Samsung 55Q70T Işık Sızması

Puzik Çevrimdışı

Puzik 

Süper Üye
9 Ara 2020
1,289
Arkadaşlar selamlar yaklaşık 1 hafta önce aldığım ve Netflix film izlerken fark ettiğim ışık sızmaları hakkında görüşünüzü rica edeceğim. Bu benim şansım mı yoksa tüm edge led tvlerde olabilecek bir durum mudur? İade etme hakkım var sanırım, yorumlarınızı merak ettim.

2A6E6CB5-C63D-42D3-91FB-C1EAF01B312A.jpg
7E0D64BE-664C-4047-97A5-4C8838177220.jpg

Puzik Çevrimdışı

Puzik 

Süper Üye
9 Ara 2020
1,289
köşelerde çok belli oluyor :alala
Ben gece gündüz Netflix izlerim genelde. Bu tvyi sanırım iade edeceğim. Mediamarkt müşteri hizmetleri sizden aldıracağız dediler koşulsuz iade talebimi aldılar. Bunun yerine ne alacağım? IPS panel mi tercih etmeliyim? Yoksa bu modeldeki benim şansım mı?
Bunu okudum hocam. Sorun çıkaracaklarını sanmam.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Fotoğrafa yansıyanla gerçek arasında ne kadar fark var bilmiyoruz.
Gözümüzle görsek en doğru yorumu yapabiliriz.

Servisi çağırın baksınlar derim.
Hatalı montaj sonucu sızma gerçekleşiyor olabilir.

Puzik Çevrimdışı

Puzik 

Süper Üye
9 Ara 2020
1,289

Hocam servis gelsede gün ışığında göstermem ispatlamam zor olabilir. Okuduk ve duyduklarıma göre kabul etmeyeceklerdir. Benim asıl merak ettiğim bu tip edge led tv'lerin hepsindemi gece sinema izlemelerinde bu olur yoksa benim şansıma mı bu denk geldi. Mediamarkt aradım 14 gün koşulsuz iade edebilirsin dedi müşteri hizmetleri bende işlemi başlattım ama iade sonrası hangi modeli alacağıma biraz şaşırdım.

Aklımda;

Sony 55XH9077
LgNANO916
Philips 65PUS8505 (65" olması ambilight özelliği olması biraz cezbediyor ama panel nasıldır,netflix tad verir mi bilemiyorum. 100 hz değil biliyorum ama bunu Netflix izlerken 65" olduğu için hissedebilir miyim? )

modelleri var ya da tavsiyelerinize göre bu Samsung modelinin aynısı ile şansımı tekrar deneyeceğim.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Hocam servis gelsede gün ışığında göstermem ispatlamam zor olabilir. Okuduk ve duyduklarıma göre kabul etmeyeceklerdir. Benim asıl merak ettiğim bu tip edge led tv'lerin hepsindemi gece sinema izlemelerinde bu olur yoksa benim şansıma mı bu denk geldi. Mediamarkt aradım 14 gün koşulsuz iade edebilirsin dedi müşteri hizmetleri bende işlemi başlattım ama iade sonrası hangi modeli alacağıma biraz şaşırdım.

Aklımda;

Sony 55XH9077
LgNANO916
Philips 65PUS8505 (65" olması ambilight özelliği olması biraz cezbediyor ama panel nasıldır,netflix tad verir mi bilemiyorum. 100 hz değil biliyorum ama bunu Netflix izlerken 65" olduğu için hissedebilir miyim? )

modelleri var ya da tavsiyelerinize göre bu Samsung modelinin aynısı ile şansımı tekrar deneyeceğim.
Perdeleri kapatsanız yeter bence ama akşama doğru çağırmayı deneyin? Akşama doğru daha karanlık bir vakitte gelebilirlerse gelsinler.
Tavsiye konusunda bir şey diyemem ama edge veya direct fark etmeksizin LCD TV'lerde sızma sorunu mevcut.
Kimi üretim hatası kimi tasarım veya kalite kaynaklı.

A Adem Helvacı

mightythor Çevrimdışı

mightythor 

Aktif Üye
6 Tem 2018
499
49
Gözle gördüğümüz ile bu fotoğraflar arasında çok fark olması lazım.
Bildiğimiz Netflix yazısının rengini ve tonunu düşünürsek fotoğrafı çeken cihaz yanlış pozlama yapmış,o yüzden gerçekte bu kadar bariz değildir diye düşünüyorum.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Bildiğimiz Netflix yazısının rengini ve tonunu düşünürsek fotoğrafı çeken cihaz yanlış pozlama yapmış,o yüzden gerçekte bu kadar bariz değildir diye düşünüyorum.
Köşelerde muhtemelen var, montaj hatası kaynaklı olabilir.
Değişim veya iade talep edebilir.

Puzik Çevrimdışı

Puzik 

Süper Üye
9 Ara 2020
1,289
Hocam iphone 8 plus ile çektim. Malum gözün gördüğünü aktaramıyor telefon kameraları.Gözümü rahatsız edecek derecede .Ha bu derecenin bir ölçümü yok ama gözüm takılıyorsa sıkıntı var diye başlık açtım.

Köşelerde muhtemelen var, montaj hatası kaynaklı olabilir.
Değişim veya iade talep edebilir.
Aynen köşelerde var yani her modelde yoksa bu durum aynısından sipariş geçeceğim ama bir arkadaş TCL hakkında ışık sızması konusu açmış. Üreticiler bu durumu normal görüyorsa yapacak şek farklı panel tipindeki tv'ye geçme diye düşündüm.

Umuyorum A Adem Helvacı hocam aşağıdaki aklımdaki modellere bu gözle bakıp bana tavsiye verebilir. Ha dersenizki hepsinde bu durum normaldir diye ozaman sanıyorum gidip ucuz bir 65" seçeceğim.

Sony 55XH9077
LgNANO916

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Aynen köşelerde var yani her modelde yoksa bu durum aynısından sipariş geçeceğim ama bir arkadaş TCL hakkında ışık sızması konusu açmış. Üreticiler bu durumu normal görüyorsa yapacak şek farklı panel tipindeki tv'ye geçme diye düşündüm.
Aynı modelin farklı üretiminde yoktur bence.
Servisle iletişime geçin, burada boşa vakti kaybetmeyin.
Servis ne diyecek, ondan sonra duruma göre aksiyon alırız.

blaki Çevrimdışı

blaki 

Süper Üye
18 Eyl 2018
510

Aynen fotoğraflarla gerçek arasında baya fark oluyor. Işık sızması artık standart gibi birşey oldu tvlerde kenarda köşede çıkmayan tv yok gibi malesef

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt