Regal Yazılım Talebi...

smili72 Çevrimdışı

smili72 

Süper Üye
6 Mar 2018
1,532
51
televizyonun arka panelinde bulunan etiketin fotoğrafını çekip ekleyiniz orada yazan seri nosuna göre ustalarımız güncel yazılımı ve ne şekilde güncelleyebileceğiniz konusunda yardımcı olacaklardır

B Çevrimdışı

borayilmaz7766

Yeni Üye
25 Mar 2020
16
43
televizyonun arka panelinde bulunan etiketin fotoğrafını çekip ekleyiniz orada yazan seri nosuna göre ustalarımız güncel yazılımı ve ne şekilde güncelleyebileceğiniz konusunda yardımcı olacaklardır
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

20200326_01000351a5c6fbe00078bf.jpg

Son düzenleme:
By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,504
Regal 32R4011H model televizyonum bazen çalışırken kendiliğinden kapanıp tekrar açılıyor. Yazılımsal bir sorunmudur. Güncel yazılımı sizde mevcutmudur. Yardımcı olursanız sevinirim...

20200326_01000351a5c6fbe00078bf.jpg

Televizyonunuz MB96 Anakartlı
Yazılım yüklemeye ait bütün sorumluluk sizde verilen yazılımı Menü 1505 ile yükleyeceksiniz. Takıldığınız konularda yükleme talimatları forumda var bakabilirsiniz.
Yazılım link
?
Bu yazılım B borayilmaz7766 için verildi başka kişiler kullanmasın

A Çevrimdışı

aozturk27

Yeni Üye
7 May 2020
3
45
IMG_20200506_190523987.jpg

İyi günler TV açılmıyor REGAL yazısı gelip gidiyor üstteki dosyayı ben de kullanabilir miyim. Teşekkürler

A Çevrimdışı

aozturk27

Yeni Üye
7 May 2020
3
45
Yine ben rahatsız ediyorum ama yükleme yaptıktan sonra TV bir haftada 2 defa daha çöktü acaba neden öyle oluyor. Şimdi 1 haftadan bu yana fişi prizden çekmedim sıkıntı yok gibi acaba TV de pil falan mı var hafızayı koruyan. Teşekkür ederim

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Yine ben rahatsız ediyorum ama yükleme yaptıktan sonra TV bir haftada 2 defa daha çöktü acaba neden öyle oluyor. Şimdi 1 haftadan bu yana fişi prizden çekmedim sıkıntı yok gibi acaba TV de pil falan mı var hafızayı koruyan. Teşekkür ederim
anladığım kadarı tv kullanmadığınız zaman fişini çekiyorsunuz çok sık fiş tak çıkar yaparsanız tv'de arızaya sebebiyet verebilir öylede olmuş arıza oluşmuş tv.de uzun süre mesela 10 gün tv kullanılmayacak'sa fişi çek sabah çek akşam tak olmaz..

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,504

Maalesef pil yok yazılımı yükledikten sonra tv yi ilk kuruluma dönderin sonrasında kanal kurulumunu , ses , resim vs ayarları yapın tv yi uzaktan kumanda ile kapatın standby ışığı sabit yandıktan sonra tekrar çalıştırın yapılan tüm ayarlar sağlıklı bir şekilde hafızada kalacaktır. Kumanda ile kapatıp standby ışığının sabit yanmasını beklemeden fişi prizden çekerseniz yazılım çökme riski var fakat kumanda ile kapatmaz direk fişi çekerseniz hiç bir şey olmaz. Anahtarlı priz kullanın fiş ile uğraşmayın.

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,504
anladığım kadarı tv kullanmadığınız zaman fişini çekiyorsunuz çok sık fiş tak çıkar yaparsanız tv'de arızaya sebebiyet verebilir öylede olmuş arıza oluşmuş tv.de uzun süre mesela 10 gün tv kullanılmayacak'sa fişi çek sabah çek akşam tak olmaz..

Anahtarlı çoklu priz kullanıyorum anahtardan kapatıp açarım tv lerimde hiç bir sorun olmadı. Tam aksine 7/24 fişte takılı olan bir elektronik cihaz elektrik kesilip gelmelerinde tamamen savunmasızdır. Arıza yapmaya elverişlidir. Kumanda ile kapatılmış ürünlerde içeride 220 Volt ve ilk start voltajı her zaman aktiftir tv size göre kapalıdır fakat arka planda az da olsa bir sarfiyat ve ısı her zaman vardır.
Daha basit örnek vereyim evinizin önünde arabanız var araba çalışıyor fakat siz binip gitmiyorsunuz. Motor ısınıyor benzin gidiyor. Tamamen fişten çekilmesi hem bütçe için hemde tv için daha iyidir.

teraspy Çevrimiçi

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,286
64
Anahtarlı çoklu priz kullanıyorum anahtardan kapatıp açarım tv lerimde hiç bir sorun olmadı. Tam aksine 7/24 fişte takılı olan bir elektronik cihaz elektrik kesilip gelmelerinde tamamen savunmasızdır. Arıza yapmaya elverişlidir. Kumanda ile kapatılmış ürünlerde içeride 220 Volt ve ilk start voltajı her zaman aktiftir tv size göre kapalıdır fakat arka planda az da olsa bir sarfiyat ve ısı her zaman vardır.
Daha basit örnek vereyim evinizin önünde arabanız var araba çalışıyor fakat siz binip gitmiyorsunuz. Motor ısınıyor benzin gidiyor. Tamamen fişten çekilmesi hem bütçe için hemde tv için daha iyidir.
Aynen bizde de anahtarlı prizler var ,hem köyde hem şehirde tüm akrabalarıma da anahtarlı priz aldırdım,tv kapatılacaksa anahtardan kapatılıyor ,bu sayede az da olsa elektrik tasarrufu yapmış da olyoruz. :ok

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Bu fiş çekme yada priz anahtarını kapatma işini hep cimri pinti tutumlu insanlar yapar elektrik kesilip gelmelerinde evdeysen fişi çek gelince tak eskisi gibi günde 10 defa elektrikler kesilmiyor tv standby konumunda en fazla aylık 5TL extra eletrik harcar 5 lira için fiş çekmem ben fiş çekip takmak prizi anahtartan kapatmak elektronik cihazlar için arızaya sebebiyet verebilir 30 kere fişi prize takın çıkarın bakalım illa birinizin tv si bozulur arızaya düşer... benim bildiğim bana doğru geleni yazdım tecrübe ile sabit..her zaman tv bozulmaz bazen denk geliyor fişe takınca şak diye bozuluyor besleme katındaki diyot sigorta kondastatör bişey yanıyor işte mal sizin mal istediğinizi yapma hakkına sahipsiniz...:hihi:hihi:hihi

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri