Samsung Buzdolabı RL4323RBAWW - Eksik Parça - Kısırdöngü Sorun

K.Ko19 Çevrimdışı

K.Ko19 

Lâ Galibe İllâllah
Yeni Üye
17 Eyl 2020
46
Herkese merhaba,

06.07.2022 tarihinde Trendyol firması aracılığı ile Telemarket firmasından almış olduğum Samsung RL4323RBAWW Buzdolabının içerisinde 2 parça raf eksiktir.
Bu raflardan birisi ana kullanım rafı bir diğer ise buzluk bölümü için sunulan ek raftır.

Ürün teslim edilip kurulalı 15 gün olmaktadır ve ilk günden beridir sorun aktif olarak Samsung ekipleri tarafından da bilinmektedir. 15 günün sonunda Samsung ekipleri tarafından sadece bir adet raf getirildi ve o da başka bir modele ait raf çıktı. Bu yüzden Samsung personeli getirilen o rafı geri götürdü. Ama diğer ek raf için her hangi bir bilgi vermedi hatta tahminim o ki ek rafın tedariki düşünülmüyor bile.

Ürünün tüm tanıtım ve bilgilendirme görsellerinde 4 ana raf ve 1 Adet ek raf görünüyor. Hatta ürünün modelini internette arattığınız zaman ek rafı da video ve resimlerde görebiliyorsunuz. Neyse lafı buradan daha fazla uzatmaya gerek yok videoyu izlerseniz orada ayrıntısıyla anlatıyorum..

Satın almış olduğum link =

Son olarak Tüketici Hakem Heyetine de kayıt oluşturuldu.

Video tarafımdan kayıt edilmiştir. Amatör olduğumdan dolayı çekimden kaynaklı hatalar için izleyenlerden özür dilerim.
Elimden geldiğince tüm bilgileri eksiksiz dile getirmeye çalıştım.

Müşteri Numarası: 7237400654
Fiş No: 4257924329

Son düzenleme:
A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Videoyu izleyebilecek ortamda değilim fakat yazıyı okudum, hakem heyetine müracaat dilekçesinde talep nedir?

Ben olsam şunu yapardım belki.

Rafların bedelini öğrenir, bu bedelleri delil nitelikli dosya olarak dilekçeme ekler, ayıp oranında indirim talep ederdim. Mal beklemenize gerek kalmaksızın masrafını firmaya ödetir yeni raf alır geçerdim. Veya alternatif kanaldan satın alır, faturayı delil olarak sunar aynı seçimlik hakkım ile hatta faiz de talep ederdim.

Heyet sizi haklı bulduktan sonra 6098 sayılı borçlar kanunu kapsamında maddi manevi tazminat da talep edebilirsiniz.

Yani her şekilde seçimlik haklarınızı alırsınız.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Ben trend yolun bı suçu olduğunu düşünüyorum sonuçta satış yapmış sadece, size sıfır kutulu geldi ise bu Bosch un paketleme eksikliği. Umarım çözüme kavuşur

K.Ko19 Çevrimdışı

K.Ko19 

Lâ Galibe İllâllah
Yeni Üye
17 Eyl 2020
46
Ben trend yolun bı suçu olduğunu düşünüyorum sonuçta satış yapmış sadece, size sıfır kutulu geldi ise bu Bosch un paketleme eksikliği. Umarım çözüme kavuşur
Trendyol ile alakalı bir durum belirtmedim zaten. Yaşamış olduğum konu çok daha farklı. Çözüm için ise bende öyle umuyorum.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt