regal, hi level

A Çevrimdışı

aslanenver

Yeni Üye
10 Mar 2020
8
39
A101 başlığı altında yazmıştım. Konu açma seçeneğini görünce buraya yazmak istedim.
aynı mesajı buraya kopyalıyorum.

selamun aleykum arkadaşlar, foruma yeni üye oldum.

Televizyon tavsiyeleri ve incelemeleri ile alakalı videolar izlerken siteden haberim oldu ve kayıt oldum.

incelemler için adem helvacı abiye teşekkür ederim

konu açma şansım olmadı.
tavsiyenizi merak ediyorum doğru yere mi yazıyorum onu da bilmiyorum.

A101 Hİ-LEVEL 55UHL950 2599 TL

Bunun haricinde regal 50r750u diye bir model de var.

bütçe olarak 2500 max çıkabilirm yada 100 tl daha fazla

usb üzerinden 4k içerik film izlerim, youtube kullanırım. telefonda ki görüntüyü tvye aktararak da kullanmak istiyorum.

belki ileri de android box alarak da ip tv özelliğinden istifade ederim.
browser üzerinden durumagöre film de izleyebilirim.

aşağı yukarı kullanım şeklim bu.

Hangi modeli önerirsiniz ?
yada alternatif başka bir model ..

R Çevrimdışı

Reobig

Yeni Üye
10 Mar 2020
11
36
Modelleri bilmiyorum ancak usb üzerinden 4k film izleyecekseniz Tv de usb 3.0 olması gerekiyor, yaptığım araştırmalarda usb 2.0 kullanan tv lerde 4k filmlerde takılma yaşanıyormuş. (Veri aktarımı yavaş olduğu için)

Üstadlar daha iyi bilgilendirecektir.

A Çevrimdışı

aslanenver

Yeni Üye
10 Mar 2020
8
39
Modelleri bilmiyorum ancak usb üzerinden 4k film izleyecekseniz Tv de usb 3.0 olması gerekiyor, yaptığım araştırmalarda usb 2.0 kullanan tv lerde 4k filmlerde takılma yaşanıyormuş. (Veri aktarımı yavaş olduğu için)

usb 3.0 bilgisi de iyi oldu.
Dediğin gibi başka tavsiyeler demuhakkak olacaktır. bekleyeyim.

teşekkür ederim.

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,211
bu istediklerin çoğu panel de olmaz/olmuyor veya sıkıntılı oluyor!
TV lerin bu konudaki çalımalarının içine ettiler yaw,herkes kendi işini yapsın
sonra böyle "all-in-one" diye her bir şeyi yapsın oldumu da,işte o olamıyor!

bence bunlara göre bir kriterler koymayın kendinize,bu meret adam gibi resim versin
yeter deyin,diğer işleri gerekirse PC/Tablet veya telefon veya en doğrusu TV Box la yaparsınız

USB3.0 ile 4K lar daha iyi olur lafı da doğru değildir!! bu daha çok sistemle alakalıdır
DATA aktarım konusunda önemlidir ama siz filmi belli bir güç+o andaki video+audo
datası için kulldnığınız zaman sıkıntı çıkarmaz!

ancak şu olur/olabilir;filmi ileri geri sarma da birisi daha hızlı ilerler diğeri daha yavaş
ama fark öyle ciddi değildir!

veya şu olur;taktığınız ext.HDD yeterli gücü alamaz ki bunun için bana göre min.800/900mA
güç ister o HDD ama bu portlar USB3.0 değil 10.0 olsa! 0,5Amper veriyor veya çok çok
azı da 0,9A verir! yani çok limitdedir!

Not;Toshiba(Canvio) 1Tb lık ext.HDD niz bile olsa bu meretler 1,1A ile çalışıyor arada 1,2A de istiyor!!
şimdibi bunu USB3.0 port ve 0,5A lik güç veren porta takarsanız şişiyor veya zorlanıyor
veya tanımıyor v.s

Not;Aynı durum dandik TVBox ların Trafoları da dandik olduğu için yine güç yetmiyor!
HDD den tık-tık diye ses duyarsınız! çözüm daha yüksek Amperli Trafo takacaksınız!

Ayrıca TV lerin Browser ları da bana göre beş para etmez!
yaw bunları eleyin gitsin,ben bir gün bile açmadım panelin Browserını:kiskis

Smart olayı çıktı,millet ama şeyler istiyor panelden,yaw olmadı yemek de yapsın:haha

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51

bence bunlara göre bir kriterler koymayın kendinize,bu meret adam gibi resim versin
yeter deyin,diğer işleri gerekirse PC/Tablet veya telefon veya en doğrusu TV Box la yaparsınız

USB3.0 ile 4K lar daha iyi olur lafı da doğru değildir!! bu daha çok sistemle alakalıdır
DATA aktarım konusunda önemlidir ama siz filmi belli bir güç+o andaki video+audo

ancak şu olur/olabilir;filmi ileri geri sarma da birisi daha hızlı ilerler diğeri daha yavaş

veya şu olur;taktığınız ext.HDD yeterli gücü alamaz ki bunun için bana göre min.800/900mA
güç ister o HDD ama bu portlar USB3.0 değil 10.0 olsa! 0,5Amper veriyor veya çok çok

Not;Toshiba(Canvio) 1Tb lık ext.HDD niz bile olsa bu meretler 1,1A ile çalışıyor arada 1,2A de istiyor!!
şimdibi bunu USB3.0 port ve 0,5A lik güç veren porta takarsanız şişiyor veya zorlanıyor
veya tanımıyor v.s

Not;Aynı durum dandik TVBox ların Trafoları da dandik olduğu için yine güç yetmiyor!
HDD den tık-tık diye ses duyarsınız! çözüm daha yüksek Amperli Trafo takacaksınız!

Smart olayı çıktı,millet ama şeyler istiyor panelden,yaw olmadı yemek de yapsın:haha

Can abi, Vestel yetkili servisi olduğum zamanlar dı, sene 2014 falan. Bayi ziyaretinde bir müşteri denk geldi. Bizim bayi ziyaretlerimiz de zorunluydu yani malum bu adamlar kapital düzenin ağa babası oldukları için ziyaret düzenliyor sonra da sisteme rapor giriyorduk vs.

Neyse bu kapris kaynağı şımarık bayilerden birisinde ziyaretteyken denk gelen bir vatandaş, O dönem için uzay mekiği zannedilen bir 4K tv satın almış hem de Vestel den :kiskis

Neyse abi malum bu tv ler 4K ama içindeki uydu alıcısı 4K değil :kop

Vatandaş verdiği o kadar paranın ve bayide olmasının verdiği ego ile konuşuyor da konuşuyor. Abi anlattıklarını dinlesen var ya, aklı mantığı yerinde olan insan bu cümleleri kurmaz.

Efendim bir dünya para vermiş 4K tv almış da nasıl şunu yapamazmış, bir dünya para vermiş 4K tv almış da nasıl bunu izleyemezmiş vs vs.

Önce sabırla dinledim, sonra da şu cümleyi kurdum.

''Beyefendi bu bir televizyon. Temel amacı size görüntü sunmaktır. Ne verirseniz girdi olarak, onu alırsınız çıktı olarak ancak onlar da hem yayın teknolojisi, hem de tv nin kabiliyetleri ile sınırlıdır. Sene 2014, 4K yayın yapan bir Türksat kanalı yok. Bu tv size 4K görüntü vermeyi vaat etmiş ancak uydu alıcısından vereceğini vaat etmemiş. TV yi satın alırken özelliklerini tam anlamıyla incelemediyseniz, şimdi gelip siz bana BEN BU TV Yİ ALDIM AMA KEK PİŞİRMİYOR deme hakkına sahip olabilirmisiniz?''

Adam bu noktada tüm anlattıklarımı bir kenara bıraktı ve bir televizyonun kek yapamayacağını bilecek kadar zekâsı olduğu hakkında nutuk çekme boyutlarına getirdi konuyu.

Şimdi para bunda, bayi de arkasında diye konuşma hakkı da bu muhteremde ya normal olarak, o zannetti ki ben de bunları dinleyerek susacağım.

Sen malı alırken araştırmamış soruşturmamışsın, işin gücün sürekli PARA lafını tamponlayarak ego dayatmak. Yer mi anadolu çocuğu. Benden rapor istediler ürünün hatalı üretim olduğuna dair, tutmadım elbette. Sonra bayi tarafından servis müdürlüğüne şikayet edildim tüketiciye satışıma engel oluyor vs diye.

Dileyen dilediği raporu tutsun abicim bu millet de bu ego oldukça, bu cehalet oldukça biz daha çok uzun yıllar çok fazla emek sarfedeceğiz demektir.

Ben işte bu yüzden forumumuzu çok faydalı buluyorum.

Evet bazen aynı cümleleri çok tekrar ediyoruz ancak her sorulana da cevap vermeye çalıştığımız için kendimizi tekrar edebiliyoruz bazen.

Bu vesile ile konu sahibi arkadaşa REGAL den uzak durmasını, eğer Browser konusunda ısrarlı ise ikisinden de uzak durması gerektiğini hemen belirteyim.

Standart kullanıcılar için samimi yazıyorum ki Vestelin son dönem üretimleri uzay mekiği gibidir.

Ancak beklentisi yüksek olan pro düzey kullanıcılar için hayal kırıklığı olur bunu unutmamak lazım. :ok

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,211
Yıl 2003 zaten 4K işlerinin abuk yürüdüğü ve çok yürümeye zorlandığı yıl dı
o zaman PhilispLG filan dahil bir çok modeli 4K ama çakma 4K gibi!

Alıcısında HEVC codec yani H.265 adam da haliyle 4K yayını panel den açamıyor yaw
DH/ de bir tip vardı,hani sizin şutladığınız zat yada onun gibi aslında bir dolu kıt kişiler
millete illa 4K alınler ki 2013/14/15/16 da filan hiç gerekmiyordu!
zaten 2013/14 4K panel alanların çoğu yine gidip 4K panel aldılar:hoba1

Samsung la başladı bu tantana sonra hepsi girdi Smart cart-curt olayına halbuki
kesinlikle girmeyeceklerdi,hatta USB den sıfır destek vereceklerdi!
Şimdi ayıkla pirincin taşını oldu!
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

sanırı yakında bu destek komple gidecek!
bence de aynen gitsin
hatta SMART da komple kalksın gitsin
Monitör gibi panel çıksın piyasaya:kiskis

Son düzenleme:
A Çevrimdışı

aslanenver

Yeni Üye
10 Mar 2020
8
39
laf dinlerim ben. dediğiniz gibi bir tv de karar kılıp, internet vs. işlerini de tv box ile hallederim.

wifi ile görüntü aktarımı da işimi muhtemelen çözer.
daha önce görüntü aktarma da problem oluyor mu test etmedim. onu da araştırayım.
bilgilendirmeleriniz için teşekkür ederim.

bir de şunu sorayım

A101 Hİ-LEVEL 55UHL950

şu ürünü normal tv izlemek ve wifi ile youtube videoları seyretmek için almak istesem
seçimim doğru mu olur ?

hayır derseniz de şu model işini görür dediğiniz model ne olabilir ?

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
laf dinlerim ben. dediğiniz gibi bir tv de karar kılıp, internet vs. işlerini de tv box ile hallederim.

daha önce görüntü aktarma da problem oluyor mu test etmedim. onu da araştırayım.

bir de şunu sorayım

A101 Hİ-LEVEL 55UHL950

şu ürünü normal tv izlemek ve wifi ile youtube videoları seyretmek için almak istesem
seçimim doğru mu olur ?

A Adem Helvacı

S Çevrimdışı

Sodda

Yeni Üye
4 Nis 2020
12
52

veya tanımıyor v.s

Sayın Albanez, panel olarak tavsiyeniz nedir? 49-50 inc düşünüyorum..

ramchomania Çevrimdışı

ramchomania 

Süper Üye
8 Mar 2020
2,097
40

Hı level 55 uhl 950 4k usb takılma olmuyor kingston dt50

bir de şunu sorayım

A101 Hİ-LEVEL 55UHL950

seçimim doğru mu olur ?

Hi Level sizi yerince tatmin edecektir emin olun bir tv gurusu değilim ama günlük bir ev tv kullanıcısının veya netflix youtube kullanıcısını tatmin edecek bütün herşeye sahip
ekstra bir ses sistemi öneriyorum

Zaten çok üst seviye bir kullanıcı iseniz bu konuyu bile açmanız baştan aşağı yanlış benim şahsi düşüncem bu

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri