Samsung 55Q70R de TRT 4k Ses Kesilme Sıkıntısı

D Çevrimdışı

Dardanos

Yeni Üye
10 Kas 2019
37
Merhabalar,

Samsung 55Q70R de TRT 4k kanalını izlerken ses kesilmesi yaşıyorum. Yaklaşık 2 dk da bir ses çok kısa süre kesilip geri geliyor.

Benzer bir sorun ile ilgili şikayet var üzerinde bir kayıt var. ( )

Yayın ile mi ilgilidir emin olamadım. Acaba ayarlar ile ilgili bir durum mudur?

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
Sinyal gücü ve kalitesini kontrol edin.
Sinyal zayıf kalıyor olabilir.

Bir de merkezi sistemse eğer, başka kullanıcılarda aynı sorun var mı ona bakın derim.
Diğerlerinde de varsa, ya binadaki antenin ayarı kaymıştır ya bulunduğunuz bölgedeki hava koşulları sinyal seviyesini etkiliyor olabilir.

D Çevrimdışı

Dardanos

Yeni Üye
10 Kas 2019
37
Cevabınız için teşekkürler. Sinyal kalitesi 72-73-74 olarak değişiyor. Yani çok müthiş olmasa da kötü de değil.

Ayrıca merkezi sistem kullanıyoruz ve tüm apartman sakinlerinin durumunu bilmesem de sorun yaşayan yok sanırım.

Ses takılması rastgele zamanlarda değil de periyodik gibi geliyor bana. Bir tek bu kanalda sorun yaşıyorum. YouTube dan 4k video açtığımda ise hiç bir sorun yok.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
Cevabınız için teşekkürler. Sinyal kalitesi 72-73-74 olarak değişiyor. Yani çok müthiş olmasa da kötü de değil.

Ayrıca merkezi sistem kullanıyoruz ve tüm apartman sakinlerinin durumunu bilmesem de sorun yaşayan yok sanırım.

Ses takılması rastgele zamanlarda değil de periyodik gibi geliyor bana. Bir tek bu kanalda sorun yaşıyorum. YouTube dan 4k video açtığımda ise hiç bir sorun yok.
Kanalda mı sizde mi, sistemde mi sorun olup olmadığını anlamanız için başka yollarla durumu teyit etmeniz lazım işte.
Evinde 4K TV'si veya uydu alıcısı olan bir komşunuz varsa onda bakın TRT 4K'ye.

Sinyal Kalitesi 70'lerde peki sinyal kuvveti veya gücü kaçta? O düşük mü?

D Çevrimdışı

Dardanos

Yeni Üye
10 Kas 2019
37
Apartmanda tanıdığım 2-3 dairede 4k TV yok. Diğer 30 daireyi de tanımıyorum maalesef. Komşuluk kültürü kalmadı dedikleri binalardan birinde oturuyorum anlayacağınız :)

Ayrıca TV de sinyal kuvveti yada gücü ile ilgili bir yer bulamadım. Fakat sinyal kalitesinin 40 a düştüğünü gördüm. Muhtemelen anlık olarak düşüş oluyor ve ses o anda kesilip geri geliyor. Diğer kanallarda çok değişiklik olmuyor ama. TRT 4k da dalgalanma olması şaşırtıcı.

Takip etmeye devam ediyorum. Komşulardan bilgi edinebilirsem yada sorunu çözersem bilgi vereceğim.

Yardımınız için teşekkürler.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri