Regülatör Tavsiyesi

Kadirşinas Çevrimdışı

Kadirşinas

Yeni Üye
18 Eyl 2018
3
Merhaba değerli forum üyeleri, buzdolabı için regülatör satın almak istiyorum sizin deneyimlerinize ihtiyacım var. Klavuzda buzdolabının elektrik tüketimi 414 kWh/yıl olarak belirtilmiş, bu tüketim elektrik gücü(Watt) olarak ne kadara tekabul ediyor? İyi çalışmalar, keyifli forumlar dilerim.

Kadirşinas Çevrimdışı

Kadirşinas

Yeni Üye
18 Eyl 2018
3
Arkadaşlar konu günceldir.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

İlginiz için teşekkür ederim, Buzdolabı markası Beko modeli D 9575'dir.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,458
En baba yapacagin anlik tuketim 100-150watt arasidir.

Voltajla ilgili probleminiz varsa diger elektrik aletleri içinde kaldiracak regulator almaniz daha dogru olur.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Arkadaşlar konu günceldir.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

İlginiz için teşekkür ederim, Buzdolabı markası Beko modeli D 9575'dir.

Merhabalar;

Dikkatten kaçmaması adına yazmak isterim.

Buzdolabı dediğiniz ürüne regülatör tercih edeceğiniz zaman aklınızdan çıkmaması gereken en önemli bilgi, Dolabınızın çektiği enerjiden ziyade asıldığı anma akımına göre ürün tercih etmeniz gerektiğidir.

Birkaç rakamsal bilgi verecek olursak eğer.

Sizin dolabınızda 1/4+ motor olduğundan hareketle nominal tüketim verisini 200watt olarak kabul edelim.
Bu veri SÜREKLİ tüketim verisidir sadece.
Ancak motorun kalkış yapmak istediği anda asıldığı anma akımı (Demeraj akımı) bu değerin bazı durumlarda 10 katı kadardır

Mesela normalde 1 amper veya 0,7 amper asılan motor, ilk kalkış anında 7-9 amper arası asılır (Anlıktır 1-2 saniye)
Bu esnada watt cinsinden çektiği güç ise 2200watt dolaylarında olur (Anlıktır 1-2 saniye)

Bu koşullarda siz eğer ''Nasılsa benim dolap 500 watt çekiyor'' diyerek buna uygun regülatör alırsanız birincisi faydalanamazsınız, ikincisi satın aldığınız regülatör üzerinden geçen veya geçecek olan yüksek akım nedeniyle ya arıza yapacak ya da eğer aşırı akım koruma sistemi var ise zaten hiç çalışmayacaktır.

Ürün tercih ederken, satıcının size mutlaka sizin dolabınızda çalışacağına dair garanti isteyerek satın alım yapınız :ok

Kadirşinas Çevrimdışı

Kadirşinas

Yeni Üye
18 Eyl 2018
3
Değerli forum üyeleri gösterdiğiniz ilgi ve alaka için teşekkür ederim, bu kıymetli bilgiler doğrultusunda seçim yapacağım, iyi forumlar, esen kalın...

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt