Samsung 55RU7400 vs LG 55UM7450

MMTECH Çevrimdışı

MMTECH 

Aktif Üye
24 Mar 2020
101
31
Smart aktif kullanılacak, genel amaç normal tv yayını, maçlarda aktif izlenecek

Teknik detayların çoğunu biliyorum panel, led farkı falan

Son kullanıcı yorumu arıyorum, LG türkçe desteği kumandası ve WebOS'u daha güzel IPS 4K Aktif HDR ile benim gözümde öne çıkıyor ve öyle karanlıkta film izlensin diye bir olayımız pek yok.

(Samsung dersem 7440'ı bulmaya çalışacağım, teknoloji ürünlerinde silver rengine bayılıyorum)

Eminim ki benim gibi bu sorunun cevabını merak eden çok vardır, o yüzden konu açtım, en ufak bir yorum ve yardım dahil makbule geçer, çok teşekkür ederim herkese şimdiden!

Arkadaşlar attığım mesajları beğenir misiniz, aktif üye olmak istiyorum beğeni şartmış, teşekkürler!

Son düzenleme:
MMTECH Çevrimdışı

MMTECH 

Aktif Üye
24 Mar 2020
101
31
Ya da daha klas 49SM8200 Nanocell mi bakayım, genel izleme mesafesi 3.5 metre

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,217
Mühendis Murat tanıyormuyum seni acaba malum yerden:hmm
sen de galiba Pany PDP var dı değilmi?

-LG yi yakışıklı filanmı diye seçtin?
aman aman tavsiye etmem,ancak kullanılan Nano-LEd ler oldukça iyi hatta IPS lerin en üst tipidir!
aynısını Grundig de kullanıyor,Philips de bazı seriler de yine vardır

-LG servis işi nanay!
hoş Philisp de aynı

-Nano-LED i Grundig de kullanıyor ama hem pahalı hem de Smart ı rezalet!

Samsung 74x lerin bildiğim kadarıyla IPS olanı da var??

-Smart ı nasıl kullanacaksın bilemiyorum ama panellerin bu konudaki çalışmaları çok iyi değildir hatta
Grundig gibi olursa berbattır!

Smart işini komple Android TV-BOX ile aşabilirsin tavsiyemdir!

Artık iyi mal filan yok,bunu unut böyle bir düşüncen varsa

MMTECH Çevrimdışı

MMTECH 

Aktif Üye
24 Mar 2020
101
31
Mühendis Murat tanıyormuyum seni acaba malum yerden:hmm
sen de galiba Pany PDP var dı değilmi?

-LG yi yakışıklı filanmı diye seçtin?
aman aman tavsiye etmem,ancak kullanılan Nano-LEd ler oldukça iyi hatta IPS lerin en üst tipidir!
aynısını Grundig de kullanıyor,Philips de bazı seriler de yine vardır

-LG servis işi nanay!
hoş Philisp de aynı

-Nano-LED i Grundig de kullanıyor ama hem pahalı hem de Smart ı rezalet!

Samsung 74x lerin bildiğim kadarıyla IPS olanı da var??

-Smart ı nasıl kullanacaksın bilemiyorum ama panellerin bu konudaki çalışmaları çok iyi değildir hatta
Grundig gibi olursa berbattır!

Smart işini komple Android TV-BOX ile aşabilirsin tavsiyemdir!

Artık iyi mal filan yok,bunu unut böyle bir düşüncen varsa
Teşekkürler, başkasıyla karıştırmışsınız.

WebOS'u beğeniyorum ben.

Hala kararsızım, Samsung ile kıyaslama yorumu bekliyorum.

MMTECH Çevrimdışı

MMTECH 

Aktif Üye
24 Mar 2020
101
31
Ya da biraz daha ver 55Q60RAT'a mutlaka değer der misiniz ? çünkü ben kalite takıntısı olan birisiyim, en ufak ayrıntıya dikkat ediyorum, sıfır çerçevesi olması bile çok önemli benim için.

CnB1981 Çevrimdışı

CnB1981 

Aktif Üye
4 Nis 2019
82
42
Ya da biraz daha ver 55Q60RAT'a mutlaka değer der misiniz ? çünkü ben kalite takıntısı olan birisiyim, en ufak ayrıntıya dikkat ediyorum, sıfır çerçevesi olması bile çok önemli benim için.
Merhaba, MMTECH MühendisMurat 55UM7450 kullanıcısı olarak,panelin çerçeveleri çok kalın kaba duruyor öncelikle belirteyim,sağlam hissi veriyor tv ancak incelik bekleyen daha kibar dursun diyen biriyseniz direk eleyin,ben IPS ilk defa kullandım,hanım yıllarca LG kullanmış baba evinde,onunda gönlü olsun diye aldık aslında,film çok izlenmeyecekse alınabilir,film için kesinlikle ideal değil,renkler çok güzel,tv çok parlak olamıyor HDR hikaye,hızlı sahnelerde çok fazla eser bırakıyor interpolasyonu bazen dikkat dağıtıcı,webos güzel stabil,gündüz kullanımı rahat ,ekran yansıma yapıyor ancak ayna gibide değil,sormak istediğiniz başka soru olursa sorabilirsiniz,iyi akşamlar.

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,217

senin işin o zaman çok zor arkadaş

benim bildiğim böyle bir TV yok,yada sen birisini beğenirsin o zaman onu alırsın buna karışamayız tabiki

panelin yakışıklı olması önemliyse o zaten senin zevkine kalır
panelin resim kalitesi önemliyse ki bence asıl önemlisi budur o zaman kriterlerini ona gçre belirleyeceksin

çerçeve v.s bunlar kozmetik unsurlar hatta Kumanda bile kimisi için adeta çok önemli bir kriterdir!

ben "kalite" derken önce resim kalitesine bakıyorum,gerisi hikaye benim için,"donanım" da önemli tabiki ama
elemanlarının hepsi ÇİN malıdır ve kalite de değildir("Marka" olarak olaya sakın bakma,ben mahsus marka belirtmedim
ne matah oduklarını bildiğim için marka filan demiyorum,ama sen hepsi aynı kabul edebilirsin)

kısaca "kalite" 2010/2013 bitmiştir ki o zaman da bazı markalar yine böyleydi hepsi kalite değildi!

risin

MMTECH Çevrimdışı

MMTECH 

Aktif Üye
24 Mar 2020
101
31
senin işin o zaman çok zor arkadaş

benim bildiğim böyle bir TV yok,yada sen birisini beğenirsin o zaman onu alırsın buna karışamayız tabiki

panelin yakışıklı olması önemliyse o zaten senin zevkine kalır
panelin resim kalitesi önemliyse ki bence asıl önemlisi budur o zaman kriterlerini ona gçre belirleyeceksin

çerçeve v.s bunlar kozmetik unsurlar hatta Kumanda bile kimisi için adeta çok önemli bir kriterdir!

ben "kalite" derken önce resim kalitesine bakıyorum,gerisi hikaye benim için,"donanım" da önemli tabiki ama
elemanlarının hepsi ÇİN malıdır ve kalite de değildir("Marka" olarak olaya sakın bakma,ben mahsus marka belirtmedim
ne matah oduklarını bildiğim için marka filan demiyorum,ama sen hepsi aynı kabul edebilirsin)

kısaca "kalite" 2010/2013 bitmiştir ki o zaman da bazı markalar yine böyleydi hepsi kalite değildi!

risin
evet maalesef, SM8200 şuan en yakın gelen.

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,217
evet maalesef, SM8200 şuan en yakın gelen.
LGE nin sadece 9xx serileri kısmen daha kaliteli ve iyi dir ancak pahalıdır,en üst serisi de TR de zaten yoktur
8/7 ler daha alt serilerdir,bunlar da fena sayılmaz ama aynı paneli kullanan başka markalarda var
(ben sadece "NANO-LED" olanlardan bahsediyorum!!) Philips ve Grundig örneği gibi

Not;Grundig de resim kalitesi iyi ama diğer her bir şeyi yaramaz özellikle de SMART desteği
Philips Android dir kimisi için tercih nedeni olabiliyor

ancak Nano lar pahalı paneller dir!

K Çevrimdışı

kızılelma34

Yeni Üye
18 Mar 2019
35
34
[SUP]55ru7400 var smart ta sorun yasamazsin googdan film sitesi sectigim anda 12 mblik internet ile 1 saniyede site komple hazır açılıyor bastığım anda Netflix YouTube fln zaten seri görüntü olarak bence gayet yeterli normal yayınlara fazla bile imkan olsa LG kumandasi olsa keşke Air mouse özelliği fln Samsung servisi ben seviyorum yan battı yok sorun onlardaysa hallediyorlar LG alicak olsam nanocel gücüm yetse kesin LG derim kumanda ve weibos için giriş seviyesi için Samsung derim kumanda ve webosdan vazgeçerim ama nanocel Samsung üst seri panelleri ile başa baş olduğunu düşünüyorum yazılım ve kumanda konforu olarak Samsung geçtiğine göre üst serilerde LG kesinlikle saygılarımla [/SUP]

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt