sahibinden.com dan bir dolandırıcı uyarısı

ofis76 Çevrimdışı

ofis76 

Aktif Üye
20 Ağu 2018
300
47
Merhaba Dostlar,
teknoseyir üyelerinden bir arkadaşımız sahibinden.com üzerinden karşılıklı güvene dayalı bir alışveriş yapmış ve maalesef ürün eline geçmemiş ve şahsa ulaşamıyormuş.
olayın işleyişi ve ilan linkini veriyorum. şahıs Aydın, Kuşadası diye adres belirtmiş. Buraya yakın olanlarımız var nasılsa yakın diyerek boş bulunmayın.

T Çevrimdışı

toydosakni

Aktif Üye
11 Kas 2018
464
Merhaba Dostlar,
teknoseyir üyelerinden bir arkadaşımız sahibinden.com üzerinden karşılıklı güvene dayalı bir alışveriş yapmış ve maalesef ürün eline geçmemiş ve şahsa ulaşamıyormuş.
olayın işleyişi ve ilan linkini veriyorum. şahıs Aydın, Kuşadası diye adres belirtmiş. Buraya yakın olanlarımız var nasılsa yakın diyerek boş bulunmayın.

nereye başvuru yapabilirim. diye yazmış herhalde sahinden comda adresi vardır istemeli yardım aksi halde sahinden com'da sorumlu olur araştırmadan önüne gelen alınmamalı. yoksa zararı sahibinden com öder galiba tam bilmiyom,bilen yazar
üstelik bak ne deniyor az buz para değilsede satan satamasın derim

lYd3s.png

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Merhaba Dostlar,

Telefon vs den bahsediliyor ilgili sitede.

Bana, satın alım yaptığı şahsın numarasını ulaştırabilirse ben de alternatif kanallardan ufak bir araştırma yaptırabilirim. :ok

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
Arkadaş ödemeyi doğrudan yapmış. Ben de bu hatayı bir kere yapmıştım. :hihi
Yani, daha önce de doğrudan ödeme ile ürün almıştım ama dolandırılınca bırakmıştım.
Üşengeçlikten adliyeye de gitmemiştim. :kop

Elindeki mesajlaşmaların ekran görüntüleri ile adliyeye gidecek.
Gerisini onlar halledecek benim bildiğim.:bilmiyom

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
nereye başvuru yapabilirim. diye yazmış herhalde sahinden comda adresi vardır istemeli yardım aksi halde sahinden com'da sorumlu olur araştırmadan önüne gelen alınmamalı. yoksa zararı sahibinden com öder galiba tam bilmiyom,bilen yazar
üstelik bak ne deniyor az buz para değilsede satan satamasın derim

lYd3s.png
Keşke, sitenin kurallarına uyup, uyarılarına riayet etmiş olsaydı... İşte o zaman, sahibinden sorumlu tutulabilirdi...

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,258
Sahibinden aracılıgıyla yapılan standart sahtekarlık.

telefon baskasın uzerıne kayıtlıdır. Isım Soyısım Bılgısı yanlıstır. Elde Var Sıfır Verı.

Whatsapp fotografın kendıne aıt oldugu konusunda muamma.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri