Regal 9000 btu - Model no : Rac-9

S Çevrimdışı

sado07

Yeni Üye
10 Kas 2018
3
29
merhabalar değerli tavsiye forumu üyeleri,

Bir konu hakkında yardımlarınıza ihtiyacım var. Ben öğrenci evine çıktım. Kiraladığım evde başlıkta belirttiğim Regal marka 9000 btu luk bir klima mevcut. Lakin klimanın kumandası çalışmıyor. Bende içi üniteden çalıştırmayı denedim.Ve çalıştıktan 5 dk sonra sıcak hava üflemeye başladı 37.6 dereceydi ölçtüğümde...(Sonra kapattım)
Klimanın sesi bana bir acayip geldi. Sanki fazla ses çıkarıyor gibiydi.Akşam saatlerinde çalıştırsam komşum büyük ihtimalle rahatsız olur. Aşağıda youtube a yükleğim video linkini paylaşacağım.

Bana bir yol (tavsiye) gösterirseniz sevirim. Esen kalın...

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Sıkıntı yok sevgili kardeşim.

Tipik VESTEL üretimi klima (Eski nesillerden bahsediyorum)

Bu klimanın başını sustursan, totosundan yine de bir ses çıkartır :kiskis

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Youtube Türkiye'de daha beterleri var bu yine normal Adem abi ?
Abim inan hiç girmem öyle toplara. Ben bizim Türklerin yaptığı birkaç abuk subuk videoyu görünce artık youtube da video izlemiyorum. (Yerli yapım dizileri izlemediğim gibi, ytb leri de izlemem.) bana bilgi, kültür vs katmıyorsa, Eğlence adı altında soytarılık sunuluyorsa hiç işim olmuyor :)

Murat Şen gibi adamlar olsun canımı yesin :ok

https://www.youtube.com/channel/UCLqQ5u1b5Q-LFfcUCYiKd4Q

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,258
Eskitip pancar kompresorlu vestel uretimi klimalarda olagan sestir.
komsu boyutu haric sorunsuz kullanabilirsiniz. :ok

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Eskitip pancar kompresorlu vestel uretimi klimalarda olagan sestir.
komsu boyutu haric sorunsuz kullanabilirsiniz. :ok
Sevgili Ahmet, çok yakın zamanda insanlarımızı, klima tercihleri ve alan/kapasite tespitinin profesyonel boyutlarda nasıl yapıldığı konusunda da bilgilendirmeye başlayacağız.

Bu sorunlarla ileride karşılaşmamak adına şimdiden bilinçlendirme çalışmalarına daha da ağırlık vereceğiz :ok

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,258
Sevgili Ahmet, çok yakın zamanda insanlarımızı, klima tercihleri ve alan/kapasite tespitinin profesyonel boyutlarda nasıl yapıldığı konusunda da bilgilendirmeye başlayacağız.

Bu sorunlarla ileride karşılaşmamak adına şimdiden bilinçlendirme çalışmalarına daha da ağırlık vereceğiz :ok
gecen sene havalarin serin gitmesi
bu senede ekonomik sikintilar ve fiyatlarin yukselmesi nedeniyle iklimlendirme sektöründe yapraklarin kipirmayacaginin alemetlerinden gibi.

biz bize duseni gene yapalim :ok

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
gecen sene havalarin serin gitmesi
bu senede ekonomik sikintilar ve fiyatlarin yukselmesi nedeniyle iklimlendirme sektöründe yapraklarin kipirmayacaginin alemetlerinden gibi.

biz bize duseni gene yapalim :ok

Anemometre
Nem ölçer
Isı ölçer
Ses ölçer
Energy Saver
Topraklama kontrol

Hepsi geldi (Bir kısmı zaten vardı)

Şimdi Termal kamerayı bekliyorum sevgili Ahmet, bu sene klima tercihlerine paralel, ısı kayıpları ve izolasyon zaafiyetine yoğunlaşmayı planlıyorum uygulamalı sunumlar ile.

Böylece sürekli şikayet edilen ''Soğutmuyor, Çok elektrik faturası geliyor'' sorunsalının da köküne inmiş olacağız.

Anemometre ile klima çıkış hava debisini ölçerek markalar arası farklılıklara da değineceğiz nasipse :ok

Tespitlerine katılmakla birlikte, Forumumuzda temel amaç ürün satışı olmadığı iin, biz yine de üzerimize düşeni yapalım :ok

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,258
Gereklı ekıpmanlar toplamıs olman cok guzel oldu Ado hocam

ruzgar debısının tuketıme etkısı kısmını cok merak edıyorum. Cunku zıyaret ettıgım evdekı cogu klımalar tıkalı oldugunu gozlemledım.
sogutmuyor cok yakıyor ılıskısını ortaya cıkaracagı desene :hihi

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri