Regal andorid TV TRT Kanalları çalışmıyor acil yardım

B Çevrimdışı

balci2401

Yeni Üye
20 Ağu 2020
68
36
Vesteller genelde LNB seçiyor yada merkezi sistem seçiyor kontrol ettirin

hocam bizim ev merkezi sistem trt kanalları dışında bir kaç kanal daha yok. aynı binada babamlardada vestel var onlarında merkezi sistem onlarda var. bütün kanalllar onlarda vestel kullanıyor. bazen trt kanalları geliyor. ama genelde gidiyor. ne yapmak lazım

smili72 Çevrimdışı

smili72 

Süper Üye
6 Mar 2018
1,532
52
hocam bizim ev merkezi sistem trt kanalları dışında bir kaç kanal daha yok. aynı binada babamlardada vestel var onlarında merkezi sistem onlarda var. bütün kanalllar onlarda vestel kullanıyor. bazen trt kanalları geliyor. ama genelde gidiyor. ne yapmak lazım
Antenci çağırıp ince ayar yaptırmak lazım yada LNB eskimiştir değiştirtmek lazım
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Aynı sorunu ben de yaşıyorum Şöyle ki 11 yıllık emektar aynı merkezi sisteme bağlı ve TRT kanallarını %79 seviyede alıyorken salondaki vestel efendi TRT 4K da kırılmalar yapıyor. Ben de yöneticiye antenci çağıralım diyemiyorum kendi keyfim için ve 4k kanalını izlemiyorum çok lazım olduğunda internet üzerinden izliyorum.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Merkezi sisteme sizin uzaklığınız, kablodaki ek kablo kalitesi dahi fark yaratır.
Mantıklı olarak hepsi varken bı kaç kanal olmaması TV kaynaklı değildir. Gerekirse TV yi babanızın oraya da götürüp test edebilirsiniz. Ayrıca TV model ekran çözünürlüğü de fark edebilir misal veriyorum sizinki 4k o full HD ise gösterebilir çünkü sizin tuner daha fazla sinyal kalitesi ister.
Trt1 de iken menü kurulum manuel kanal arama yapıp gelen sinyal ve kalite oranına bakın

smili72 Çevrimdışı

smili72 

Süper Üye
6 Mar 2018
1,532
52
Merkezi sisteme sizin uzaklığınız, kablodaki ek kablo kalitesi dahi fark yaratır.
Mantıklı olarak hepsi varken bı kaç kanal olmaması TV kaynaklı değildir. Gerekirse TV yi babanızın oraya da götürüp test edebilirsiniz. Ayrıca TV model ekran çözünürlüğü de fark edebilir misal veriyorum sizinki 4k o full HD ise gösterebilir çünkü sizin tuner daha fazla sinyal kalitesi ister.
Trt1 de iken menü kurulum manuel kanal arama yapıp gelen sinyal ve kalite oranına bakın
işte o en çok yüzde 15 ve dalgalı sanoırım bizim çatıdaki merkezi LNB dandirik 4K'yı kaldırmıyor aynı frekanstan gelen TRT1 de sorun yok

B Çevrimdışı

balci2401

Yeni Üye
20 Ağu 2020
68
36
TRT nin hiç bir kanalı göstermiyor, halk TV yok, tv5 yok,24 TV falan yok rezidans da oturuyorum 23.kat yönetime söyledim uyduya bakan ekip geldi beceremedi Vestel servisini çağırsam bakar mı. İlk kurulumda vardı sonra kayboldu

C Çevrimdışı

Cilekci

Yeni Üye
8 Tem 2020
8
51
Merhaba yeni konu açamadım o yuzden buraya yazıyorum regal 50R754UA9 model Android bir TV aldım benim sıkıntım hdmi aracılığıyla izlemekte olduğum D-Smart yayınlarıyla ilgili bazı kanallarda izlerken ses devamlı gidip geliyor başka TV yi uyduya bagladigimda böyle bir sorun olmuyor. Androidi fabrika ayarlarına aldığımda ses 1,2 saatliğine düzeliyor sonra tekrar eski haline geliyor hdmi kabloyuda değiştirdim TV hdmi farklı girişlerine de bağladım değişen bisey olmadi 20 gün olmadı TV yi alalı TV demi bir problem var yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt