Samsung Buzdolabı Koku Filtresi Nasıl Temizlenir?

Salih445 Çevrimdışı

Salih445 

Süper Üye
21 Mar 2021
593
Dolabımız bu şekilde bir filtreye sahip ve alındı alınalı hiç temizlik veya değişim yapılmadı. Bu nasıl temizlenir, ya da temizlenir mi? Bilgili arkadaşlardan tavsiyeleri bekliyorum ☺️
f.jpg

Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

fil.jpg

Salih445 Çevrimdışı

Salih445 

Süper Üye
21 Mar 2021
593
Altta paylaşmışsınız işte yöntemini?
Yine açıklama yapmayı unutmuşum :kiskis :kiskis :kiskis

İnternette böyle bir yöntem buldum denedim ama filtrenin kokusu değişmedi. Koku da ekşi köy yoğurdu gibi bir koku. Ilık suya 1 damla çamaşır suyu damlattım biraz azaldı gibi oldu ama kuruyunca yine kokusu pek değişmedi. Daha farklı ve tecrübe işi bir çözüme ihtiyaç duyuyorum.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Yine açıklama yapmayı unutmuşum :kiskis :kiskis :kiskis

İnternette böyle bir yöntem buldum denedim ama filtrenin kokusu değişmedi. Koku da ekşi köy yoğurdu gibi bir koku. Ilık suya 1 damla çamaşır suyu damlattım biraz azaldı gibi oldu ama kuruyunca yine kokusu pek değişmedi. Daha farklı ve tecrübe işi bir çözüme ihtiyaç duyuyorum.
Bakteri üremiş olabilir.
Yeterince kurumadığı için koku olabilir.
Filtrenin temizlik zamanının üstünden çok zaman geçmiş olabilir.
Yenisi pahalı değilse servisten temin edin takın.

Koku genelde bakteri kaynaklı olur, dolapta bakteri ürememesine dikkat edin.

Salih445 Çevrimdışı

Salih445 

Süper Üye
21 Mar 2021
593
Bakteri üremiş olabilir.
Yeterince kurumadığı için koku olabilir.
Filtrenin temizlik zamanının üstünden çok zaman geçmiş olabilir.
Yenisi pahalı değilse servisten temin edin takın.

Koku genelde bakteri kaynaklı olur, dolapta bakteri ürememesine dikkat edin.
Evet benim de ilk tahminim o oldu. Çamaşır suyunda biraz daha bekleteyim olmazsa da kaybedecek bir şeyim yok, internette bu konuda fikir veren olmamış.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Evet benim de ilk tahminim o oldu. Çamaşır suyunda biraz daha bekleteyim olmazsa da kaybedecek bir şeyim yok, internette bu konuda fikir veren olmamış.
Çamaşır suyu çok işe yaramaz bence. Beyaz sirke denediniz mi?
Ya da ılık su yerine kaynar su deneyin ama.
Muhtemelen o filtre pert olmuştur.
Bir de çamaşır suyunun kalıntısını gidermeniz gerekecek, sıcak su kullanmanız lazım onun için de.

Salih445 Çevrimdışı

Salih445 

Süper Üye
21 Mar 2021
593
Çamaşır suyu çok işe yaramaz bence. Beyaz sirke denediniz mi?
Ya da ılık su yerine kaynar su deneyin ama.
Muhtemelen o filtre pert olmuştur.
Bir de çamaşır suyunun kalıntısını gidermeniz gerekecek, sıcak su kullanmanız lazım onun için de.
Çamaşır suyunda beklettim güneşte de kuruttum iyice kokusu normale bindi. Taktım bakalım işe yarıyor mu yaramıyor mu göreceğiz.

S Çevrimdışı

Swift 

Aktif Üye
26 Eyl 2018
439
Bizdeki bir samsung’da böyle bir filtre vardı. Hatırladığım kadarıyla su ile yıkayıp güneşte uzunca birsüre bekletme şeklinde bir rejenerasyon süreci vardı.

işe yarayan gerçek bir ürün olduğunu varsayarsak, çamaşır suyu vb kimyasal ile muamele etmek işgörmez hale getirmiş olabilir.

İşe yaradığından şüpheliyim, zira Samsung bu konuda gözümde sabıkalı. No- frost dolabımızın havalı isimli bir özelliği var. Kapı açılınca cetvel gibi dikey bir parça dönüyor kendi ekseni etrafında. Neyse, eşanjör donup iç arka kapağı sökünce fark ettim ki hava vb geçmeyen bir kısımda sırf şekil olsun diye ağır ağır dönermiş. Hiçbir etkisi yoktu. Koku filtresi de biraz o misal sanki.

Salih445 Çevrimdışı

Salih445 

Süper Üye
21 Mar 2021
593
2 gün güneş oldu beklettim güneşte iyice. Şu an için kötü bakterimsi kokusu kalktı. Buzdolabının içinde de öyle rahatsız edici koku yok. Ama içinde kokacak bir şey de bulunmuyor zaten. Filtre işe yarıyor mu yaramıyor mu orasını test edemem tabi ki. Ama böyle filtresi olan bir dolap alırsam bundan sonra 3-4 ayda bir temizliğini yaparım.

Salih445 Çevrimdışı

Salih445 

Süper Üye
21 Mar 2021
593
10 Günlük test sonucu: İşe yaramış gibi, kötü koku/herhangi bir koku yok dolapta.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt