REGAL 48R6520F Ürün Bilgilendirme Konusu

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
M Meftun Arkadaşımızın sorusu üzerine açılmış konudur.

Konu başlığımızda REGAL 48R6520F ürün hakkında bilgileri bulabilirsiniz.

Arkadaşlar ürün çoklu üretime sahip, benim birebir incelediğim ürün V10112587 MB211 anakartlı olanıdır. Aynı zamanda MB110 anakart ile de üretimi mevcut olan bir modeldir.

Yine benim incelediğim model LG IPS panelli bir model olması nedeniyle renk algoritması ve panel tepkimesi üzerine de o doğrultuda yorum yapacağım. Aynı modelin SAMSUNG VA panel ile de üretiminin mevcut olduğunu belirtmek isterim.

Bu anlamda sizlere her zaman belirttiğim gibi Söz konusu ürün televizyon ise mutlaka GÖREREK almanız tavsiyemdir.

Benim incelediğim ürün öncelikle başından sonuna smart üzerinden yayın akışını takip ettiğim ve 7mbit hız alabildiğim bir ortamda kesintisiz hiç takılmadan video izlemeyi başardığım bir ürün oldu ki VESTEL üretimlerinde genelde wifi zayıflığını vurgulardık. Yine bu güne kadar incelediğim tüm VESTEL üretimlerinde olduğu gibi SD yayınları hiç ama hiç beğenmedim, 49UD9300 ürün inceleme videomda da belirttiğim üzere bu konuda sadece TFV leri suçlamak da doğru olmaz zira yayın politikaları rezil olan kanallar da mevcut. halen 06500 sembol hızı ile yayın yapan kanallar dahi olduğunu düşünürsek gerisini siz düşünün artık :)
HD kanallardaki performansı da renk kalitesi de ışık vurgusu da oldukça yerinde bir ürün.

İnceleme yaptığım alanda yanyana başka markaların da olması kıyas yapabilme olanağı da sunduğu için (43Mu7000 4K gibi) görüntü kalitesini kıyaslama imkanı da buldum ve inanın bu modeli oldukça başarılı buldum. Hiç bir şekilde SÜPPPER demiyorum ancak oldukça başarılı.

Dahili wifi ve widi benim vazgeçilmezlerimden ve bu tv de mevcut. BT çok umursamıyorum ben ancak ilk fırsatta mutlaka bir ses sistemi ile BT üzerinden bağlantı kurarak da test yapmayı düşünüyorum. meraklıları için bu bilgiyi de verelim ki üründe BT aktif durumdadır. Üründe 1 scart - 3 hdmı - 1 usb mevcut ki usb girişleri 2 olabilridi aslında. optik out ve pixellence mevcut. dlna-hbb-open browser-netflix-2x8 ses çıkış gücü (Düşük buldum ki inceleme esnasında da bu fark ediliyordu) - SMR değeri 800 hz ve IPS panel olmasına rağmen yine de sahneler oldukça akıcıydı.

En sevdiğim özelliklerinden bir tanesi ise, uzaktan kuandasında netflix gibi youtube için de bir kısayol erişim tuşu bulunması oldu :)

Netflix kadar büyük olmasa da yine de bir kısayol erişim butonu düşünmeleri YOUTUBE aktif kullanıcıları için büyük kolaylık olmuş.

Fırsat bulduğumda görsel ile de konuyu destekleyeceğim arkadaşlar.

Bu esnada sorularınız olursa bu konu başlığı altında sorabilirsiniz.

M Çevrimdışı

~mustafa~

Aktif Üye
12 Mar 2018
53
Hocam yanlis anlamadiysam bt aktifmi benim 49r6520 gelmis evde en kisa surede size aticam seri nosunu

M Çevrimdışı

~mustafa~

Aktif Üye
12 Mar 2018
53
A Ado benimkide mb211 anakartli suan evde degilim yarin aksam gecer bakarim bt aktifmi diye gizliyse nasil acariz hocam

M Çevrimdışı

~mustafa~

Aktif Üye
12 Mar 2018
53
A Ado hocam bt aktif degıl nasıl yaparız ben goremedım menu 4725 yapıp servis menusunden de goremedım bu arada pvr de servıs menusunde dısable yazıyor onuda aktif etme sansımız var herhalde

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
A Ado hocam bt aktif degıl nasıl yaparız ben goremedım menu 4725 yapıp servis menusunden de goremedım bu arada pvr de servıs menusunde dısable yazıyor onuda aktif etme sansımız var herhalde

Menü-Sistem-Ses bölümüne gelip Ses Bağlantısı seçeneğine gireniz lazım, eşleştirlecek cihazınız ile tv nizi eşleştirdikten sonra kullanabilirsiniz.
PVR konusu için TV MODLAMA ana konumuzu inceleyin lütfen :)

M Çevrimdışı

~mustafa~

Aktif Üye
12 Mar 2018
53
bende aktif degil A Ado hocam

2018-03-24-22-52-55-jpg.jpg

M Çevrimdışı

~mustafa~

Aktif Üye
12 Mar 2018
53
Sizin üründe yok azizim (Sizin tv V10114999 ), modlama konusunda BT için de inceleme yapabilirsiniz.

Evde internet olmadigi icin girayin programini indirdim kurulumsuz olanı ve mesela movie sense ozelligini actim bt yide actim ama bir turlu TV menüde gözükmüyor
Acaba anakartta mı yok yani harici blutooth mu almam gerekiyor

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt