REGAL RAC 18 A++ *** 18.000btu inverter klima montaj süreci ve test sonuçları

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Arkadaşlar Merhaba;

Bir dağ köyünde, yaşadığı eski evi toprak kaymasına maruz kalıp çatlayan ve kısmi yıkılan bir amcamız kendisine prefabrik ev yaptırmış ve bu alana klima satın almış (Keşif hizmeti almamış, bayi tahmini ile satış yapılmış)

Eğer sorun teşkil edecek bir durum olsaydı direkt olarak UYGUNSUZ raporu tutmasını isteyecektim servis arkadaşlarımızdan ancak tahmini de olsa durumu kurtarmışlar zira ileri derecede izolasyon zaafiyeti olan bir alandan yani 27m2 yalıtımsız, beton zeminli, giriş kapısında dahi henüz işlemleri bitirilmemiş bir alandan bahsediyoruz.

Teknik olarak eğer iyi bir izolasyon ve yanında yöresinde yapılaşma olan bir alan olsaydı bu markanın yani REGAL in 12.000btu kliması dahi bu alana yeter di iddialıyım bu konuda.

Ancak mevcut alanda imkansızın ötesindeydi bu durum o nedenle 18.000BTU olarak yapılmış satışa itiraz etmedim.

Arkadaşlar klimamız A++ enerjiye sahip. Özelliklerini de sizlere aşağıda aktaracağım, takip eden mesajlarda sizlere bilinçli olarak çok yakın zaman dilimlerinde çekilmiş resimleri sunacağım.

Böylesi bir ortamda sadece 15 dakikalık test sonucu (Hem de ilk çalıştığı andan itibaren 15 dakika) dahi oldukça iyi bir performans sergiledi.

Resim adetleri fazla gibi gelebilri ancak sizlere bilerek saatleri vurguladım. Bazı resimlerde aynı dakika içerisinde sadece saniye farkı varken dahi ürün ısıtma performansını sürekli yukarıya doğru taşımaya devam etti.

Takip eden mesajlarda sizlere bu resimleri de sunacağım.

Önce ürünümüzü tanıyalım :ok:

Klimamız VESTEL güvencesinde, VESTEL yetkili servis tarafından ücretsiz montaj hizmet destekli ve koşulsuz 3 yıl garantilidir. İstenirse ek garanti uygulama statüsüne sahiptir

İç Ünite Bip Sesi İptali 
Uyku Modu
Dış Unite Sessiz Mod (Soğutma)
Turbo Çalışma
Buz Çözme Fonksiyonu
6 Kademeli İç Ünite Fan Hızı
Digital Sıcaklık Göstergesi
Arıza Durumunda Çalışma
Nem Alma Fonksiyonu
Isıtma/Soğutma/Nem Alma/Fan/Auto İşletim Konumları
Otomatik Sıcaklık Kontrolü
İç Ünite Aşırı Isınma Koruması
Otomatik Fan Hızı Ayarı
Değişken Hızlı Dış Ünite Fanı
Enerji Tasarruf Modu
Zaman Ayarlı Otomatik Açma/Kapama (24 Saat)
Hata Teşhis ve Otomatik Koruma Fonksiyonu
Kompresörü Koruyan 3 Dakikalık Gecikmeli Çalışma
Restart(Elk Kesintisinde Oto Yeniden Başlatma Özl)
LCD Uzaktan Kumanda
Yüksek-Düşük Voltaj Koruması
Düşük Kalkış Akımı
Otomatik ya da Manuel Kanatçık Ayarı
Otomatik Dikey Hava Salınımı

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Sonuç olarak klima oldukça iyi bir ısıtma performansı gösterdi, evin izolasyon durumuna göre de ekonomi moduna geçiş yapabilecek teknik kapasiteye sahip bir klima ancak biz amcamızı gerekli şekilde uyardık zira bahsi geçen ev o koşulları ile hiç bir şekilde ekonomi yapamaz.

Amcamız zaten inşaat çalışmalarının halen devam ettiğini belirtti, Biz de tüm işlemler ve testler bittikten sonra Dış üniteyi, o alana beton dökülebilecek şekilde emniyete aldık. İnşaatçı arkadaşların işi bitince ücreti mukabilinde tekrar kendisini ziyaret edecek servisteki kardeşlerimiz.

Bu arada 14:26 da fan hızını kademeliolarak düşürüp hem sessizlik hem de düşük fandaki ısı performansını da kontrole tmeye başladım, Bunu bilerek vurguladım zira normal şartlarda en yüksek fan hızında klimanın 5-10 dakika içerisinde 56 dereceyi vermesi de pek mümkün olmazdı. En yüksek fan hızında d atestleri yaptım ben 52.1 dereceyi gördüm. süre uzadıkça derece yükselirdi ancak bu sefer de akıllı sistem buna izin vermeyerek frekansı düşürdü zaten :jeo:

@clearidas Egemen kardeşimin kulaklarını çınlatarak hemen mesaja edit gireyim :jeo:

Ürün satış fiyatı 2.700TL bantlarında :ok:

BlackSea Çevrimdışı

BlackSea 

Emektar
3 Eki 2017
1,937
32
Fiyat cok iyimis. Kumandasi birebir bende ki vestel natura plus ile ayni. Valla bu klimanin tipini daha cok begendim ben. Fiyat olarak ben internetten 2300 e aldim ama vestel bayide 3300 du o fiyattan kiyaslarsan fiyatta baya iyi geldi bana. Ozellik olarakta pek fark goremedim natura plus ile

B Çevrimdışı

baran1985

Yeni Üye
14 Ara 2017
10
Ado hocam merhaba inceleme için çok teşekkürler. Bende klima almaya karar verdim. 18.000 Btu alacağım Vestel Flora a++ ve regalin bu modeli arasında kaldım internet fiyatları hemen hemen aynı. Siz hangisini tavsiye edersiniz. Birde bu regalin yanlara doğru uzunluğu kaç cm dir. Vestelin 105 cm olduğunu gördüm ama regal hakkında bilgi bulamadım.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Ado hocam merhaba inceleme için çok teşekkürler. Bende klima almaya karar verdim. 18.000 Btu alacağım Vestel Flora a++ ve regalin bu modeli arasında kaldım internet fiyatları hemen hemen aynı. Siz hangisini tavsiye edersiniz. Birde bu regalin yanlara doğru uzunluğu kaç cm dir. Vestelin 105 cm olduğunu gördüm ama regal hakkında bilgi bulamadım.
Selamlar, Kesinlikle FLORA azizim, tartışmasız :ok

108cm :ok

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt