Samsung LCD Tv - güç ışığı yanıyor ama televizyon çalışmıyor

H Çevrimdışı

hmuratdemir

Yeni Üye
4 Nis 2021
2
44
Merhaba, Samsung 32" LCD tv'miz birden bire ekrana renkli çizgiler gelerek kapanmış ( bizim ufaklık öyle söylüyor :)) ). Başlıkta da yazdığım gibi güç ışığı yanıyor ama çalışmaya dair hiçbir hareket yok. Biraz youtube falan araştırdım, bir tv tamircisi aynı sorunu olan bir tv'nin güç ünitesini kontrol ediyor ve sorun olmadığı için anakartın sorunlu olacağını söyleyip kartı değişiyor ve tv'si çalışıyor. Güç ünitesini gözle kontrol ettiğimde şişen kondansatör veya yanan bir parça veya lehim göremedim. Anakarttada herhangi bir yanma vs. görünmüyor. ama anakartın üzerine (bazı bölgelerinde) sanki yağ sürülmüş gibi. Bu durum normal mi? Velhasıl kartı değiştirmek için biraz araştırdım piyasada yok gibi yada ben bulamıyorum. Sizce kartı bulup değiştirmeli miyim? Bu problemi en kolay nasıl halledebilirim. (tv'nin çöp olmasına gönlüm razı gelmiyor) Anakartın modeli : SX1_DVB_MM_D8_UP BN41-01331B

D Çevrimdışı

Duman

Aktif Üye
10 Haz 2018
91
42
Fotoğraf ekleseydiniz iyi olurdu siz yağ dediğiniz neymiş anlaşılabilirdi, ledler/florasanda sorun olabilir bu durumda normalde bir kanalı açın tvden ses gelmeli uzaktan tanı koymak zor. Anakarta bir parça bozulmuş ise koku olmalı.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt