Samsung ölü pikselli monitörü değişim için kabul etmiyor

M Çevrimdışı

MuhammedEKilinc

Yeni Üye
17 Kas 2020
1
23
Merhaba geçtiğimiz günlerde bir samsung monitör satın aldım n11.com üzerinden ve ürünü teslim alır almaz direk ölü piksel testi yaptım ve ölü piksellerin olduğunu tespit ettim.
Hemen ardından değişim talebinde bulundum ve ürünü geri gönderdim ancak bugün sistemi kontrol ettiğimde değişim talebimin kabul edilmediğini gördüm.
Değişim talebimin red yemesinin sebebini sorduğumda aldığım yanıt şu şekilde oldu;
"Değerli Müşterimiz, iade işlemi için n11 hesabınızdan iade talebi oluşturup ürünü bize gönderebilirsiniz. maalesef değişim işlemi sağlayamıyoruz. Teşekkürler"

Bu konuda ne yapmam gerekiyor ürün şuan 1099 TL ben indirimler ile beraber 840 TL'ye almıştım bu yüzden para iadesi almak istemiyorum.
Yardımcı olursanız sevinirim

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Bu konuda ancak yasa yoluna gidip dört seçimlik hakkınızı kullanmak istediğinizi haklı gerekçeleriniz ile halem heyetine anlatım onay alırsanız istediğinizi elde edebilirsiniz.

Bunlar tüketiciye resmen dayatma yapılan durumlardır.

Parayı iade etmek onlar için daha ekonomik bir çözüm zira ölü pixelli de olsa mal şu koşullarda daha kıymetli kendileri için.

Bu tarz durumlarda THH üzerinden işlem başlatıp, Malın mevcut satış rakamı ne ise onun bir ekran alıntısını alıp delil olarak dosyaya ekleyip. ''İşlem tarihi itibari ile malın mevcut değeri üzerinden ücret iadesi yapılmasını'' şeklinde talebinizi dilekçenize yazın, Ücret iadesi yapılacaksa aynı zamanda talep tarihi itibari ile EN YÜKSEK TİCARİ AVANSA FAİZİ ile iade talep ettiğinizi de belirtmeniz gerekir.

Yani sizin öncelikli tercihiniz, Yasada size verilen (Önce bu hakkı almalısınız) Dört seçimlik hakkınızı kullanmak ve bu haklardan MALIN MİSLİ İLE DEĞİŞMESİ seçeneğini tercih etmeniz yönde olmalıdır.

Firmalar kendi başlarına seve seve her zaman ürün değişimi yapmaz.

Dosyanızda tüm belgeleri eksiksiz sunun yoksa belge eksikliğinden ret gelir.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt