Regal 58R7540UA Tv Hakkında

S Çevrimdışı

serdaraltin

Yeni Üye
24 Nis 2020
2
27
Öncelikle herkese merhaba.
Uzun bir süredir smart tv almak için para biriktirmekteyim.
Bu süreçte yaptığım birkaç araştırma sonucu Vestel 58u9500 Smart Tv yi alamaya karar verdim
fakat sanki elimi attığım fiyatına baktığım her sitede saatler içinde fiyat fırladı gitti.
İlk olarak 3290 sonrasında sırasıyla 3324 / 3399 / 3499 / 3899 şekilnde sanki ben almıyayım diye pahalanıyordu.
Artık biriktirdiğim para yetmeyeceğinden alternatife yönelmeye karar verdim, sonuç olarak Vestel alt markası olan
Regali seçmek istedim, 58R7540UA modelinin 58U9500 modeline çok yakın bir model olduğu kanısına vardım.
Tabi emin olamadığım için bu konuyu açmış bulunmaktayım.
Vestel 58U9500 yerine Regal 58R7540UA Tv alınır mı?
Tv servis açtığında kırık çıkarsa iade edebilir miyim? (araştırmam sonucunda bu süreçte sıkıntılar yaşanıyormuş)

Son olarak belki benim gibi film hastası olan ve x265 formatındaki filmlerin çok daha yüksek kaliteyi çok daha az alanda sunduğunu bilir.
Ben alacağım tvde mümkünse bu formattaki encode edilmiş içeriği oynatabilen seçeneğine yönelmek istiyorum.

Cevaplarınız için teşekkürler.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
regal 1800smr olması haricinde fark yok,

kullanım kitapçığından format kontrolü yapabilirsiniz.
Evet kırık çıkarsa iade edilebilir.

P Çevrimdışı

palet

Aktif Üye
21 Şub 2020
53
60
Ben 1 hafta önce 58R7540UA aldım. beraberinde 3 yıl garanti bir yıllık BluTv üyeliği geliyor. 4K Netflix üyeliğim var ve HDR olarak oynatıyor. SS İp tv de oldukça iyi çalışıyor. Sorularınız olursa yardımcı olmaya çalışırım.
Ben de İnternetten aldım kapalı kutu olarak Afyon dan İzmir'e geldi. Kurulumu servis yapacağı için kırık çıkması durumunda zaten değişim için servis rapor düzenliyor. Sizin dikkat etmeniz gereken tek şey TV ambalajının açılmamış olduğunu görmek.

S Çevrimdışı

serdaraltin

Yeni Üye
24 Nis 2020
2
27
Ben 1 hafta önce 58R7540UA aldım. beraberinde 3 yıl garanti bir yıllık BluTv üyeliği geliyor. 4K Netflix üyeliğim var ve HDR olarak oynatıyor. SS İp tv de oldukça iyi çalışıyor. Sorularınız olursa yardımcı olmaya çalışırım.
Ben de İnternetten aldım kapalı kutu olarak Afyon dan İzmir'e geldi. Kurulumu servis yapacağı için kırık çıkması durumunda zaten değişim için servis rapor düzenliyor. Sizin dikkat etmeniz gereken tek şey TV ambalajının açılmamış olduğunu görmek.
Cevabınız için çok teşekkürler.
Sipariş verdim, tek endişeli olduğum konu teslim alırken ne yapmam gerektiği.
Açıkcası hiçbir işim düzgün gitmediği için kırık çıkacağından korkuyorum.
Ürünün açıklama kısmında kargodan yetkili servis teslim alıcaktır ibaresi var, bu konuda bilginiz var mı?

P Çevrimdışı

palet

Aktif Üye
21 Şub 2020
53
60
Cevabınız için çok teşekkürler.
Sipariş verdim, tek endişeli olduğum konu teslim alırken ne yapmam gerektiği.
Açıkcası hiçbir işim düzgün gitmediği için kırık çıkacağından korkuyorum.
Ürünün açıklama kısmında kargodan yetkili servis teslim alıcaktır ibaresi var, bu konuda bilginiz var mı?
Ürünü Yetkili servisin size getirmesi daha sağlam bir işlem olur. Siz kurulum yapılırken, kendinizde ürünün fiziksel (çatlak, kırık,darbe) kontrolunu yapın, sonrasında servisten Menü+4725 yaparak diagnostic kontrolunda renk ve ölü piksel taraması yapmasını isteyin. Çalışan bir kanalda sesi bir miktar açtırarak kontrol edin. Bende sol speaker cızırtılıydı ve bunu kurulum raporuna işlettim. Sadece bu sebebten ürünü iade etmek istemedim. Yeni speaker servise geldiğinde speakerın ev'imde değişimi yapılacak.
Kutu içersinden askı aparatı çıkmıyor, ben almadım ancak sevisten talep etmeniz halinde size askı aparatını ücretsiz olarak vermesi gerekiyor. 4 adet plastik tampon gibi bir şey.

N Çevrimdışı

nabu07

Yeni Üye
22 Şub 2018
100
Bu TV ile Toshiba 58UL3A63DT model TV aynimidir? Paneli anakarti işlemcisi gibi. Birde regali kullanan arkadaşlardan rica etsem Netflix ten paylaştığım filmdeki aynı sahneyi ve bir kaç CNN türk haber türk gibi kanallarından foto çekip paylasabilirmi? Birde hareketli sahnelerde çok rahatsız edici oluyormu titreşim vb. Gibi.

IMG_20200425_0012406e0f68fdc7001a81.jpg

P Çevrimdışı

palet

Aktif Üye
21 Şub 2020
53
60
Bu TV ile Toshiba 58UL3A63DT model TV aynimidir? Paneli anakarti işlemcisi gibi. Birde regali kullanan arkadaşlardan rica etsem Netflix ten paylaştığım filmdeki aynı sahneyi ve bir kaç CNN türk haber türk gibi kanallarından foto çekip paylasabilirmi? Birde hareketli sahnelerde çok rahatsız edici oluyormu titreşim vb. Gibi.

Karanlık resimde arka planda görülen pencere benim odamın penceresi. ?Perdeyi çektim ama yinede çıktı. bu siyah düzeltici komutu için hangi tuşu kullandığınızı bilmiyorum. Umarım işinize yarar.

Hareketli sahnelerde titreşim vs. dikkatimi çekmedi. Zaten bu Panel VA yapıda. Diğer TV im 65ub9100 deki panel IPS yapıdaydı ve on da titreşim demiyeyim ama bazı film/dizilerde çekimden olduğunu düşündüğüm kare atlamaları hissediliyordu. Regal 58R7540UA da şu ana kadar bunu görmedim.

Bildiğim kadarı ile anakart aynı. Mb 230. HMR Toshiba da 2000 mhz Regal de 1800 mhz . Toshiba da onkyo speakerlar var. Benim panel markası Choot muş. Toshiba paneli seri no ile sorgulamalısınız.

IMG_20200427_102235.jpg
IMG_20200427_102258.jpg
IMG_20200427_101653.jpg

Son düzenleme:
N Çevrimdışı

nabu07

Yeni Üye
22 Şub 2018
100
Karanlık resimde arka planda görülen pencere benim odamın penceresi. ?Perdeyi çektim ama yinede çıktı. bu siyah düzeltici komutu için hangi tuşu kullandığınızı bilmiyorum. Umarım işinize yarar.

Bildiğim kadarı ile anakart aynı. Mb 230. HMR Toshiba da 2000 mhz Regal de 1800 mhz . Toshiba da onkyo speakerlar var. Benim panel markası Choot muş. Toshiba paneli seri no ile sorgulamalısınız.

IMG_20200427_102235.jpg
IMG_20200427_102258.jpg
IMG_20200427_101653.jpg
Çok teşekkür ederim hocam. Bu Regal de güzele benziyor fotoğraflardan. Bu arada bu filmi izlemediyseniz mutlaka izleyin gerilim severseniz :) özellikle karanlıkta izlerseniz bir fotoğraf daha rica ederim sizden bu sahnelerde siyah performansını görmüş oluruz :) futbol maçlarında yada aksiyon filmlerinde çok rahatsız ediyormu hareketli sahneler?

EXcomZkko Çevrimdışı

EXcomZkko 

Süper Üye
13 Nis 2018
1,109

Resimdeki panel IPS midir?

N Çevrimdışı

nabu07

Yeni Üye
22 Şub 2018
100
Netflix'ten ekran görüntülerini neden istemiştiniz peki hocam?
Hocam bendeki bimde satılan Sony marka TV. Geri iade edip yeni bir TV almak istiyorum. Yarın a101 e Toshiba geliyor oda va panel ama va panellerde kalite kalite olduğu için acaba siyah performansı daha iyimidir görüntü kalitesi nasıldır diye merak ediyorum. Ona göre almaya karar vereceğim.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt