Samsung Klimadan Gelen Garip Ses

E Çevrimdışı

ersriulas

Yeni Üye
17 Tem 2024
11
31
Selamlar,

Samsung marka klimamın dış ünitesinden tuhaf bir ses geliyor. Oldukça da rahatsız edici. Gaz akış sesidir geçer diye düşündüm ama geçmiyor ses.

Ürünün modeli: AR18TSHZHWKXSK

Sese ait kayıt;

Bu ne sesi tam olarak? Desteğinizi rica ederim.

Teşekkürler.

Son düzenleme:
E Çevrimdışı

ersriulas

Yeni Üye
17 Tem 2024
11
31
Sota Sota hocam selamlar,

Müsait zamanda şuna da bakma şansın var mı hocam? Sanki dış ünite zorlanıyor veya kaçak varmış da köpüre köpüre sıvı kaçırıyor gibi ses geliyor.
Gördüğüm kadarıyla bir kaçak, boruda dirsek yapma vs yok. Ses dış ünitenin içinden geliyor.

Teşekkürler.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,744
1. ses kaydında sorun gözükmüyor fakat 2. ses kaydında gaz akış sesi net şekilde duyuluyor.
Bu durum genellikle montaj borusunun fazladan bükülerek döşenmesi kaynaklı olur.
Borunun resimlerini atar mısın nereden kırım olduğu bulmaya çalışalım

E Çevrimdışı

ersriulas

Yeni Üye
17 Tem 2024
11
31
1. ses kaydında sorun gözükmüyor fakat 2. ses kaydında gaz akış sesi net şekilde duyuluyor.
Bu durum genellikle montaj borusunun fazladan bükülerek döşenmesi kaynaklı olur.
Borunun resimlerini atar mısın nereden kırım olduğu bulmaya çalışalım
Hocam montaj fotoları şu şekilde.
Tüm boruyu elimle de yokladım ama bakırda bir ezilme gelmedi elime. Belki de benden kaçtı. Tekrar detaylı kontrol edeceğim ama sizin de yorumlarınız benim için çok önemli. Teşekkürler.

IMG_20240718_111525.jpg

IMG_20240718_111537.jpg

IMG_20240718_111541.jpg

IMG_20240718_111547.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,744
Tatlı kıvrımlarla boruyu çekmiş. Klima ne zaman montaj yapıldı ve bu sorun ne zaman ortaya çıktı.

E Çevrimdışı

ersriulas

Yeni Üye
17 Tem 2024
11
31
Tatlı kıvrımlarla boruyu çekmiş. Klima ne zaman montaj yapıldı ve bu sorun ne zaman ortaya çıktı.
Klima montajı 15 temmuz p.tesi günü yapıldı. İlk çalıştırmadan sonra ses başladı. İlk başta ses çok hafif olduğu için "bir sorun yok akışkan sesi" dediler. Fakat şu an ses oldukça duyulur vaziyette.

Ses yapması dışında klimaya bir zararı olur mu?

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,744
Klima montajı 15 temmuz p.tesi günü yapıldı. İlk çalıştırmadan sonra ses başladı. İlk başta ses çok hafif olduğu için "bir sorun yok akışkan sesi" dediler. Fakat şu an ses oldukça duyulur vaziyette.

Ses yapması dışında klimaya bir zararı olur mu?
Yeni nesil klimalar arıza varsa tespitini yapıp korumaya geçer. Ses yapması haricinde sorun çıkarma ihtimali düşük.

E Çevrimdışı

ersriulas

Yeni Üye
17 Tem 2024
11
31
Ses içeriye geliyor mu.?
Yok hocam. İç ünitede hiç ses yok. Hatta soğutma performansı da çok iyi. İzmir 40 derece ve 30 metre kare salonu 26 derece eko modda gayet iyi soğutuyorum. Salon tüm gün güneş görmesine rağmen.

Hatta ses borularda bile değil. Kulağımı dayadığımda dış ünitenin içinden geldiğini anlıyorum. Kaygım şu; zamanla cihazı bozar ve ciddi zararlar verir miyiz? Sonuçta çok pahalı cihazlar ve yenisini almak da kolay olmuyor.

Son düzenleme:
Geri
Üst Alt