Samsung Lcd Tv Arıza

S Çevrimdışı

smallhunter

Yeni Üye
23 Ağu 2019
16
46
Selamlar herkese.
Yaklaşık ay başından beri tv de resimdeki şekilde bir yandan bakınca gri önden bakınca siyah renkli bir leke oluştu. İlk oluştuğunda 2 cm olan bu leke sadece yukarıya doğru azda olsa sağa ve sola nokta şeklinde büyüme yapmakta şu an yaklaşık 3,5 cm. Leke tv de altta ortada yaklaşık 7-8 cm yukarıda başladı. Tam olarak ne arızası merak ediyorum.Araştırmalarım neticesinde youtube de videolarınızı izledim çok aydınlatıcı videolar var teşekkür ederim oradan da bu forumu keşfettim üye oldum. Hayırlı forumlar herkese.

1565341202063.jpg

20190823_212830.jpg

S Çevrimdışı

smallhunter

Yeni Üye
23 Ağu 2019
16
46
Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim. Yanlız nette bu arızayla ilgili cevap bulamadım. Likit sızması, pikzel akması, pikzel yanığı gibi aramalarımda bu arızaya benzer bir görüntü bulamadım. 2 cm den 3,5 cm ulaştı gün gün büyüyor. Daha ne kadar büyür yada belli bir yerde dururmu. Şu anda normal izleyebiliyorum büyüme olmasa fazla sıkıntı etmeyeceğim.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim. Yanlız nette bu arızayla ilgili cevap bulamadım. Likit sızması, pikzel akması, pikzel yanığı gibi aramalarımda bu arızaya benzer bir görüntü bulamadım. 2 cm den 3,5 cm ulaştı gün gün büyüyor. Daha ne kadar büyür yada belli bir yerde dururmu. Şu anda normal izleyebiliyorum büyüme olmasa fazla sıkıntı etmeyeceğim.
Ben teşekkür ederim, çok karşımıza çıkan bir arıza olmamakla birlikte, genelde kendiliğinden çıksa da bazen kullanıcı kaynaklı pinpon topu gibi basit çarpmalarda da karşımıza cikabiliyor. Garantisi varsa servisi hemen arayın yoksa masrafı fazladır, bu tip yanıklar zamanla büyüyerek göz zevkini bozabilir

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,358
64
Garantisi varsa derhal servis iste bencede ,çünkü ilerde bu daha da büyüyecek ,sevgili fikolojiye katılıyorum :ok

S Çevrimdışı

smallhunter

Yeni Üye
23 Ağu 2019
16
46
Selam arkadaşlar tv nin son hali bu ama halen ilk günkü gibi çalışıyor 2010 model bu tv 2 yılda bu kadar büyüdü artık pek büyümüyor ama pekte izleme zevki kalmadı. Çocuk odasına aldım şimdilik bu tv yi idare etsin diye 50 inç eski bir lg plazma aldım.

Sonradan edindiğim bilgilere göre fikoloji hocam sizin dediğiniz gibi olmuş çocuk top atmış ondan dolayı başlamış.

Bu arada forumu fazla takip edemedim özür dilerim.
Sorum olcak fikoloji Adem abi siz mi oluyorsunuz. Sizi youtubeden takip ediyorum.

P11004-153742.jpg

Geri
Üst Alt