Saç kurutma makinesinde AC mi? DC motor mu alınmalı?

Pitbull Çevrimdışı

Pitbull 

Süper Üye
6 Tem 2020
1,103
43
AC ve DC nin saç kurutma makinesinde ne gibi farkı olabilir? Sadece motor ömrü mü? Daha az enerji tüketimi mi?

Akigo35 Çevrimdışı

Akigo35 

Süper Üye
20 Tem 2020
1,124
43
Az yakma falan yok, olay rezistans. 2000 watt dan başlar makineler ve 2000 'i sonuna kadar sömürür. Ac motor daha sağlıklı olur ama şans işidir çokça. Şansın yoksa en iyi dediğin 3 günde bozulabilir. En önemlisi böyle her şeyi bu kadar o mu bumu şu mu diye düşünmemek. Sana belkide %0.01 kazanci olacak şeyler icin ömrünü bunlarla oyalanarak harcama (benim görüşüm ömür senin)

Salih445 Çevrimdışı

Salih445 

Süper Üye
21 Mar 2021
586
Bence bu cihazda AC DC çok önemli bir madde değil. DC motorda doğrultmak için devre vardır ki bu arıza olayını arttırır bence. Ses olayında fark vardır desem zaten hava ve fanın dönüş sesi motor sesini bastırır bence. Bütçeye hangisi uygunsa o alınabilir.

F Çevrimdışı

Frenzy 

Aktif Üye
11 Mar 2019
491
40
DC'nin tek avantajı motor olarak daha hafif olması deniyor. Onun dışında AC motor olanlar için daha güçlü olduğu, daha düşük devirde döndüğü, daha uzun ömürlü oldugu ve daha güçlü hava üflediğinden bahsedilyor.

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,290
39
Kızkardeşime fön makinası almak istiyorum, ne tavsiye edersiniz ? Her gün yaklaşık 20-30 dk kullandığı bir cihaz. Bana aşağıdaki ürünü soruyor ama pek anlamıyorum;

S Çevrimdışı

Swift 

Aktif Üye
26 Eyl 2018
439
Günaydın,

Profesyonel kuaför makineleri AC motor kullanıyor. Bunun bir anlamı olmalı. O yüzden AC motor diyorum.

Kel bir insan olarak bu tarz lüzumsuz cihazlara merakım yok ama hanım ve kız yüzünden bulaşmak durumundayım. Eski amatör makinenin pervanesinin bir kanadı kopup sapıtınca yenisini almak gerekti. Araştırıp iyon özellikli Fönsan aldım. Son derece memnunlar.

Bence gidin Powertec, Fönsan, Etap gibi kuaför markalarından alın. Çok daha kaliteli ve uzun ömürlüler. Arçelik, Rowenta şu bu halt etmiş yanlarında. Hem fiyatları da şaşırtıcı şekilde daha ucuz.

O kadar kuaför yanılıyor olamaz arkadaşlar.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri