Regal Bulaşık makinası Kapak Kapanmıyor.

X Çevrimdışı

xfenk 

Yeni Üye
25 Haz 2019
36
Merhaba arkadaşlar;
Başlıktan da anlaşılacağı gibi Bulaşık makinesinin kapağı yamulmuş ve tam kapanmıyor.
Sağ taraf tam kapanırken, sol tarafta 1 cm civarı bir açıklık mevcut.
1.5 Yaşındaki oğlum kapağın üzerine çıkmış sanırım, Bu kapağı düzeltmenin bir yolu var mıdır acaba?

Makine bu hali ile çalışıyor ama açık olan yerden ufak bir su sızıntısı oluyor.
Makine 12. senesinde ve bu yaşadığım ilk sorun.

1b5ce027-04f3-4af6-a4d5-d75fb93d6431.jpg

fb1c5d39-9a9b-43bd-a0a8-3c94d4b212d7.jpg

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Başlığı gördüm ve diyecektim ki çocuk mu oturdu üstüne ☺️ neyse tatlış kızan tatlış hareketleri?
BM kapakları ip ile desteklenmektedir yaya bağlıdır gerginliği korur. eğer bu kopmamiş ise kapıyı açıp; açık kalan kısmın tersine esnetin, yani kapanmayan kısım içe doğru kastırın.
Eğer ip kopmuş yada yerinden çıkmış ise işin rengi değişir.

X Çevrimdışı

xfenk 

Yeni Üye
25 Haz 2019
36
Başlığı gördüm ve diyecektim ki çocuk mu oturdu üstüne ☺ neyse tatlış kızan tatlış hareketleri?
BM kapakları ip ile desteklenmektedir yaya bağlıdır gerginliği korur. eğer bu kopmamiş ise kapıyı açıp; açık kalan kısmın tersine esnetin, yani kapanmayan kısım içe doğru kastırın.
Cevap için teşekkür ederim.
Kapağı biraz esnetmeyi denedim ,esnetirken menteşe yerlerinden dışa doğru bir baskı yapıyor kırılır korkusuyla çok fazla yüklenmedim.
Kapak kapalıyken açık kalan yerden sıkıca bastırdığımda kapanıyor ama bırakınca ilk resimdeki haline geri dönüyor.
Kapak tamamen açık konumdayken sol tarafa parmakla hafifce bastırdığımda hemen hemen açıklık kadar esniyor.

Destek ipinin kopup kopmadığını anlamanın bir yolu var mı acaba?
Makinenin bir taraflarını söküp düzeltebileceğim bir şey mi acaba

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Cevap için teşekkür ederim.
Kapağı biraz esnetmeyi denedim ,esnetirken menteşe yerlerinden dışa doğru bir baskı yapıyor kırılır korkusuyla çok fazla yüklenmedim.
Kapak kapalıyken açık kalan yerden sıkıca bastırdığımda kapanıyor ama bırakınca ilk resimdeki haline geri dönüyor.
Kapak tamamen açık konumdayken sol tarafa parmakla hafifce bastırdığımda hemen hemen açıklık kadar esniyor.

Destek ipinin kopup kopmadığını anlamanın bir yolu var mı acaba?
Makinenin bir taraflarını söküp düzeltebileceğim bir şey mi acaba
Eğer kapıyı açarken bı taraf kendini salıyor izlenimi varsa ipte sorun olabilir.
Tatlı tatlı esnetip bırakın hemen kırılacak bişey değildir

X Çevrimdışı

xfenk 

Yeni Üye
25 Haz 2019
36
Dediginiz gibi tatli sert yavas yavas esnettim baya. Su sizmicak kadar kapandı şimdilik.
Bir kac sene daha dayansin emekli edelim bunu artık.
İlginizi için tekrar teşekkürler.

smili72 Çevrimdışı

smili72 

Süper Üye
6 Mar 2018
1,532
51
Başlığı gördüm ve diyecektim ki çocuk mu oturdu üstüne ☺ neyse tatlış kızan tatlış hareketleri?
sevgili fiko F fikoloji kızan terimi sadece Trakya'da cocuk manasinds kullaniliyor. Konu ile ilgili hoş bir animi paylasayim. Sivas'tan annemin dayisinin oglu misafirliğe gelmisti
Bizimkiler her kizan dedikce cocuğun yüzü kipkirmizi kesiliyor. Merak edip sorduk. Bizim orda azmiş olan toklulara (koç. koyun. keci) kizan deriz. Duyunca garibime gidiyor demisti. Demem o ki forumdan birilerinin de garibine gidebilir. :haha1

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
sevgili fiko F fikoloji kızan terimi sadece Trakya'da cocuk manasinds kullaniliyor. Konu ile ilgili hoş bir animi paylasayim. Sivas'tan annemin dayisinin oglu misafirliğe gelmisti
Bizimkiler her kizan dedikce cocuğun yüzü kipkirmizi kesiliyor. Merak edip sorduk. Bizim orda azmiş olan toklulara (koç. koyun. keci) kizan deriz. Duyunca garibime gidiyor demisti. Demem o ki forumdan birilerinin de garibine gidebilir. :haha1
Evet kızan trakyada deniyor. Ama ben Trakya değil Ege'de lise ve üniversite okudum "oranın tabiri ile kötü anlamda demiyorum bunu ; çingene değil şopar derler" onlar aliştirdı, abe, nabıyon?, Aydaaaaa, h harfi zaten yok ?
Şimdi İstanbul'un göbeğinde de böyle konuşunca sıkıntı oluyor.
Gerçi sende Tekirdağ ?
Trakyayi çok severim hatta geçen hafta oradaydım iğneada, dupnisa yapıp döndüm.

IMG_20200623_125000.jpg

Bizim tabirimizle aycekirdegi trakya tabiri ise gündendiler de açmıştı.

Birgün emekli olursam mekanım Trakya yada ege olacak. Gerçi hanım Karadenizli ama bakalım ne olur ☺

Dip not ben sivaslilarin köpek enceklerine kızan denildiğini hatırlıyorum. Demekki yanlış miş.

Seni koca Trakyalı smili72 smili72 ?

He bı de meebbe meebbe var koca şopar ??

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri