Samsung 50tu7000 televizyonda TRT 4K yayınını bulamadım.

Puzik Çevrimdışı

Puzik 

Süper Üye
9 Ara 2020
1,289
Hocam uydu alıcınızın sinyal gücü yetmiyorsa göstermeyebiliyor. Ben kablo bağlantısını iyi yapmamıştım çok kanal göstermiyordu. Sonra konnektörlerle temiz bir bağlantı yaptım hepsini gösterdi. Tabi çanakta problem yok diye farz ediyorum.

akrep2018 Çevrimdışı

akrep2018 

Süper Üye
16 Eyl 2018
1,241
62
Sn.sanko86 televizyonu yeni mi aldınız,hayırlı olsun güle güle kullanın.Puzik arkadaşın dediği gibi çanak,lnb,kablolarda sorun yoksa tüm kanalların olması lazım.Eğer manuel kanal ekleme imkanınız varsa Türksat 4K iki frekanstan yayın yapıyor:10980 V 12500,11767 V 15000.Kolay gelsin.

sanko86 Çevrimdışı

sanko86 

Süper Üye
28 Ocak 2020
1,377
37
Televizyon yeni teşekkür ederim.
Merkezi sistem olduğundan çanağa ulaşma şansım maalesef yok.
Manuel ekleme kısmı da pasif TGKS aktif ondan mı bilemedim.
Akşam çocuklarla ders, oyun fastı bitince bakalım biraz daha kurcalamak lazım.

Puzik Çevrimdışı

Puzik 

Süper Üye
9 Ara 2020
1,289
Televizyon yeni teşekkür ederim.
Merkezi sistem olduğundan çanağa ulaşma şansım maalesef yok.
Manuel ekleme kısmı da pasif TGKS aktif ondan mı bilemedim.
Akşam çocuklarla ders, oyun fastı bitince bakalım biraz daha kurcalamak lazım.
Hocam komşularda trt 4k yayın alan varsa sizdede vardır. akrep2018 akrep2018 verdiği frekansları girmenize rağmen çıkmıyorsa içerideki kablolarınızda problem olması yüksek muhtemel.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Bakabiliyorsan sinyal seviyelerine bak,düşük ise ayarlatmanız lazım(farklı alıcıda denemelisin)
Aynen emmi, anten ince ayar istiyor olabilir.
Yön Türksat'a tutuyordur ama LNB pozisyonu hatalı olabilir.
Ya da anten gevşetilip ufaktan oynatılması gerekebilir.

Tabi satfinder vb cihazlarla yapılması iyi olur. :kiskis

sanko86 Çevrimdışı

sanko86 

Süper Üye
28 Ocak 2020
1,377
37
İşi çözdüm;
TGKS sıralı listede 101 e geldi.

Öncelikle Ayarlar-Yayın-Uzman Ayarları kısmından TGKS operasyon modu kapalı seçilecek.Sonra Manuel Giriş bölümüne giriş yapılıp şebeke arama kısmı açık hale getirilip frekans değerli bulunduktan sonra ara butonu ile arama yapılacak.

Burada önemli olan detay şebeke arama kısmının açık olması yoksa symbol rate 15000 değeri seçilemiyor.

akrep2018 Çevrimdışı

akrep2018 

Süper Üye
16 Eyl 2018
1,241
62
Ben tv ve uydu alıcılarımda Tkgs'yi kapalı tutarım,çünkü kanalları o kafasına göre sıralıyor.Ben kanalları kendi isteğime ve sayıya göre sıralıyorum,yeni kanal geldiği zaman istersem ekliyorum,kapanan kanalları siliyorum.Kanal listemizde seyrettiğimiz en fazla 20-30 kanal bırakıyorum.

sanko86 Çevrimdışı

sanko86 

Süper Üye
28 Ocak 2020
1,377
37
Ben tv ve uydu alıcılarımda Tkgs'yi kapalı tutarım,çünkü kanalları o kafasına göre sıralıyor.Ben kanalları kendi isteğime ve sayıya göre sıralıyorum,yeni kanal geldiği zaman istersem ekliyorum,kapanan kanalları siliyorum.Kanal listemizde seyrettiğimiz en fazla 20-30 kanal bırakıyorum.

Bende öyle yapacağım galiba otomatik olan liste bana hitap etmedi açıkcası.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Ben(biz) hiç kullanmam tkgs ,uydu kısmında sayılı kanal var zaten,ya 5 ya 6 ,diğer taraf kablo tv ,onda da sinema+belgeseller ve bir iki kanal :)

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt