Regal 58R7540U VS 58R7540UA Arasındaki farklar!

Hangisi daha iyi!

• Regal 58R7540U

Oy: 1 16.7%
  • Regal 58R7540UA

Oy: 2 33.3%
  • Regal 55R7540U

Oy: 0 0.0%
  • Regal 55R7540UA

Oy: 3 50.0%

• Kullanılan toplam oy
    6
T Çevrimdışı

techibrahimxc

Yeni Üye
7 May 2020
16
25
İyi günler,

Başlıktan da görebileceğiniz gibi 2 model arasında kaldım. Farkları nelerdir bilmiyorum. Önceki okuduklarımdan anakart farklı yazmışkar birisi 130s biris 230 du diye hatırlıyorum. Anakart ve diğer özellikler arasında fark nedir? Bu arada Gönlüm 58 inç olandan yana ama 55 inç de alabilirim. Nedeni inç büyüdükçe tv de görütüyü bozmasından bulanık gözükmesinden korkuyorum sizce böyle bir sorun yaşar mıyım?

Birde Vestel 58U9500 ile regal arasında hiçbir fark olmadığını sadece yazılımsal bir fark olduğunu düşünüyorum. Anakartlar da aynı olduğundan vestelde olup regal de olmayan özellikleri ( - - - - ) vestelin yazlımını bulup regale atarak halledebilir miyiz? Birde regal ile vestel arasında panellerde hoparlörlerde v.b şeylerde kalite farkı olur mu?

Ürün Karşılaştırması!

T Çevrimdışı

tabula rasa

Yeni Üye
6 May 2020
48
35
Bilen yok mu beyler, yarın tv siparişi vereceğim ikisi de aynı fiyata denk geliyor.

UA olanı satın aldım kurulum için bekliyorum, aralarındaki en bariz var U'da 1 USB 2 HDMI var iken UA'da 2 USB 3 HDMI olması, bunun dışında özellikler aynı/fark anakarttan kaynaklanıyor olsa gerek)

Forumdaki üstadlar seri numarasına bakarak Choot marka VA panel kullanıldığını söylediler, Vestel'de olan Regal'de olmayan özellikler dediklerinizin hepsi Regal'de de var diye biliyorum. Yarın akşamı beklerseniz detaylı bir inceleme yapıp foruma yüklemeyi düşünüyorum.

ramchomania Çevrimdışı

ramchomania 

Süper Üye
8 Mar 2020
2,098
40
Birde Vestel 58U9500 ile regal arasında hiçbir fark olmadığını sadece yazılımsal bir fark olduğunu düşünüyorum. Anakartlar da aynı olduğundan vestelde olup regal de olmayan özellikleri ( - - - - ) vestelin yazlımını bulup regale atarak halledebilir miyiz

Bazı özellikler yazılım yükleseniz de aktif olmayabiliyor hw ve sw profile dosyalarında değişiklik yapmanız gerekiyor bir de anakart desteklemiyor ise yazılmla da çözülemeyen durumlar var ( Örnek : Dolby Vision en büyük karın ağrım oldu tv de :uzgun )

T Çevrimdışı

techibrahimxc

Yeni Üye
7 May 2020
16
25
UA olanı satın aldım kurulum için bekliyorum, aralarındaki en bariz var U'da 1 USB 2 HDMI var iken UA'da 2 USB 3 HDMI olması, bunun dışında özellikler aynı/fark anakarttan kaynaklanıyor olsa gerek)

Forumdaki üstadlar seri numarasına bakarak Choot marka VA panel kullanıldığını söylediler, Vestel'de olan Regal'de olmayan özellikler dediklerinizin hepsi Regal'de de var diye biliyorum. Yarın akşamı beklerseniz detaylı bir inceleme yapıp foruma yüklemeyi düşünüyorum.
Gerçekten çok iyi olur, özellkle görüntü ne kadar net, hd olmayan kanallar nasıl gözüküyor, karanlıkta siyah nasıl gözüküyor, v.s v.s sizin videonuzu bekleyip sipariş vereceğim.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Bazı özellikler yazılım yükleseniz de aktif olmayabiliyor hw ve sw profile dosyalarında değişiklik yapmanız gerekiyor bir de anakart desteklemiyor ise yazılmla da çözülemeyen durumlar var ( Örnek : Dolby Vision en büyük karın ağrım oldu tv de :uzgun )
Anakartlar birebir aynı, sw ve hw dosyalarını hiç bilmiyorum ama teknik işlerle çok aşırı haşır neşir olduğumdan hiç sorun değil öğrenir yaparım tabi düzenlenlenebiliniyorlarsa.

Bu arada bizzat regal müşteri hizmetleri ile iletişime geçip bilgi aldım. Yazdıklar aynen şöyle.

Her iki model de HDR10 Görüntü Teknolojisini desteklerken, 58R7540UA modeli 58R7540U modeline ek olarak HDR10+Dolby Vision Görüntü Teknolojisini desteklemektedir.

58R7540U modeli 17MB130S, 58R7540UA modelinde ise 17MB230 paneli kullanılmaktadır.

58R7540UA modeli MEMC desteğine sahip, Pixellence Realvision Plus teknolojisini kullanmakta ve DOLBY AUDIO PROCESSING (DAP) ve HDR10+DOLBY VISION özelliklere sahiptir.
58R7540U modeli MEMC desteği bilgisini teyit edemedim, Pixellence SOFT PIXELLENCE teknolojisi kullanmakta ve benzer şekilde DOLBY AUDIO PROCESSING (DAP) ve HDR HDR10+DOLBY VISION özelliklerine sahiptir.

ramchomania Çevrimdışı

ramchomania 

Süper Üye
8 Mar 2020
2,098
40
Gerçekten çok iyi olur, özellkle görüntü ne kadar net, hd olmayan kanallar nasıl gözüküyor, karanlıkta siyah nasıl gözüküyor, v.s v.s sizin videonuzu bekleyip sipariş vereceğim.

Anakartlar birebir aynı, sw ve hw dosyalarını hiç bilmiyorum ama teknik işlerle çok aşırı haşır neşir olduğumdan hiç sorun değil öğrenir yaparım tabi düzenlenlenebiliniyorlarsa.

Bu arada bizzat regal müşteri hizmetleri ile iletişime geçip bilgi aldım. Yazdıklar aynen şöyle.

Her iki model de HDR10 Görüntü Teknolojisini desteklerken, 58R7540UA modeli 58R7540U modeline ek olarak HDR10+Dolby Vision Görüntü Teknolojisini desteklemektedir.

58R7540U modeli 17MB130S, 58R7540UA modelinde ise 17MB230 paneli kullanılmaktadır.

58R7540UA modeli MEMC desteğine sahip, Pixellence Realvision Plus teknolojisini kullanmakta ve DOLBY AUDIO PROCESSING (DAP) ve HDR10+DOLBY VISION özelliklere sahiptir.
58R7540U modeli MEMC desteği bilgisini teyit edemedim, Pixellence SOFT PIXELLENCE teknolojisi kullanmakta ve benzer şekilde DOLBY AUDIO PROCESSING (DAP) ve HDR HDR10+DOLBY VISION özelliklerine sahiptir.

Anakartlar birebir aynı demişsiniz mb130 ve mb230 dan mı bahsettiniz

T Çevrimdışı

techibrahimxc

Yeni Üye
7 May 2020
16
25
ramchomania Çevrimdışı

ramchomania 

Süper Üye
8 Mar 2020
2,098
40
Hayır, ile A anakartı 17MB230 diye biliyorum. Anakartları aynı olduğundan yazılım yüklendiğinde aynı özelliklerin açılacağını düşünüyorum. Sonuçta panel de anakartlar da aynı.

İlk mesajımda bahsettiğim gibi bende mb230 anakartlı 55" kullanıyorum aynı yazılımı yüklediğimde bazı özellikler çalışmıyor
Aynı gibi gözükselerde ufak tefek farklılıklar var hosbulduk hosbulduk abi ile aynı yazılımı tv lerimize yükledik onda mb230 lu toshiba bende mb230 lu hi level var onda birçok şey kendiliğinden aktif olurken ben yazılımla aktif etmek zorunda kaldım onda memc pro olarak çalışırken bende soft versiyon olarak çalıştı gibi gibi

Bende sizin gibi düşünüyordum size katıldığım noktalar da var

ilk başta aynı yazılımı yüklersek olur diye düşünüyordum ama olmadı sanırım lisanslama konularından da dolayı anakartlar üzerinde ufak farklılıklar var veya paneller aynı gibi olsa bile üretim kodlarında ki ufak bir harf bile çalıştıramamıza neden oluyor olabilir

Belki sizin alacağınız Regal e aynı yazılımı atınca istediğiniz bütün özellikler aktif olacak bunu da deneme imkanı olmadan anlayamayız

T Çevrimdışı

techibrahimxc

Yeni Üye
7 May 2020
16
25
İlk mesajımda bahsettiğim gibi bende mb230 anakartlı 55" kullanıyorum aynı yazılımı yüklediğimde bazı özellikler çalışmıyor
Aynı gibi gözükselerde ufak tefek farklılıklar var hosbulduk hosbulduk abi ile aynı yazılımı tv lerimize yükledik onda mb230 lu toshiba bende mb230 lu hi level var onda birçok şey kendiliğinden aktif olurken ben yazılımla aktif etmek zorunda kaldım onda memc pro olarak çalışırken bende soft versiyon olarak çalıştı gibi gibi

Bende sizin gibi düşünüyordum size katıldığım noktalar da var

ilk başta aynı yazılımı yüklersek olur diye düşünüyordum ama olmadı sanırım lisanslama konularından da dolayı anakartlar üzerinde ufak farklılıklar var veya paneller aynı gibi olsa bile üretim kodlarında ki ufak bir harf bile çalıştıramamıza neden oluyor olabilir

Belki sizin alacağınız Regal e aynı yazılımı atınca istediğiniz bütün özellikler aktif olacak bunu da deneme imkanı olmadan anlayamayız

Yanlız hocam arada ufak bir fark var, vestel ile retay dış çerçeve ve ayaklık hariç hiçbir fark olmuyor genelde. Tabi siz daha iyi bilirsiniz ama gözlemlediğim kadarı ile öyle, Bu yüzden birisinde olan özellik diğerinde de olmak zorunda gibi. mesela bu tv ile bire bir aynı tek farkı isimleri. Bu iki cihazın yazılımları birbirine tamamen uyar diye düşünüyorum. Yoksa sadece iş anakartta bitmez tabiki de, panel, işlemci,teknoloji,bileşenler v.s v.s farkları olur.

P Çevrimdışı

palet

Aktif Üye
21 Şub 2020
53
60
Bilen yok mu beyler, yarın tv siparişi vereceğim ikisi de aynı fiyata denk geliyor.
Regal 58R7540UA da " - - - " var. Sw profil dosyasında "power" özeliğini aktive ederseniz Harici belleğe kayıt yapabiliyor.. Aşağıdaki sayfada benim kendi 58R7540UA dan alıp yüklediğim ekran görüntüleri var.
Özellikle bu tip panel TV lerde genellikle ses " kovanın içindeki höparlörden " gelir gibi olur ama Regal de böyle bir durum yok. Yeterli ses alabiliyorsunuz.
Tavsiye ederim.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt