Samsung 43BU8500 Ultra HD (4K) TV / LG 43UQ81006LB Ultra HD (4K) TV

O Çevrimdışı

Ogeday Erdenet

Yeni Üye
4 Ocak 2023
2
33
Merhaba, 2022 Model UHD 43'' TV almak istiyorum ama seçim konusunda bir karara varamadım yardımcı olabilir misiniz?
Bu iki ürün aradasından hangisi beni üzmez? Karar kılmam konusunda desteğinize çok ihtiyacım var, yardımcı olursanız çok sevinirim.
Şimdiden çok teşekkür ederim, kolaylıklar dilerim. A Adem Helvacı Umut Barış Umut Barış

İzleme açısı; Bir sorunum yok ama oturduğum oda güneşe maruz kalıyor..
İzleme alışkanlığı; Önceliğim yerel kanalları, dizi ve film.. nadiren de belgesel yada maç izliyorum. Yanı sıra netflix, youtube vb. platformları kullanıyorum.

2022-Model.png

O Çevrimdışı

Ogeday Erdenet

Yeni Üye
4 Ocak 2023
2
33
Güneş konusunda yapacak birşey yok, istisna 1-2 model hariç (Mesela Samsung LS03) üretimlerin tamamı parlak panel.
43BU8500 tercih edilmelidir. Panel üreticisi rüştünü ispat etmiş VA tabanlı üretimdir. Satış Sonrası Hizmet kalitesi de tartışmasız daha üstündür.
Değerli tavsiye ve öneriniz için çok teşekkür ederim. :) Piyasa da farklı panel üreticilerinin varlığından tavsiyeforumu sayesinde haberdarım ama 43BU8500'ün panelini Samsung mu üretti acaba? Son olarak da TV Uygulamaları ve Web Tarayıcı kullanımı açısından Tizen LG'ye göre daha stabil ve hızlı sanırsam?

R Çevrimiçi

ridw0n 

Aktif Üye
8 Ağu 2022
412
Değerli tavsiye ve öneriniz için çok teşekkür ederim. :) Piyasa da farklı panel üreticilerinin varlığından tavsiyeforumu sayesinde haberdarım ama 43BU8500'ün panelini Samsung mu üretti acaba? Son olarak da TV Uygulamaları ve Web Tarayıcı kullanımı açısından Tizen LG'ye göre daha stabil ve hızlı sanırsam?

65bu8500 kullanıyorum karma panel üretim sdp ve hkc bana sdp panel geldi yan açılardan görüntüye göre renk kaymaları var. 4 aylık kullanımda tizen hala aynı stabilite çalışıyor zaten tizen olmasının sebebi stabil çalışması için. web tarayıcısı normal ama tizene kendi marketi var standart uygulamalar var android box almayı düşünüyorum apk kurmak için.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
AUO panel var 43BU8000 serisinde, 8500 de AUO nun kullanıldığını biliyorum ancak karma moda gheçtiler mi ondan emin değilim. Velev ki geçmiş olsunlar, SDP veya HKC ile çalışıyorlar, üzen panelleri elimizden geldiğince yakalayıp sizleri uyarıyoruz zaten.

Bakınız az önce sevgili İlteriş Yılmaz İlteriş Yılmaz kardeşimizin sitesinde bir yazı yayınladım 50NANO756 ile ilgili, üzüldüm açıkçası tüketiciler adına ama elimizden birşey gelmiyor. Kullanılan panele bakıyorum 8 bit HKC panel, yahu aynı panelin 8+2 bit olanını TELEFUNKEN markasında kullanmışlar artık bana göre ayıp yani.

İnsan ister istemez şunu düşünüyor demiştim bakın ne demişim?

ilt.jpg

Tüketiciyi düşünmeye sevk etmek ve sorgulamasını sağlamak zorundayız yoksa çok afedersiniz ama özellikle LG bu konuda sicili çok bozuk olmak üzere tüketiciyi koyun gibi güdüyor bu markalar.

LG nin panel bilgilerini paylaşmakta istekli olmamasını anlamak gerekiyor sanırım.

W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,586
A Adem Helvacı,
LG panel bilgilerini paylaşır. Etikette kodlar örneğin
55SK8500PLA.BPDWLJP
Son ekte panel bilgisini de içerir.
W.... LG s-IPS

B Çevrimdışı

ben49