Regal megal almayın.

R Çevrimdışı

rabitelli

Aktif Üye
20 Kas 2019
423
50
Forumun tekinden alıntı:

Dostum Regal ve bunun gibi markalar almamanı tavsiye ederim.
Eğer ki televizyonda bir arıza çıkarsa yedek parçaları bulunmuyor ya da bulunması çok zor oluyor.
Tavsiyem LG , Samsung gibi markalar.
Bunların servisleri sana zorluk çıkartmıyor ve genelde arıza çıkmıyor ürünlerde.
Sana yaşadığım bir şeyi anlatayım ; Vestel lcd tv almıştık 4 sene önce.
Televizyonu getirdiler ama bağlamadılar o zaten ayrı bir konu.
Biz de televizyoncu bir tanıdığımıza kurdurduk.
Televizyonda sürekli hata var. Kanallar kayboluyor, kumandada bir tuşa basıyoruz tepki süresi 2 saniye falan.
Belki çıkardıkları Tv'leri düzeltmişlerdir ancak gene de bir kullanıcı yorumlarını okumanı tavsiye ederim.

Sesli güldüm. ElCi alın. Bak valla.
Ben de sevmem Vesteli. Cidden sevmem.
Ama 3 gündür 2 tane TV aldım, biri vestel, diğeri regal.
Aptalın tekiymişim, baksanıza; yedek parçası bile bulunmuyormuş.
"Öl"ci servisleri de çok iyiymiş baksana.
Heeeeööy, çocuuum, Vestelden bahsediyoruz 68 impaladan değil. :sopa1 Pilavcıda bile bulursun parçasını yahu.

*Konu dışının sohbet bölümüne geyik olsun diye açılmıştır.
Ancak italik yazılar gerçektir, ben uydurmadım, copy/paste ile taşıdım sadece.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
tipik servis izlenimi, 1 ilçede veya ilde servis kötü oldu mu, o markada kötü olur.
tv den bahsetmeyeceğim, dün bir konu açtım hangi istasyon kullanıyorsunuz diye, orada şunu belirtmiştim yakıt sonrası arabam arıza yaptı ve erzurumda kia servisine uğradım, adamlarda öyle hizmet vardı ki ben şok, istanbulda o kadar kia servisine girdim dedim ki yandım nereden aldım bunu. ama erzurumdaki kia servisini görünce allahım ne cevherler var dedim. işin ilginici ne biliyormusunuz. kullandığım araç orada pek tercih edilmiyor, kış şartları nedeni ile, ama parçaları vardı, randevu almadan gittim 1 saat sonra arabayı teslim ettiler, ikramlar ikramlar.
yani sözüm ona sen vestelle, kia ile, lg ile muhatap değilsin; sen servisle, sana hizmet sağlayan ile muhatapsın. eğer sana kötü davranırsa marka bitmiştir.

bahsi geçen markanın buradaki servisini biliyorum, 1200 tl led bar değişimi yaptılar, biz eşdeğer ürünleri 400tl ye yapıyoruz, kalitesiz mi ? hayır aynı panel zaten hatta led dizaynı lg markasını geçti.
neysa bla bla bla o kadar örnek var devam etmeyim :)

R Çevrimdışı

rabitelli

Aktif Üye
20 Kas 2019
423
50
tipik servis izlenimi, 1 ilçede veya ilde servis kötü oldu mu, o markada kötü olur.
tv den bahsetmeyeceğim, dün bir konu açtım hangi istasyon kullanıyorsunuz diye, orada şunu belirtmiştim yakıt sonrası arabam arıza yaptı ve erzurumda kia servisine uğradım, adamlarda öyle hizmet vardı ki ben şok, istanbulda o kadar kia servisine girdim dedim ki yandım nereden aldım bunu. ama erzurumdaki kia servisini görünce allahım ne cevherler var dedim. işin ilginici ne biliyormusunuz. kullandığım araç orada pek tercih edilmiyor, kış şartları nedeni ile, ama parçaları vardı, randevu almadan gittim 1 saat sonra arabayı teslim ettiler, ikramlar ikramlar.
yani sözüm ona sen vestelle, kia ile, lg ile muhatap değilsin; sen servisle, sana hizmet sağlayan ile muhatapsın. eğer sana kötü davranırsa marka bitmiştir.

bahsi geçen markanın buradaki servisini biliyorum, 1200 tl led bar değişimi yaptılar, biz eşdeğer ürünleri 400tl ye yapıyoruz, kalitesiz mi ? hayır aynı panel zaten hatta led dizaynı lg markasını geçti.
neysa bla bla bla o kadar örnek var devam etmeyim :)

Şu anda penceremden baktığımda, Zorlunun kuleyi görüyorum. Hatta arada bi helikopteri ile gelir tepemizden pata pata yapa yapa geçer, bende dümdüz sektiririm. Dedim ya; sevmiyorum. Ama 3 günde 2 vestel ürünü TV'yi aldım gitti. Ne kaa ekmek o kaa köfte devri kapandı, köfte başına verdiğimizi hesaplayıp ona göre alıyoruz.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Tüccar haber de bu yazı değil mi? :hihi
Yok ya, teknopatta...
Servis işi de değil gibi, üsluba bakar mısınız? Tam liseli.

newrophat Çevrimdışı

newrophat

Süper Üye
31 Ağu 2018
1,036
insanların her markayla olumlu/olumsuz tecrübeleri oluyor, bu forumda da vestel almayın diyen onlarca arkadaşlar oldu ki herkesin kendine göre haklı gerekçesi vardır. bende 1,5 sene öncesine kadar vestele mesafeliydim ama vestel üretimi toshiba tv ile fikrim olumlu anlamda değişti. A Adem Helvacı ve forumdaki diğer aktif vestel personeli arkadaşların bu olumlu imajda katkısı çok fazla elbette.

alıntı olarak verdiğiniz kısımda da yorumu yazan kişi vestelle yaşadığı olumsuzluğu yazıp belki düzelmiştir diye ekleme yapmış yazının sonuna, lg&samsung konusunda mübalağa yapmış olabilir ama vesteli kötülüyor diye bir sonuç çıkmıyor yazdıklarından, ben çıkaramadım en azından.

edit

R Çevrimdışı

rabitelli

Aktif Üye
20 Kas 2019
423
50
Yahu kalitesi şu şu şu noktalarde böyle kötü, smartı bu bu bu noktalarda leş, başka bi yeri böyle sıkıntılı, teknik olarak şurası şöyle nane, bla bla bla dese eyvallah.

Servisi yok, parçası yok, bozulursa elinde patlar, yav bari son sahibi olursun deseymiş.
Hahahaha

insanların her markayla olumlu/olumsuz tecrübeleri oluyor, bu forumda da vestel almayın diyen onlarca arkadaşlar oldu ki herkesin kendine göre haklı gerekçesi vardır. bende 1,5 sene öncesine kadar vestele mesafeliydim ama vestel üretimi toshiba tv ile fikrim olumlu anlamda değişti. A Adem Helvacı ve forumdaki diğer aktif vestel personeli arkadaşların bu olumlu imajda katkısı çok fazla elbette.

alıntı olarak verdiğiniz kısımda da yorumu yazan kişi vestelle yaşadığı olumsuzluğu yazıp belki düzelmiştir diye ekleme yapmış yazının sonuna, lg&samsung konusunda mübalağa yapmış olabilir ama vesteli kötülüyor diye bir sonuç çıkmıyor yazdıklarından, ben çıkaramadım en azından.

edit
Yukarıdaki satırları yazarken siz de yazmışsınız, dediğim gibi, reel eleştiri olsa tamam ama, regalin vestel üretimi olduğunu bile bilmeyen bir kardeşimiz belli ki. Hatta Adem Helvacı bu forumda Vestele en çok sopayı atanlardandır belki. Ancak nedenleri/gerekçeleri ile birlikte ?

Beni en çok güldüren ve dalga geçmeme sebep olan asıl nokta, parçalarının bulunamaması ya da zor bulunması olayı.
Yukarıda da dedim, en kolay parça bulunacak üreticilerden bana göre.

Son düzenleme:
Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Vestel'i sevin doğayı koruyun... :kas

Asil Nadir zamanından yani, geçen yüzyıldan beri Vestel kullanırım her zaman tavsiye ederim...

Tüplü televizyonu ile müzik setini 20 yıl kullandım, bozuldukları için değil de, ihtiyacı olana verdiğim için vedalaştım...

Çamaşır makinesini 10 yıl kullandım, rulman arızası nedeniyle uğraşmadan yeniledim ve yine Vestel ürünü aldım.

İlk no frost buzdolabını alalı 18 yıldan fazla oldu çok şükür hâlâ çalışıyor.

* * *

Regal'in reklam sloganıyla bitireyim... "aklımı seveyim, aklımı"

:deli

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,619

edit

Bu tip yorumları ekşi'de de fazlasıyla okuyabilirsiniz hocam. Bu biraz tüketicinin bilinçsizliğinden kaynaklı.

Mesela bağlamadılar dediği ne? Anten bağlantısı muhtemelen. Servisin sorumluluk alanı dışında bir durum varsa, sırf bedavaya getiremediği için de böyle anlatmak istemiş olabilir. Ölücü zihniyetinin de bir yansıması da olabilir bu.

Bu tip yorumlar genelde markadan istediğini alamayıp da karalamaya gitmek isteyen insanların yazdığı yorumlar oluyor.

newrophat Çevrimdışı

newrophat

Süper Üye
31 Ağu 2018
1,036
Yahu kalitesi şu şu şu noktalarde böyle kötü, smartı bu bu bu noktalarda leş, başka bi yeri böyle sıkıntılı, teknik olarak şurası şöyle nane, bla bla bla dese eyvallah.

Servisi yok, parçası yok, bozulursa elinde patlar, yav bari son sahibi olursun deseymiş.
Hahahaha

Yukarıdaki satırları yazarken siz de yazmışsınız, dediğim gibi, reel eleştiri olsa tamam ama, regalin vestel üretimi olduğunu bile bilmeyen bir kardeşimiz belli ki. Hatta Adem Helvacı bu forumda Vestele en çok sopayı atanlardandır belki. Ancak nedenleri/gerekçeleri ile birlikte ?

Beni en çok güldüren ve dalga geçmeme sebep olan asıl nokta, parçalarının bulunamaması ya da zor bulunması olayı.
Yukarıda da dedim, en kolay parça bulunacak üreticilerden bana göre.

hocam Allah aşkına internet çöplüğünde adam gibi kılıfına uygun yorum yapılan kaç tane yer var, forumlar siteler çöplük gibi üsluplar leş insanlar cahil vs...
misal girip bakın Türkiye'nin en faal forumu donanımhaber denen çöplüğe, bilgi kaynağı olması gereken yerde her türlü pislik mevcut, reklam için marka köpekliği yapan yöneticilerinden markaların gizli elemanlarına subliminal reklamlarına mesajlarına, bakıp bakıp tiksinirsiniz internet aleminden.

o yüzden tavsiyeforumu çatısında "doğru ve tarafsız" bilgiyi paylaşmaya çalışıyoruz hepimiz elimizden geldiği kadar, bir marka yada ürünle alakalı birisinin onu alma o öyledir bunu al bu böyledir demesine ihtiyacı olan araştırmaktan aciz insanda gitsin alsın zaten 2 katı fiyata o ürünleri ben acımam şahsen, hele hele etrafında o konunun piri insanlar varken gidip kafasına göre birşey satın alıp yardım dilenen tiplere hiç üzülmem.

R Çevrimdışı

rabitelli

Aktif Üye
20 Kas 2019
423
50
Vestel'i sevin doğayı koruyun... :kas

Asil Nadir zamanından yani, geçen yüzyıldan beri Vestel kullanırım her zaman tavsiye ederim...

Tüplü televizyonu ile müzik setini 20 yıl kullandım, bozuldukları için değil de, ihtiyacı olana verdiğim için vedalaştım...

Çamaşır makinesini 10 yıl kullandım, rulman arızası nedeniyle uğraşmadan yeniledim ve yine Vestel ürünü aldım.

İlk no frost buzdolabını alalı 18 yıldan fazla oldu çok şükür hâlâ çalışıyor.

* * *

Regal'in reklam sloganıyla bitireyim... "aklımı seveyim, aklımı"

:deli
Eyidir hojdır ema gıcık yanları da cokdııır festelimin ya.
:hihi

newrophat Çevrimdışı

newrophat

Süper Üye
31 Ağu 2018
1,036
Bu tip yorumları ekşi'de de fazlasıyla okuyabilirsiniz hocam. Bu biraz tüketicinin bilinçsizliğinden kaynaklı.

Mesela bağlamadılar dediği ne? Anten bağlantısı muhtemelen. Servisin sorumluluk alanı dışında bir durum varsa, sırf bedavaya getiremediği için de böyle anlatmak istemiş olabilir. Ölücü zihniyetinin de bir yansıması da olabilir bu.

Bu tip yorumlar genelde markadan istediğini alamayıp da karalamaya gitmek isteyen insanların yazdığı yorumlar oluyor.

geçen gün forumda tesadüfen görmüştüm vestel üretimi ürünlerde modeline göre montaj ücreti alınıyor kimisi ücretli kimisi ücretsiz ,misal 32" ücretli 40"ücretli 50" ücretsiz 55"ücretli (gibi) bir örnek verilmişti. neyi kastettiğini bilemeyiz yani.

insanlar cahil kardeşim, İstiklal Marşı'nı bilmeyen ülkenin başkentini İstanbul sanan, tarihten genel kültürden hiçbir haberi olmayan insanlar var, herkesin yazdığından tek tek niyet okuyamayız, herkesi kendimiz gibi gördüğümüz için tuhafımıza gidiyor bu işler, ülke standartlarında gayet sıradan bir yorum bence kafa yormaya bile değmez.

R Çevrimdışı

rabitelli

Aktif Üye
20 Kas 2019
423
50
hocam Allah aşkına internet çöplüğünde adam gibi kılıfına uygun yorum yapılan kaç tane yer var, forumlar siteler çöplük gibi üsluplar leş insanlar cahil vs...
misal girip bakın Türkiye'nin en faal forumu donanımhaber denen çöplüğe, bilgi kaynağı olması gereken yerde her türlü pislik mevcut, reklam için marka köpekliği yapan yöneticilerinden markaların gizli elemanlarına subliminal reklamlarına mesajlarına, bakıp bakıp tiksinirsiniz internet aleminden.

o yüzden tavsiyeforumu çatısında "doğru ve tarafsız" bilgiyi paylaşmaya çalışıyoruz hepimiz elimizden geldiği kadar, bir marka yada ürünle alakalı birisinin onu alma o öyledir bunu al bu böyledir demesine ihtiyacı olan araştırmaktan aciz insanda gitsin alsın zaten 2 katı fiyata o ürünleri ben acımam şahsen, hele hele etrafında o konunun piri insanlar varken gidip kafasına göre birşey satın alıp yardım dilenen tiplere hiç üzülmem.

Aslında aynı şeyleri, mecaz yaparsak "birebir aynı dili" konuşuyoruz. Dh ve vesair yerlerle ilgili dediklerinize de aynen katılıyorum.
Bu arada farkındaysanız konuyu konu dışının sohbet kısmına açtım, regal ya da vestel bölümlerine değil.
Arada biraz makara, iyi gelir bünyeye ??
Birazcık, ağlanacak halimize gülme olayı.
Eeee, sıkıldık hep ağla hep ağla ;)

Çok da takılacak bir durum değil.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri