Samsung Laptop Problemi.

Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531
Arkadaşlar Selam Elimde Samsung Np300e5X Laptop var https://tavsiyeforumu.com/konu/kirik-laptop-arka-kapak-tamiri.6600/ Burdaki Konuya cevap yazanlar hatırlar şimdi ben bu laptobu paramparça yapıp parça getirttim bakımıydı malzemesi idi felan sonra tam laptobu topluycağım hafta bir telefon geldi Arayan bir bilgisayarcı Koray bende laptop anakartı var lazım olurmu olursa al marka model sorunca bendede bu laptop var dedim tek fark işlemci farkı benim ki Celeron adamdaki i5 benim anakartı verip adamdaki anakartı alıp araya 50 Tl fark koyarak ürünü aldım makineyi topladım kardeşlerime dedin adam akıllı kullanın benim de bu laptobu toplama sebebim iş amaçlı sonra karşıma sürprizler çıkmaya başladı bilgisayar ısınmadığı taktirde Tak diğe kapanıyor ısıyı kontrol ettiğimde problem görünmüyor 50 Derece 53 derece arası gidip geliyor bilgisayarı böyle yaklaşık 5 haftadır kullanıyoruz bir kaç gün önce kardeşim Abi Bilgisayar hiç açmıyor şikayetiyle geldi Şarjı takıyorum arkadaşlar Ledi yanıyor ama tuşuna bastığımda hiç tetik yapmıyor makine sizce ne olmuş olabilir ? Kapanma sorunu işlemcidenmiş biri bana bana öğle dedi ama makinenin arıza sı büyük şuan açmıyor acaba işlemci yanmış mıdır henüz söküp bakmadım sizlerin bana bir tavsiyesi varmı makineyi sökecektim zaten işlemciyi değiştirmek amaçlı normal şartlarda bu serilerde i5 Yokmuş.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

1e38a25bc2fbef118.jpg
Makinenin Hali :haha1 :haha1

2.2.jpg

3..jpg
Özellikler kısmı.

Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531
Çok katmanlı PCB'lerden bahsediyorsun anladığım kadarıyla.
Onu ben de bilmiyorum ama varsa eğer kartın servis manual'ini bul.
Yaw işte Diyot kondansötör entegre Vs bunları ölçmeyi bilmiyorum bu tip anakartlarda Besleme arızası Sık oluyormuş besleme ünitesi gitmişse ne yapacam mecbur bilgisayarcıma verecem.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Yaw işte Diyot kondansötör entegre Vs bunları ölçmeyi bilmiyorum bu tip anakartlarda Besleme arızası Sık oluyormuş besleme ünitesi gitmişse ne yapacam mecbur bilgisayarcıma verecem.

Besleme ünitesi arıza yaptıysa o işlemciyi besleyen transistör, kapasitör, bobin, bir de osilasyon için entegre oluyordu sanırım bunlara bakmalısın bence.
(VRM yani.)

Yüke girdiğinde mi kapanıyor?

Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531
Besleme ünitesi arıza yaptıysa o işlemciyi besleyen transistör, kapasitör, bobin, bir de osilasyon için entegre oluyordu sanırım bunlara bakmalısın bence.
(VRM yani.)

Yüke girdiğinde mi kapanıyor?
Dostum şarjı takıyorum şarj alıyor makine Power tuşuna bastığımda açmıyor bu arızayı yeni yaptı daha önceki arızası bilgisayarı kullanıyorduk 30-40 kadar sonra tak diye kendini kapatıyordu ısı olmadığı halde.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Dostum şarjı takıyorum şarj alıyor makine Power tuşuna bastığımda açmıyor bu arızayı yeni yaptı daha önceki arızası bilgisayarı kullanıyorduk 30-40 kadar sonra tak diye kendini kapatıyordu ısı olmadığı halde.

Arızalı anakart almışsın, en azından test edip alsaydın keşke. :bilmiyom

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt