Samsung 55Q6FN İnceleme

D Çevrimdışı

Daidalos 

✌ ✌ ✌ ✌
Süper Üye
22 Kas 2018
810
İşletim sistemiyle göz boyuyorlarmış demek ki.
Oysa ki artık sorunsuz smart deneyimi sunmaya başladıklarını düşünmüştüm.

Mesajları ben düzenledim, son alıntıyı da düzenledim. :hihi
:hihi:hihi

Smart deneyimi onlar için sadece uygulama tabanlı, tarayıcı kısmı onları ilgilendirmiyor edalarında takılıyorlar :rant

LİMAN Çevrimdışı

LİMAN

Aktif Üye
2 Nis 2018
240
54
Merhaba Liman
Senin tavsiyelerin ve araştırmalarım sonucunda bende bu televizyonu satın aldım ve 3 gündür büyük keyifle kullanıyorum!
Televizyonun genel olarak görüntü ses ve Ps4 oyun performansından çok memnun kaldım yalnız birkaç sorum var bu konuda yardımcı olabilirsen çok sevinirim!

1-uzman görüntü ayarları kısmında hdr + modunu aktif hale getirerek yayın izlemenin veya oyun oynamanın diğer modlardan farkı nedir?

2-pvr yani görüntü kaydı gizli özelliğini nasıl aktif hale getirebiliriz?

3.Bazı html5 altyapısı ile çalışmayan film sitelerinde internet sayfası donuyor ve yetersiz bellek hatası alıyorum,(flash bellek ile durumu düzeltmeye çalıştım ama başaramadım)

4.Senin önerdiğin doğal görüntü ayarları haricinde tavsiye edeceğin başka bir görüntü ayarı varmıdır?
HDR+ mod yazılımsal olarak eksi bir yanı var bana göre, o da şu; bu moda aldığınızda dikkat ederseniz kullanmış olduğunuz tüm renk, parlaklık, kontrast v.s ayarları değişiyor ve bu moda özel ayarlama yapmak gerekiyor, dolayısıyla bu moda geçtiğimizde görüntüde ki performansı anlık görme imkanı oluşmuyor, diğer yandan HDR olmayan içerik de görüntü ayarları değişmiş oluyor. Kısaca; HDR+ moda geçtiğimizde sadece o moda özel görüntü ayarları menüsü olmalı.
Bunun yerine Ayarlar/ Genel/Harici Cihaz Yöneticisi/HDMI UHD Color u aktif etmenizi tavsiye ederim.
Bu arada; 6 uydu dan yayın alıyorum, HDR yayınları server ile de izleyebiliyorum ve bu denemelerim sonucu HDR+ aktif etmeden kullanıyorum.

pvr görüntü kaydı, bu özelliği denemedim ancak bazı özelliklerin TV'nin dahili uydu alıcısıyla devreye girdiğini biliyorum ki ben harici uydu alıcısı kullanıyorum.

Son sorunuza cevabım, TV kurulum esnasında Reklam, Tv iyileştirme ile ilgili Samsunga bilgi gibisinden izinler ister bunları işaretlemeden deneme yapmanızı öneririm.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

hocam görüntü ayarı nasıl sizin ? paylaşır mısınız ?
Görüntü ayarları:
Dinamik mod
Arka ışık: 40
Parlaklık : 0
Kontrast: 44
Netlik: 12
Renk: 25
Dijital Temiz görünüm: Düşük
Auto Motion Plus ayar: Kişisel (10/9)
Yerel Karatma : Standart
Kontrast İyileştirici: Yüksek
Renk Tonu: Standart

Harici uydu alıcısı kullandığım için
Harici Cihaz Yöneticisi/ HDMI UHD Color aktif

Son düzenleme:
LİMAN Çevrimdışı

LİMAN

Aktif Üye
2 Nis 2018
240
54
Pazar günü ekranda ölü piksel fark ettim ( sonradan oluştu ), dün sabah Samsung'tan servis talep ettim, gelen servis baktı ve ekran değişecek dedi, bugün arandım, gelip paneli değiştirdiler.
Böylesine hızlı ve çözüm üreten servis anlayışı istenildiğinde oluyormuş demek ki.
Bu şekildeydi:
IMG_20190909_002417.jpg

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt