiririm. drop ayar portlarını da bilmiyorum açıkcası. Kartın modeli lj41-10136a ve lj41-10137a .Fotoğraflarını yüklüyorum varsa bana söylermisiniz?

IMG_20200329_000239.jpg
IMG_20200329_000246.jpg

Bu arada A Adem Helvacı abinin bahsettiği muldischarge arızası ile ilgili şöyle bi pdf kaynak buldum ilgili kısmı ekran görüntüsü ekliyorum tüm dökümanı nasıl ekleyeceğimi bulamadım açıkcası. Değimesi gereken şeylerle ilgili yapılması gereken testlerden de bahsetmiş ama teknik bilgi olduğu için çok anlayamadım açıkcası. Anlayan üstadlar varsa yardımcı olabilirler umarım.

Son düzenleme:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt