regal 40r6020f modül görmüyor

A Çevrimdışı

arikanf9

Yeni Üye
22 Şub 2018
42
mrb.bugun regal 40r6020f regal smart tv cihaz kuruldu.fakat ilk başta cihaz modülgördü.sonra açtığımda cihaz modülgörmedi.ayarlar kısmından baktığımda modül tespit edilmedi yazıyor.kartı ters veya yanlış takma ihtimalim yoktur.

ne yapmam gerek?

A Çevrimdışı

arikanf9

Yeni Üye
22 Şub 2018
42
knal listesinde kanal numrası 79 dan 95 e atlamış.aradaki rakamlar yok nedendir.mesela 131 den 140 atlamış kanal listesinde.bunun gibi birkaç tane var.sebei nedir?

Deimos Çevrimiçi

Deimos

VIP
6 Nis 2018
824
knal listesinde kanal numrası 79 dan 95 e atlamış.aradaki rakamlar yok nedendir.mesela 131 den 140 atlamış kanal listesinde.bunun gibi birkaç tane var.sebei nedir?
Kablo TV mi kullanıyorsunuz, D-Smart' mı? Favori oluşturmuş olabilirmisiniz, ya da şifreli veya şifresizleri taratmadıysanız Tümünü seçmediyseniz o da yapabilir. Olmadı Yeni kurulum ile yeniden taratırsanız geleceklerini düşünüyorum

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,842

Bir de FILBOX gibi ücretli servislerde kanal listesi işi nasıl bilmiyorum.
Genelde onlarda kanal numaraları sabittir. Değiştiremezsiniz.
Aldığınız pakete göre aradaki kanallar size verilmiyor olabilir.

Eğer FILBOX esnek kanal düzenine müsaade ediyorsa, o zaman aradaki kanalları silmiş olabilirsiniz.
Onu da kanalları belirli numaraya taşıya taşıya düzeltebilirsiniz.
Ama büyük ihtimal kanal numaraları firma tarafından belirlenmiştir diye düşünüyorum.

Bir de kanal listesine girince Filtre seçeneğine bakmayı unutmayın. (Kumandadan küçük mavi renkli tuşa basın)
Belki tüm kanalları görüntülemiyor da olabilirsiniz.

A arikanf9

A Çevrimdışı

arikanf9

Yeni Üye
22 Şub 2018
42
Tv uydu alicili.modul girisi var ben modul taktim sadece.kanallarin yeri degisebiliyor.filboxla ilgili degil

Deimos Çevrimiçi

Deimos

VIP
6 Nis 2018
824
Sayın A arikanf9 arkadaşım Televizyonunuzun Modüllü ve Uydu alıcılı olduğunu biliyoruz. Sorununuzu çözmeye çalışıyoruz sadece :) Modüllü diyince ve hangi platform açıklamasını yapmadığınız için mesela benim aklıma D-smart veya Kablo TV geldi doğal olarak ;)
Ben de Filbox kullanmadım, kanal sıralaması konusunda bir bilgim yok. Ama aklıma Kablo TV gibi kanal sıralaması olabilirmi diye Filbox ın Kanal listesini açtım burada da arada boşluklar var. Bence bu adresdeki kanal isimleriyle kendinizinkini karşılaştırın. Eksik yok ise sorun yoktur.
Saygılar..
Umut Barış Umut Barış

A Çevrimdışı

arikanf9

Yeni Üye
22 Şub 2018
42
Modulle bi ilgisi yok.sadce ilk kurilumdan sonra keyfime gore kanal listesi yaptimtasima yaptim.ornek 40 ta tlc var 10. Siraya aldim gibi yada 55 te sony chammel var 14 aldigimi dusunun

A Çevrimdışı

arikanf9

Yeni Üye
22 Şub 2018
42
Ado ustaaaaa nerdesin.tv nin kendi uydusundan kanal listesinden kanallarin yerini degistirince niye boyle oluyorrr

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,842
Modulle bi ilgisi yok.sadce ilk kurilumdan sonra keyfime gore kanal listesi yaptimtasima yaptim.ornek 40 ta tlc var 10. Siraya aldim gibi yada 55 te sony chammel var 14 aldigimi dusunun

İlk kurulumu modül takılıyken mi yaptınız peki?
Mesela Digiturk, D Smart gibi servislerde de kanal numaraları bellidir.
FILBOX'da da öyle olabilir.

Modül taktıktan sonra tekrar kurulum yapmayı deneyin.
Müsterih olun. Buradayız. :ok

Geri
Üst Alt