regal 50r752 güncelleme yardım

B Çevrimdışı

beytullahuludag

Yeni Üye
13 Ara 2021
5
26
Öncelikle herkese iyi günler dilerim.Televizyon koblosuz ağa bağlıyken 2 dk da bir sağ üst köşede ağ simgesi koptu ve bağlandı simgesi görünüp duruyor diğer cihazlarlada aynı ağa bağlıyım ama kopma sorunu olmuyor büyük ihtimal televizyonla alakalı.Bu ufak bi sorunum çünkü ethernet kablosuyla bağladım bugün televizyonu. Asıl sorun youtubede film izlerken yaklaşık 2. veya 3.dk dan sonra youtube donuyor kumandanın tuşaları çalışmıyor sadece exit tuşuna basınca uydu kanalına geri dönüyor ve herşey normale dönüyor. Başınızı ağrıttığım için kusura bakmayın pek bilgim yok bu konularda açıklayıcı olsun diye detaylı yazdım. Ayarlardan güncellemeleri kontrol ettiğimde güncelleme olmadığı görünüyor. Televizyonuma uygun güncelleme varmıdır.Varsada yüklediğimde sorunlarımı çözermi? Bilgisi olan bi arkadaş yardımcı olabilirse Teşekkürler

IMG_20211213_212009663d7c39f7c8f651.jpg

IMG_20211213_212407d710e51bb34be016.jpg

IMG_20211213_202454fca217a0fdf8a103.jpg

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Selam,
TV yi önce kendi telefonunuzun internetini paylaşarak bağlayın ondada kopacak mı test edin.
https://tavsiyeforumu.com/konu/mb130-v4-v5-yeni-yazilim.3079/
Bu konuda güncel yazılım mevcut güncel yazılım atıp test edin
Tekrarlar ise menü 4725 yapıp diagnostic içinden fabrika ayarlarına dönün. Herşey silinecektir tekrardan kurulum yapıp test edin olmaz ise servisten destek alınız
Wifi kartı veya wifi kablosu kaynaklı olabilir

B Çevrimdışı

beytullahuludag

Yeni Üye
13 Ara 2021
5
26
F fikoloji, hocam kusura bakmassan son bir sorum var.Araştırdım ama bulamadım tv sürümüm v5.35.4.0 en son sürümüde v5.35.8.3 olarak buldum bunların arasındaki farkı anlatan bi konu varmıdır acaba.Hani extra bi uygulama falanmı ekleniyor gibisinden

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
F fikoloji, hocam kusura bakmassan son bir sorum var.Araştırdım ama bulamadım tv sürümüm v5.35.4.0 en son sürümüde v5.35.8.3 olarak buldum bunların arasındaki farkı anlatan bi konu varmıdır acaba.Hani extra bi uygulama falanmı ekleniyor gibisinden
Hayır Vestel hiç bir yazılım güncellemesi de ne yapıldığını paylaşmaz. Ben zaten size link verdim oradan yükleyebilirsiniz. Olmadı TV de ayarlar diğer ayarlardan yazılım güncelleme varmı diye bakın olmazsa manuel yükleyebilirsiniz

B Çevrimdışı

beytullahuludag

Yeni Üye
13 Ara 2021
5
26
cevabınız için teşekkürler hocam.Sizin verdiğiniz linkden baktım zaten yazılım sürümüne birde tv ayarlarından güncelleme bulmuyor elle yükleme yapılması lazım

Y Çevrimdışı

Yuops

Yeni Üye
3 Kas 2018
8
39
Merhaba,

Bende yaklaşık 3 aydır Regal 55R752U modelini kullanmaktayım. Youtube ve Netflix izlerken wifi simgesi sık sık bağlantının koptuğunu ve bağlantının geldiğini gösterecek şekilde ekranın sağında beliriyor. Yazılımsal değil daha çok donanımsal gibi duruyor. Wifi kartı telefondakiler kadar kaliteli olmadığından oluyor olabilir. Ancak bu simge ne kadar sık belirirse belirsin internet bağlantım hiç kopmadı ve izlediğim dizi veya film hiç donmadı. Zaten koplamalar anlık oluyor ve 2-3 saniye içerisinde düzeliyor.

Youtube uygulamasında donma sıkıntısını 15-20 günde bir bende yaşıyorum ve bu durumu ram'e bağlıyorum. Ram şişince donuyor gibi geldi bana. Bunun içinde TV'nin fişini prizden çekip tekrar takarak restart yapınca düzeliyor.

Ben çözümü bu şekilde buldum. Bunlar benim için olumsuzluk değil takılmıyorum ve bir arıza olarak düşünmüyorum ancak aynı problemi yaşayan birini daha görünce yazmak istedim. Bana giriş seviye elektronik cihazda parasına göre olabilecek sorunlarmış gibi geliyor.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt