Samsung 65 Q70D hakkında yorumlarınız

L Çevrimdışı

lavanta

Aktif Üye
20 Tem 2024
54
49
Bu televizyonu almayı düşünüyorum. Alıp kullananlar fikirlerini belirtebilir mi?
Başka bir marka veya model tavsiyeniz olur mu?
Teşekkürler.

Ömer Çolak Çevrimdışı

Ömer Çolak 

Süper Üye
17 Tem 2021
1,049
29
Ben 50q60c alırken 65q70d oldukça pahalıydı ancak şu an fiyatlarının çok güzel olduğunu görüyorum. Hatta bir önceki yılın modeli olan 65q70c daha pahalı.

Modelde kronik bir sorun olmadığını varsayarsak ben q60c'den memnunum ve q70d benim TV'ye göre biraz daha iyi parlaklık ve kontrasta sahip olmasına ek 120hz destekliyor. 44.000TL civarı fiyatının üzerinde bir kalite verir diye tahmin ediyorum.

Ancak bütçe biraz daha artıyorsa 65q80d'yi öneririm. 53.000TL civarına edge led'den full array led'e çıkmış oluyorsunuz. Oled kadar olmasa da oldukça başarılı bir local dimming özelliği de gelir. Yine 55inç de bir seçenekse 55q80d'nin de 44.000TL fiyatı var.

L Çevrimdışı

lavanta

Aktif Üye
20 Tem 2024
54
49
Ben 50q60c alırken 65q70d oldukça pahalıydı ancak şu an fiyatlarının çok güzel olduğunu görüyorum. Hatta bir önceki yılın modeli olan 65q70c daha pahalı.

Modelde kronik bir sorun olmadığını varsayarsak ben q60c'den memnunum ve q70d benim TV'ye göre biraz daha iyi parlaklık ve kontrasta sahip olmasına ek 120hz destekliyor. 44.000TL civarı fiyatının üzerinde bir kalite verir diye tahmin ediyorum.

Ancak bütçe biraz daha artıyorsa 65q80d'yi öneririm. 53.000TL civarına edge led'den full array led'e çıkmış oluyorsunuz. Oled kadar olmasa da oldukça başarılı bir local dimming özelliği de gelir. Yine 55inç de bir seçenekse 55q80d'nin de 44.000TL fiyatı var.
Teşekkürler bilgi için. Bir şey daha sormak istiyorum. Sizin TV de yanlardan açılı olarak ekranı iyi olarak görebiliyor musunuz?

W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,779
65Q70D baktığın modelin izleme açısı bu şekilde olur

04c-Samsung-65Q77D-degradacja-kolorow-pod-katem6f70039cd4a4dc05.webp

Ömer Çolak Çevrimdışı

Ömer Çolak 

Süper Üye
17 Tem 2021
1,049
29
Teşekkürler bilgi için. Bir şey daha sormak istiyorum. Sizin TV de yanlardan açılı olarak ekranı iyi olarak görebiliyor musunuz?

Şöyle video çektim.

VA panel olduğundan yan açılarda renk kayması oluyor. Fakat bu TV'nin 90 derecelik tam karşı bakış açısından sağa ve sola doğru 20'şer derecesi IPS'in 90 derecesi kıvamında görüntü veriyor monitörlerimden deneyimlediğim kadarıyla.

Bu bağlamda tam karşıdan IPS'e göre daha canlı ve iyi, biraz açılı da IPS kadar iyi, açı artınca biraz solgunluk başlıyor. Ama buna dikkat etmedikçe farkedilmesi zor.

Ben bütün görüntü iyileştirmeleri kapalı tutuyorum.

İzleme pozisyonumuzu da güvenlik kamerasından çektim.

1000034219.jpg

Eskiden IPS taraftarıydım ama ilk VA monitörümü aldıktan sonra bu fikrim değişti. Oldukça ucuz ve alt seviye Monster Aryond model bir monitör bile fikrimi değiştirmeye yetti.

Şimdi çoğunlukla karanlık ve loş ışıksa oled, ara sıra loş ışık çoğu zaman çok aydınlıksa qled va tercih etmekten yana benim oyum.

Hem karanlık hem çok aydınlık kullanılacaksa da tabiki Fald VA Qled yani q80 ve üstü.

Oturma alanı çok genişse falan IPS düşünülebilir ama bana göre zaten açı 45 derecelere geldikten sonra renk doygunluğu kusursuz olsa da izleme keyfi olmuyor.

L Çevrimdışı

lavanta

Aktif Üye
20 Tem 2024
54
49

Şöyle video çektim.

VA panel olduğundan yan açılarda renk kayması oluyor. Fakat bu TV'nin 90 derecelik tam karşı bakış açısından sağa ve sola doğru 20'şer derecesi IPS'in 90 derecesi kıvamında görüntü veriyor monitörlerimden deneyimlediğim kadarıyla.

Bu bağlamda tam karşıdan IPS'e göre daha canlı ve iyi, biraz açılı da IPS kadar iyi, açı artınca biraz solgunluk başlıyor. Ama buna dikkat etmedikçe farkedilmesi zor.

1000034219.jpg

Eskiden IPS taraftarıydım ama ilk VA monitörümü aldıktan sonra bu fikrim değişti. Oldukça ucuz ve alt seviye Monster Aryond model bir monitör bile fikrimi değiştirmeye yetti.

Şimdi çoğunlukla karanlık ve loş ışıksa oled, ara sıra loş ışık çoğu zaman çok aydınlıksa qled va tercih etmekten yana benim oyum.

Hem karanlık hem çok aydınlık kullanılacaksa da tabiki Fald VA Qled yani q80 ve üstü.

Oturma alanı çok genişse falan IPS düşünülebilir ama bana göre zaten açı 45 derecelere geldikten sonra renk doygunluğu kusursuz olsa da izleme keyfi olmuyor.
Çok teşekkür ederim. Mükemmel bir açıklama olmuş.
Videoda gördüğüm kadarıyla zaten önemli bir kayıp yok. Bir de biz zaten TV sehpa üstüne yerleştireceğiz. Daha da az olur sanırım renk kayıpları.
Yarın bir kez daha mağazada deneyimleyip bir model alıp çıkacağım cebime göre. Tecrübelerimi paylaşırım.

Ömer Çolak Çevrimdışı

Ömer Çolak 

Süper Üye
17 Tem 2021
1,049
29
Çok teşekkür ederim. Mükemmel bir açıklama olmuş.
Videoda gördüğüm kadarıyla zaten önemli bir kayıp yok. Bir de biz zaten TV sehpa üstüne yerleştireceğiz. Daha da az olur sanırım renk kayıpları.
Yarın bir kez daha mağazada deneyimleyip bir model alıp çıkacağım cebime göre. Tecrübelerimi paylaşırım.
Hayırlı olsun şimdiden 👏🏻

M Çevrimdışı

Muhammet Acı 

Aktif Üye
21 Tem 2022
212
22

Şöyle video çektim.

1000034219.jpg

İzleme pozisyonunuz inanılmaz kötü bence boynunuz agrimiyor mu o şekilde tv çok yukarı da

Ömer Çolak Çevrimdışı

Ömer Çolak 

Süper Üye
17 Tem 2021
1,049
29
İzleme pozisyonunuz inanılmaz kötü bence boynunuz agrimiyor mu o şekilde tv çok yukarı da
Genellikle uzanarak izliyoruz, gözler aşağıya veya yukarı bakarsa boyun ağrısı yapar. Günün 10 saatini monitörlerin karşısında geçirdiğim için izlemeyi sevdiğimiz pozisyona göre yükselttim.

Ek olarak evde spor yaparken de göz hizasında oluyor. Yürüyüş bandında yürürken içerik tüketebiliyoruz.

Fotoğraftaki şekilde değil de biraz daha uzanıp yastıklara kafanızı koyduğunuzda tvnin biraz daha yüksekte bile olması mümkün oluyor zaten. Kolon tarafında otururken de sarı yastığı boyuna koyup yine hafif yayılarak oturuyoruz.

TV dinlenme eğlencesi bana göre ve dinlenme sırasındaki baş pozisyonuna göre gözlerin olabildiğince karşıya bakması gerekiyor ama bu yüksek haliyle bile hafif aşağıya bakıyor. Tabi yine de boyun ağrısı derdi yok. Zaten öne de eğik farketmişsinizdir. Yüksekte olmasının bilinçli bir tercih olduğunu gösteriyor 😂

Eğimi ve konumu ayarlanabilen bir stand ( ) var arkasında. Film gecelerinde tvyi 40cm kadar duvardan koltuğa yaklaştırabiliyoruz, duvara sıfır olacak şekilde de 4 farklı konumda durabiliyor. Şu an kameraya en yakın konumla koltuğu ortalıyor. Oyun oynadığımda aynaya en yakın konuma alıyorum duvara sıfırlayarak veya koltuğa yaklaştırıyorum duvardan uzaklaştırarak.

Son düzenleme:
Geri
Üst Alt