Rehber Sekronizasyonu Hakkında Yardım (android xiaomi)

Funch Çevrimdışı

Funch

Yeni Üye
30 Nis 2020
12
32
Google play için bir arkadaşımın hesabını benim telefonumda açtık. Onun bütün rehberi vs her şeyi benim telefonuma da geçti. Hem onun hem benim numaralarımız telefonda oldu.

Daha sonra onun hesabından çıkış yapınca onun numaraları gitti sadece benim numaralar kaldı.

Ama mesela ortak olan numaralar arayınca onun kaydettiği gibi gözüküyor. Rehbere giriyorum öyle bir numara yok. Sadece karşı taraf arayınca onun kaydettiği gibi gözüküyor ben arayınca ya da rehbere girince benim kaydettiğim gibi.

Aynı şekilde whatsappda onun kaydettiği gibi çıkıyor. Mesela ben de Ramazan Akçay diye kayıtlı arkadaşım Ramazan Abi yazmış. Ramazan beni arayınca Ramazan Abi diye çıkıyor ama rehber de böyle bir kayıt yok.

Nasıl düzeltebilirim? Yardımlarınız için teşekkürler.

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,591
Rehber ayarlarında görünecek kişiler ayarında sim1, sim2, google, telefon, tüm kişiler seçeneği var. Tüm kişileri seçerseniz telefonda mail adreslerine senkronize edilmiş kişileri, sim kart kişilerinizi, telefonun hafızasına kayıtlı kişilerinizi görürsünüz. Mail adresinden hangisini seçerseniz veya sim1, sim2, telefon yine hangisini seçerseniz sadece seçtiğiniz yerdeki kişileri görürsünüz. Seçmediğiniz tercihten biri sizi aradığında nasıl kayıtlı ise o şekilde görürsünüz. Hepsini görebilmeniz için "Tümü" Seçeneği seçili olmalıdır.

Son düzenleme:
Funch Çevrimdışı

Funch

Yeni Üye
30 Nis 2020
12
32
Rehber ayarlarında görünecek kişiler ayarında sim1, sim2, google, telefon, tüm kişiler seçeneği var. Tüm kişileri seçerseniz telefonda mail adreslerine senkronize edilmiş kişileri, sim kart kişilerinizi, telefonun hafızasına kayıtlı kişilerinizi görürsünüz. Mail adresinden hangisini seçerseniz veya sim1, sim2, telefon yine hangisini seçerseniz sadece seçtiğiniz yerdeki kişileri görürsünüz. Seçmediğiniz tercihten biri sizi aradığında nasıl kayıtlı ise o şekilde görürsünüz. Hepsini görebilmeniz için "Tümü" Seçeneği seçili olmalıdır.
Biliyorum hocam teşekkürler ama şöyle bir sıkıntı var. Ben rehberde aradığımda bende kayıtlı şekilde çıkıyor ama karşı taraf beni arayınca farklı kayıtlı şekli ile çıkıyor. Ve o şekilde telefonun hiçbir yerinde kayıtlı değil. Tekrar sekronizasyon mu lazım acaba dedim tekrar sekronize ettim yine düzelmesi.

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,591
Biliyorum hocam teşekkürler ama şöyle bir sıkıntı var. Ben rehberde aradığımda bende kayıtlı şekilde çıkıyor ama karşı taraf beni arayınca farklı kayıtlı şekli ile çıkıyor. Ve o şekilde telefonun hiçbir yerinde kayıtlı değil. Tekrar sekronizasyon mu lazım acaba dedim tekrar sekronize ettim yine düzelmesi.
Seni aradıklarında arkadaşınızın google senkronizasyonunda yani telefonunda nasıl kayıtlı ise onu görüyorsun sende kayıtlı olan şekli ile diğeri arasında kişi isminlerini farklı kaydettiğiniz için alfabetik sıralamada hangisi önce ise onu görüyorsundur.

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,591
Bu arada rehber ayarında bulunan "Aynı kişileri birleştir" Seçeneği var onu kullanırsanız rehber sadeleşir.

Funch Çevrimdışı

Funch

Yeni Üye
30 Nis 2020
12
32
Seni aradıklarında arkadaşınızın google senkranizasyonunda yani telefonunda nasıl kayıtlı ise onu görüyorsun sende kayıtlı olan şekli ile diğeri arasında kişi isminlerini farklı kaydettiğiniz için alfabetik sıralamada hangisi önce ise onu görüyorsundur.
Aynen öyle aynı kişi ortak arkadaşımız. Onun hesabından çıkış yapmamıza ve bende o şekilde kimse kayıtlı olmamasına rağmen, onun kaydettiği şekilde çıkıyor. Bunu nasıl çözebilirim ki rehberden düzenlesem desem öyle kayıtlı kimse yok

Bu arada rehber ayarında bulunan "Aynı kişileri birleştir" Seçeneği var onu kullanırsanız rehber sadeleşir.
Yaptım onu aynı kişi bulmadı hiç.

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,591
Aynen öyle aynı kişi ortak arkadaşımız. Onun hesabından çıkış yapmamıza ve bende o şekilde kimse kayıtlı olmamasına rağmen, onun kaydettiği şekilde çıkıyor. Bunu nasıl çözebilirim ki rehberden düzenlesem desem öyle kayıtlı kimse yok

Yaptım onu aynı kişi bulmadı hiç.
Önce "Kişileri içe dışa aktar" Seçeneğini kullanarak telefonunuza veya sd kartınıza bir yedek alın sonra bunu deneyin rehber ayarında bulunan "Aynı kişileri birleştir" Seçeneği var onu kullanırsanız rehber sadeleşir isimleri tekrar değişirsiniz.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt