sadece TRT kanalları çekiyor?

B Çevrimdışı

burhaneddin

Yeni Üye
19 Ara 2021
4
44
Merhaba.
Samsung marka televizyonum var. Merkezi sistemden gelen kabloyu, dahili uydu alıcısına taktım. Arama yaptırdığımda TRT kanalları dışındaki kanalları (show, atv, tv8 gibi...) bir türlü bulamadım. Samsung'un kendi sitesindeki ayarları birebilir uyguladım (1). Ayrıca Türksat sayfasındaki (2) frekansları da ekledim ama olmuyor.

(1)
(2)

TRT kanallarında sorun yok:
10ab47466c8ee2909.jpg

Diğer kanalları manuel ekleyip açtığımda ise "Bit hata düzeyi (E-6)" hatası görünüyor ve yayın gelmiyor.
2ac5b0c8e15100be9.jpg

P Çevrimdışı

poyraz38

Yeni Üye
5 Ocak 2019
5
53
m
yaptım hocam. 1/4 ayarına çektim. Samsung sayfasında (1) aynen gösterildiği gibi.

(1)
merhaba samsung tv uydu ayari yapmaniz icin sizin mekezi sistemde de sanirim multischalter var.
samsung tv den uydu sistem ayarlarini fabrika ayarlarina getirin.sonra menü uydu kurulum bölününe girin.size anten tipi nin ne oldugu sorusu veya ayari gelir.
siz anten tipi uydu,yada satalite olarak secin.sonra dicesg c 1.0 dan 1/4 secin.
daha sonra arama ayari olarak gelen ekrandaki frekans numarasi yazan yeri okeyleyin frekans listesi cikar ordan türksat güncelleme frekansi olan
12380/27500 v..vertikel olan frekansi secin okeyleyin.sonra arama tususunabasin netzwerk yani sebeke arama bölümünü evet yapin arama yi okeyleyin.
tv otomatik olarak uyduya kitlenir ve bütün uydu kanallarini yüklemeye baslar.
eger yapamazsaniz..telefon üzerinden whatsaptan yardimci olurum..

B Çevrimdışı

burhaneddin

Yeni Üye
19 Ara 2021
4
44
m

merhaba samsung tv uydu ayari yapmaniz icin sizin mekezi sistemde de sanirim multischalter var.
samsung tv den uydu sistem ayarlarini fabrika ayarlarina getirin.sonra menü uydu kurulum bölününe girin.size anten tipi nin ne oldugu sorusu veya ayari gelir.
siz anten tipi uydu,yada satalite olarak secin.sonra dicesg c 1.0 dan 1/4 secin.
daha sonra arama ayari olarak gelen ekrandaki frekans numarasi yazan yeri okeyleyin frekans listesi cikar ordan türksat güncelleme frekansi olan
12380/27500 v..vertikel olan frekansi secin okeyleyin.sonra arama tususunabasin netzwerk yani sebeke arama bölümünü evet yapin arama yi okeyleyin.
tv otomatik olarak uyduya kitlenir ve bütün uydu kanallarini yüklemeye baslar.
eger yapamazsaniz..telefon üzerinden whatsaptan yardimci olurum..

hocam bu ayarı yaptım ama maalesef 12380 frekensını girdiğimde hiç sinyal alamıyor. Diğer Türksat şebeke güncelleme frekanslarını da girdim ama TRT ve Digitürk paketleri dışında Türk kanalları bir türlü gelmedi. Anlamadım gitti.

3d289a579a7361857.jpg

diseq-c olarak tip seçme menüsü var mı? 1.0 , 1.1. , 1.2 gibi?
böyle bir menü yok hocam. 1.0, 1.1 gibi seçme menüsü yok.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Çeken frekanslar aynı polarizasyon mu dikkat edin derim.
(V) Vertical, Horizontal (H) Gibi. (Dikey veya Yatay)

Bunun dışında uydu ayarlarınızı gözden geçirmeniz lazım.
Merkezi sisteme takılıysa, Diseq olarak ayarlamalı ve birinci çıkışı Türksat seçmelisiniz.
Muhtemelen öyle ayarlanmıştır.

Ayrıca o hata oranı santral kaynaklı da olabilir.
Santraldeki kablonuzu bulun, başka bir boş çıkış var ise, oraya takın.

P Çevrimdışı

poyraz38

Yeni Üye
5 Ocak 2019
5
53
hocam bu ayarı yaptım ama maalesef 12380 frekensını girdiğimde hiç sinyal alamıyor. Diğer Türksat şebeke güncelleme frekanslarını da girdim ama TRT ve Digitürk paketleri dışında Türk kanalları bir türlü gelmedi. Anlamadım gitti.

3d289a579a7361857.jpg

böyle bir menü yok hocam. 1.0, 1.1 gibi seçme menüsü yok.
duvardaki anten dosesi baglantisi nasil normal satalit-yada kabel sistemi mi var..

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt