Regal BM 424 Bulaşık Makinası Arızası

dolbykoray Çevrimdışı

dolbykoray 

Aktif Üye
29 Tem 2019
120
26
Değerli Arkadaşlar "https://tavsiyeforumu.com/konu/8000...i-bulasik-makinasi-hangisi.17025/#post-353582" gruptan aldığım görüşmelerle yeni aldığım ürünün, ısıtmadan çıkarttığımız bulaşıkların hem su lekesi hemde, sulu çıkarttığını belirtmek isterim.

Ürünün program yönüde çok garip Watt ölçer var, Eco programda çalıştırırsam 1.7Kw yakıyor toplam. Normal programda 1.1 KW yakıyor, ECO 'nun neresi eco anlamadım bide eco 3 saat yıkıyor :'(

Servisinden memnunuz ne yalan söyeyeyim adamlar farklı model verebileceklerini söylüyorlar. üst segment'e mi çıksak bilmiyorum artık

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
kalite detarjan kullanırsan düşük model makina kullansanda dahi temizliği güzel oluyor.
Deterjan kalitesizdir ondandır kaliteli olanı alın hocam :kiskis
Şaka şaka altus vs koç grubu alsanız daha iyi olurdu.
Vestel servis iyi olabilir kalite kısmında düşük kalıyor .

F Çevrimdışı

Falconpolat

Aktif Üye
13 Haz 2020
145
26
burada sürekli bulaşık makinesinde uyguna kaçın kaliteli deterjan kullanın deniliyor ama ben buna katılmıyorum gördüğüm kadarıyla sizin makine suyu bir tık az kullanıyor bu da yıkamayı etkileyebilir sanırım

parlatıcı deterjan hangi markayı kullanıyorsun ?

eco da ,95 kw yakıyormuş bizimkisi sizde hata olabilir kullanma kılavuzuna bakın

en çok elektrik yaktığı kademe eğer sizde varsa hijyen modu olması lazım

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,450
"ısıtmadan çıkarttığımız bulaşıklar"
ısıtmaktan kastınız nedir.

sulu kalıyorsa kurutma işlemini yerine getiremiyordur. Cihaz arızalı olabilir.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,450
burada sürekli bulaşık makinesinde uyguna kaçın kaliteli deterjan kullanın deniliyor ama ben buna katılmıyorum gördüğüm kadarıyla sizin makine suyu bir tık az kullanıyor bu da yıkamayı etkileyebilir sanırım
Üstad bulaşık makinasına işi yapan detarjan dır.
Bulaşık makinasının sıcak ve debili suyu püskürtmekten başka yaptığı bir işlem var mı.?

dolbykoray Çevrimdışı

dolbykoray 

Aktif Üye
29 Tem 2019
120
26
Beyler durum şöyle, Finish full kullanıyor tuz parlatıcı deterjan finsih , Bimin detarjanı ile de aynı tüm sonuçları aynı oluyor, durum tam olarak şöyle
Bulaşık makinası bitirmeye yakınlaştığında başında bekliyorum tam bittiğinde kapağını açıyorum içinden buhar çıkmıyo sorun o zaten. normalde eski makinamda içinden buhar çıkardı hiç bir su kalmazdı içerisinde...
Kurutucu özelliği yok gibi bişey hocam..

F Çevrimdışı

Falconpolat

Aktif Üye
13 Haz 2020
145
26
pompasından, plastiğine, gövde sacına kadar farklılıklar var.
Tamam yani sadece suyu püskürtmesi aynı diye ucuzunu almamak gerekiyor. Malzeme kalitesi de önemli burada olay sadece suyu püskürtüyor, pervanesi dönüyor değil, yoksa ben demiyorum gidin 15-20 bin liralık bulaşık makinesi alın diye ortalama bir ürün yeterli gelecektir. Sadece bulaşıkta yıkasa da ucuza kaçılmaması taraftarıyım.

Beyler durum şöyle, Finish full kullanıyor tuz parlatıcı deterjan finsih , Bimin detarjanı ile de aynı tüm sonuçları aynı oluyor, durum tam olarak şöyle
Bulaşık makinası bitirmeye yakınlaştığında başında bekliyorum tam bittiğinde kapağını açıyorum içinden buhar çıkmıyo sorun o zaten. normalde eski makinamda içinden buhar çıkardı hiç bir su kalmazdı içerisinde...
Kurutucu özelliği yok gibi bişey hocam..
Kısa programda kurutma olmuyor bizim makinede, siz uzun programla mı denemiştiniz ?

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,450
Tamam yani sadece suyu püskürtmesi aynı diye ucuzunu almamak gerekiyor. Malzeme kalitesi de önemli burada olay sadece suyu püskürtüyor, pervanesi dönüyor değil, yoksa ben demiyorum gidin 15-20 bin liralık bulaşık makinesi alın diye ortalama bir ürün yeterli gelecektir. Sadece bulaşıkta yıkasa da ucuza kaçılmaması taraftarıyım.
Ustam ne alırsan al şuan üretilen hiçbir makina uzun ömürlü değil.
atıyorum düşük kalite makinanın pompasi 5 yil gider
Premium cihazının ki 10 yıl.

aradaki 2-3 kat fiyat farkını peşin vermeyi mantıklı bulmuyorum.

Bu sebeple yerli malı alıp 7 yıl garanti yapar arkama yaslanırım.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
ECO programda kurutmayı fazla yapmıyordur belki.
Normal programda rezistans ıstıyor mu sonda, sorun rezistanstadır belki?

Ben güç tüketimi farkının sensörlerden de kaynaklanabileceğini düşünüyorum.
Tabi makine o kadar akıllıysa.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt