Regal 50R754UA9 Hakkında Bilgi

D Çevrimdışı

dr. lagom

Yeni Üye
28 Ağu 2021
12
40
Herkese merhaba. Her şeyden önce kıymetli Adem Helvacı hocama ve tavsiye forum ekibine kocaman bir teşekkür etmek istiyorum. İnsanların cahil ve hadsiz, piyasanın rezil ve rüsva olduğu bir dönemde ihtiyaç duyan herkesi projektör gibi aydınlatıyorsunuz. Emeğiniz çok kıymetli, hakkınız ödenemeyecek kadar büyük. Sadece şu son günlerde izlediğim youtube videolarının hakkını isteseniz kıyamette baya borçlu çıkarırsınız bizi. Tekrar teşekkür ederim. İyi ki varsınız.

Başlığın konusuna gelirsek;

Yukarıdaki modeli yereldeki vestel çalışanlarının tavsiyesi üzerine sipariş ettim. Önce samsung ve TCL arasında gidip geliyordum. Ama TV'yi temelde çocuklar kullanacağı için ekstra özellikleri olan aşırı pahalı bir model almak istemedim. Alt modellere bakınca da vestel grubu ön plana çıktı. Yereldeki arkadaşlara vestel/regal modellerini sorunca android tv olarak yukarda belirttiğim 50R754UA9 modelini önerdiler. Siparişi verdim ama kısa süre sonra adem hocamızın youtube videolarında regal hakkında pek de olumlu konuşmadığını gördüm. bu sefer tereddüte düştüm. Acaba yanlış bir tercih mi yaptım?

İşin ilginci bu model ile hiçbir inceleme/video falan göremedim. Kullanan mı yok, model mi eski anlamadım. Ben de siteye kadar geldim ve bizzat sormak istedim. Bu model hakkında bilgisi olan var mı? Kullanılan panel nedir, panel kalitesi nasıldır, bunun vesteldeki muadili nedir, regal yerine vestel mi almalıydım, android yerine düz smart olanını mı seçmeliydim? Model hakkında bilgisi olan birileri beni aydınlatırsa çok sevinirim.

Herkese hayırlı günler dilerim.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Hoşgeldiniz, Ahirette tüm haklarımız şimdiden helaldir içiniz rahat olsun. ?

Bahsi geçen tv karma panel ile üretildiği için panel kalitesine nokta atışı bilgi vermek, sizin ürün eve gelip de siz bize seri numarasını paylaşabilene kadar zor.

Üç üretici ile çalışıldı bu modelde. Size hangisi gelecek ancak ürün teslim edildiğinde belli olur.

Onun dışında anakart malumunuz MB170
Ben android tv sevmem, bu markaya özel durum değil. Şu an kullandığım SONY 50W805 de android, hiç keyif vermez bana. Lakin sevene kullanana saygım sonsuz.

TV nin rate değeri 1800hz bu önemli, panelin donanımsal hızı 60hz, HDR ve DV desteği bulunan Direct led bir üretim ki DL olması ciddi avantaj.

Led bar konusunda sevgili TEKNOwest TEKNOwest ustamın yorumunu rica edeceğim zira gördüğüm doğru ise led barları eleştireceğim.

50'' üründe 3 adet yatay sıralamalı led bar mı var sevgili, ustacım?

Eğer öyle ise vah ki ne vah yani :(

REGAL markasına eleştirim genel manada eski ile kıyasladığımda maddi olarak avantaj sağlaması özelliği kalmadı o nedenle.
Ayrıca yöneticilerini sevmem, uygulamalarını sevmem, markaya zerre katkıları olmamasına rağmen maaş alıyor olmalarını sevmem vs.

Yalnız biz yiğit adamın ağzını burnunu gırsak da hakkını yemeyiz, teknolojik olarak iyi, fiyat olarak avantajlı ürün sunduklarında olumsuz görüşlerimizi bir kenara bırakır ve malı göklere çıkartırız.

Neden?

Bizim için önemli olan kişisel didişmelerimiz değil tüketicinin çıkarıdır o yüzden :)

Satın aldığınız üründe led bar haricinde ben negatif bir durum görmedim. Bizzat incelemediğim ürün olması nedeniyle değerli ustamızın onayını alalım, sonra yine yorumlarız zira bar adeti haricinde chip sayısına bakmamız lazım.

sardemir Çevrimdışı

sardemir 

Yorumsuz bir hayat..
Aktif Üye
13 Şub 2021
80
36

Bahsi geçen tv karma panel ile üretildiği için panel kalitesine nokta atışı bilgi vermek, sizin ürün eve gelip de siz bize seri numarasını paylaşabilene kadar zor.

Üç üretici ile çalışıldı bu modelde. Size hangisi gelecek ancak ürün teslim edildiğinde belli olur.

Ben android tv sevmem, bu markaya özel durum değil. Şu an kullandığım SONY 50W805 de android, hiç keyif vermez bana. Lakin sevene kullanana saygım sonsuz.

TV nin rate değeri 1800hz bu önemli, panelin donanımsal hızı 60hz, HDR ve DV desteği bulunan Direct led bir üretim ki DL olması ciddi avantaj.

Led bar konusunda sevgili TEKNOwest TEKNOwest ustamın yorumunu rica edeceğim zira gördüğüm doğru ise led barları eleştireceğim.

REGAL markasına eleştirim genel manada eski ile kıyasladığımda maddi olarak avantaj sağlaması özelliği kalmadı o nedenle.
Ayrıca yöneticilerini sevmem, uygulamalarını sevmem, markaya zerre katkıları olmamasına rağmen maaş alıyor olmalarını sevmem vs.

Yalnız biz yiğit adamın ağzını burnunu gırsak da hakkını yemeyiz, teknolojik olarak iyi, fiyat olarak avantajlı ürün sunduklarında olumsuz görüşlerimizi bir kenara bırakır ve malı göklere çıkartırız.

Neden?

Bizim için önemli olan kişisel didişmelerimiz değil tüketicinin çıkarıdır o yüzden :)

Satın aldığınız üründe led bar haricinde ben negatif bir durum görmedim. Bizzat incelemediğim ürün olması nedeniyle değerli ustamızın onayını alalım, sonra yine yorumlarız zira bar adeti haricinde chip sayısına bakmamız lazım.

adem hocam merhaba, değerli bilgileriniz için teşekkürler. çok kısa bir sorumda benim olacak.

konu başlığında ki 55R754UA9 mu yoksa 55pus7805 mi tavsiye edersiniz ?

D Çevrimdışı

dr. lagom

Yeni Üye
28 Ağu 2021
12
40

Neden?

Hocam harikasınız. Bu ne hız!!!

Ürün gittigidiyorda 3650 tl'ye düşmüştü. İyi bir fırsat olabileceğini düşünmüştüm. Android tv box kullandığım için (Beelink GT King) androidi pek sorun etmedim. Maksadım çocuklar alıştıkları şekilde youtube'a girip kral şakir izlesinler idi. Ama bahsettiğiniz led bar işi beni korkuttu. Burdaki bilgiye göre hareket edeceğim. Dediğiniz gibi sorunlu ise açmadan iade ederim.

Bu arada Beelink GT King tv box olarak müthiş performans veren bir ürün. Zamanında gearbest üzerinden ucuza almıştım. şimdi fiyatları şişmiş biraz ama nitelikli bir cihaz isteyene şiddetle tavsiye ederim.
adem hocam merhaba, değerli bilgileriniz için teşekkürler. çok kısa bir sorumda benim olacak.

Haddime değil ama o fiyat düzeyine çıksam TCL 55C715'e de bakardım. Aynı fiyata qled panel veriliyor.

Son düzenleme:
A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51

Teknoloji kalitesi olarak 7805
SSH kalitesi olarak 754

7805 satın alacak adamda ÇELİK gibi sinir olması lazım zira 2 veya 2,5 yıl rahatsınız ama sonrasında çok büyük sinir harbi sizi bekler ve bekleme oranı yaklaşık %60 70 seviyelerindedir.

sardemir Çevrimdışı

sardemir 

Yorumsuz bir hayat..
Aktif Üye
13 Şub 2021
80
36
Teknoloji kalitesi olarak 7805
SSH kalitesi olarak 754

7805 satın alacak adamda ÇELİK gibi sinir olması lazım zira 2 veya 2,5 yıl rahatsınız ama sonrasında çok büyük sinir harbi sizi bekler ve bekleme oranı yaklaşık %60 70 seviyelerindedir.
tavsiyeniz için çok teşekkür ederim hocam. " Regal 55R754UA9SE " modelini alacağım sanırım. 2021 model olanı buymuş. sadece bu modelin panel bilgilerini merak ediyorum. direct led + va mı ips mi bilemiyoruz değilmi şansımıza ne gelirse ?

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
tavsiyeniz için çok teşekkür ederim hocam. " Regal 55R754UA9SE " modelini alacağım sanırım. 2021 model olanı buymuş. sadece bu modelin panel bilgilerini merak ediyorum. direct led + va mı ips mi bilemiyoruz değilmi şansımıza ne gelirse ?
Ne çıkarsa çıksın VA ve iyi paneller :)

Birisi çok iyi hem de :kas

Direct led + HDR+DV+1800hz

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,457
49

Neden?

Maalesef LED BAR 3 ADET 49" bende şaşırdım:deli

H Çevrimdışı

harun1389

Yeni Üye
18 Ocak 2021
18
33
Merhaba yaklaşık 6 ay kadar önce sevgili F fikoloji hocamın seri no sorgulaması sayesinde Samsung Panel kullanılan bir 55r754ua9 aldım. Cihazdan memnunum fakat şimdi 49 inç olanlarda 3adet led bar kullanılmış.Böyle olması ne gibi sorunları getirir acaba.
55inc olan modelde 4adet led bar olabilir mi?

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Merhaba yaklaşık 6 ay kadar önce sevgili F fikoloji hocamın seri no sorgulaması sayesinde Samsung Panel kullanılan bir 55r754ua9 aldım. Cihazdan memnunum fakat şimdi 49 inç olanlarda 3adet led bar kullanılmış.Böyle olması ne gibi sorunları getirir acaba.
55inc olan modelde 4adet led bar olabilir mi?
İşin mühendislik tarafı ciddi anlamda karışık.

Uzun süredir bu tarz durumlarda kullandığım bir görsel var, kendim çektim ve hatta görseldeki iki tv yi de kendim söktüm zaten.

Bakın bu tv lerin ikisi de 32'' diye satılıyor ve yalan da değil ikisi de 32''
32-Led-Bar-Farklari.jpg

Birisi SHARP panel ile üretilmiş efsane SAMSUNG
Diğerinin hangi panel ile üretildiği dahi önemli olmayan Awox.

Pahalı ise vardır bir hikmeti
Ucuz ise vardır bir illeti

diyerek genelleme yapmak istemiyor olsam da, EKONOMİK adı altında satılan tv lerin sebebini sorgulamak gerek dostlar.

Haaaaa, neticede yukarıdaki tv lerin ikisi de bozuldu ve bana geldi mi? ikisi de aynı şekilde yani led arızası ile geldi mi? Evet doğrudur fakat birisi 6 diğeri 2,5 senede geldi ;)

Üzerine çok tartışılır. gerekirse buna özel bir video da çekeriz zira yazılı olarak bir yere kadar anlatılabiliyor.

D Çevrimdışı

dr. lagom

Yeni Üye
28 Ağu 2021
12
40
İşin mühendislik tarafı ciddi anlamda karışık.

Uzun süredir bu tarz durumlarda kullandığım bir görsel var, kendim çektim ve hatta görseldeki iki tv yi de kendim söktüm zaten.

Bakın bu tv lerin ikisi de 32'' diye satılıyor ve yalan da değil ikisi de 32''
32-Led-Bar-Farklari.jpg

Birisi SHARP panel ile üretilmiş efsane SAMSUNG
Diğerinin hangi panel ile üretildiği dahi önemli olmayan Awox.

Pahalı ise vardır bir hikmeti
Ucuz ise vardır bir illeti

diyerek genelleme yapmak istemiyor olsam da, EKONOMİK adı altında satılan tv lerin sebebini sorgulamak gerek dostlar.

Haaaaa, neticede yukarıdaki tv lerin ikisi de bozuldu ve bana geldi mi? ikisi de aynı şekilde yani led arızası ile geldi mi? Evet doğrudur fakat birisi 6 diğeri 2,5 senede geldi ;)

Üzerine çok tartışılır. gerekirse buna özel bir video da çekeriz zira yazılı olarak bir yere kadar anlatılabiliyor.

Hocam emeğinize ve nezaketinize minnettarım. Bu bilginin ardından ben iade etmeye karar verdim ama keşke vaktiniz olsa da konuyu video ile biraz daha detaylı izah etseniz. Çünkü benim gibi bazıları okuduğunu anlamıyor. :) Mesela led bar sayısının az olması tam olarak ne gibi sorunlara açar? Led bar sayısı panel kalitesinin önüne geçer mi tercih ederken? Regal bu model için 50 inç demiş, ama cihaz 49 inç mi? (inçinde değilim de sonuçta 1 inç de olsa yanlış bilgi adam kandırmak anlamına gelir.)

Tekrar teşekkür ederim. Emeğinize sağlık.

D Çevrimdışı

dr. lagom

Yeni Üye
28 Ağu 2021
12
40
Kıymetli hocalarım tekrar merhaba. Evde olmadığım bir saatte kargo TV'yi getirmiş, eşim de teslim almış. Teslimattan hemen sonra teknik servis aradı ve kurulum için randevu aldı. "Boşuna gelmeyin, iade edecem" diyecektim ama nefsime yenik düştüm ve randevu verdim. Benzer özelliklerde daha ucuz tv bulmak mümkün görünmediği için en azından TV'yi çalışır halde görmek istedim. Teknik servis tam saatinde geldi, yeni bir delme ile uğraştırmadan eski TV'nin hareketli askısına güzelce monte ettiler. Benim için getirdikleri askı aparatını da verdiler ilerde ihtiyaç olabilir diye. Ben ekran testi yapılmasını istedim, gelen eleman menülerde biraz gezindi ama bi test açamadı. Sonra siyah ve beyaz arka fonda videoyuyu durdurarak amatörce bir kontrol yaptık ve herhangi bir pixel sorunu görmedik. Aynı gün gelen misafirden ötürü de zaman bulup detaylı bir test yapamadım. Sadece menülerde biraz gezindim, youtube'dan 4K video açtım, 4K film açtım. Genel olarak, android tv olmasına rağmen menü hızından memnun kaldım. Video oynatma performansı oldukça iyiydi, takılma donma olmadı. Kanal geçiş hızı bile bence iyiydi, dahili uydu alıcılı en hızlı tv'lerden biri olabilir. (Ya da ben hızlı tv görmemişimdir. :) ) Görüntü kalitesi ve renklerin doğallığını çok beğendim. HD kanalların görüntüsünü bile baya iyi veriyor.

Şimdi zurnanın zırt dediği yere geleyim. Kıymetli abilerim, tv'nin 3650 liralık fiyatını da düşünürsek, led bar konusu yüzünden iade etmeme gerek var mı? Bu konu dışında beni rahatsız eden bir durum görmedim. Panel hakkında gelen elemanlar bilgi veremedi, baktı ama anlamadı. Ben kutu üzerindeki fotoyu çekip ekte paylaşacağım. Panel konusunda da bilgi verirseniz sevinirim.

Kafam karışık şu an. Servisteki arkadaşlar "doğal olarak" "led bar olayına takılma hocam, bir sorun olmaz" dediler ama, Adem hocamız boş laf etmez. Üstüne basa basa söylediyse vardır bir hikmeti. işte ben o hikmeti merak ediyorum. :)

TV---Seri-No.jpg

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,457
49
Kıymetli hocalarım tekrar merhaba. Evde olmadığım bir saatte kargo TV'yi getirmiş, eşim de teslim almış. Teslimattan hemen sonra teknik servis aradı ve kurulum için randevu aldı. "Boşuna gelmeyin, iade edecem" diyecektim ama nefsime yenik düştüm ve randevu verdim. Benzer özelliklerde daha ucuz tv bulmak mümkün görünmediği için en azından TV'yi çalışır halde görmek istedim. Teknik servis tam saatinde geldi, yeni bir delme ile uğraştırmadan eski TV'nin hareketli askısına güzelce monte ettiler. Benim için getirdikleri askı aparatını da verdiler ilerde ihtiyaç olabilir diye. Ben ekran testi yapılmasını istedim, gelen eleman menülerde biraz gezindi ama bi test açamadı. Sonra siyah ve beyaz arka fonda videoyuyu durdurarak amatörce bir kontrol yaptık ve herhangi bir pixel sorunu görmedik. Aynı gün gelen misafirden ötürü de zaman bulup detaylı bir test yapamadım. Sadece menülerde biraz gezindim, youtube'dan 4K video açtım, 4K film açtım. Genel olarak, android tv olmasına rağmen menü hızından memnun kaldım. Video oynatma performansı oldukça iyiydi, takılma donma olmadı. Kanal geçiş hızı bile bence iyiydi, dahili uydu alıcılı en hızlı tv'lerden biri olabilir. (Ya da ben hızlı tv görmemişimdir. :) ) Görüntü kalitesi ve renklerin doğallığını çok beğendim. HD kanalların görüntüsünü bile baya iyi veriyor.

Şimdi zurnanın zırt dediği yere geleyim. Kıymetli abilerim, tv'nin 3650 liralık fiyatını da düşünürsek, led bar konusu yüzünden iade etmeme gerek var mı? Bu konu dışında beni rahatsız eden bir durum görmedim. Panel hakkında gelen elemanlar bilgi veremedi, baktı ama anlamadı. Ben kutu üzerindeki fotoyu çekip ekte paylaşacağım. Panel konusunda da bilgi verirseniz sevinirim.

Kafam karışık şu an. Servisteki arkadaşlar "doğal olarak" "led bar olayına takılma hocam, bir sorun olmaz" dediler ama, Adem hocamız boş laf etmez. Üstüne basa basa söylediyse vardır bir hikmeti. işte ben o hikmeti merak ediyorum. :)

TV---Seri-No.jpg
PANDA panel

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri