Regal 32ra4020ha uydu sorunu

TELEFERİKSs Çevrimdışı

TELEFERİKSs 

Yeni Üye
6 Nis 2020
19
42
Merhaba arkadaşlar. Cihazı yeni aldım. İlk kurulumu yaptım. Tüm kanalları sorunsuz izliyordum. Çatıdan gelen kabloların çürüduklerini görünce NEX ye cif çıkışlı LNB aldım. Kabloları da yeniledim taktikdan sonra. Kanallarda sinyal yok diyordu.. yeniden ilk kurulum yaptım. Tüm HD kanallar geldi ama TRT nin HD kanalları gösteriyor ama diğer HD kanallar gostermiyo. Sorunu nasıl çözebiliriz? Eski uyduyu bağlıyorum tüm kanallar calisiyor

1586634026842362463523442659862.jpg

15866340554926191328051065144308.jpg

TELEFERİKSs Çevrimdışı

TELEFERİKSs 

Yeni Üye
6 Nis 2020
19
42
Yardımcı olabilecek kimse yokmu
Var tabiiki sevgili Star_023 ,lnbyi takarken hatalı takmış olabilirsin,üstten baktığında hafif sağa dönük olmalı (hafif ama ,zınk diye döndürme) ,vidalarını iyice sık,gevşek bıakma ,eski lnbyi çıkartırken çanağı oynattın mı ,çanağın vidalarını gevşettin mi :)
Reis kablo sıkıca bağlı. Diğer uydu eski tüplü televizyona takılı hiç bir sıkıntı yok. Şuan yine tarama yaptım sadece TRT HD olan kanallar çıkıyor. Diğer sd kanalların bazılari çalışıyor. Diğer HD kanallar çıkıyor ama sinyal yok diyor. Anlamadım valla nasıl bir iştir
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

lnb ince ayar istiyor
Reis diğer uydu tamir takir çalışıyor.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,260
64
Yardımcı olabilecek kimse yokmu

Reis kablo sıkıca bağlı. Diğer uydu eski tüplü televizyona takılı hiç bir sıkıntı yok. Şuan yine tarama yaptım sadece TRT HD olan kanallar çıkıyor. Diğer sd kanalların bazılari çalışıyor. Diğer HD kanallar çıkıyor ama sinyal yok diyor. Anlamadım valla nasıl bir iştir
Hmm,aynı lnb iki alıcı ,biri bozuk diğeri sağlam .
Sağlam görüntü veren kabloyu tvye tak dene bakalım :ok

TELEFERİKSs Çevrimdışı

TELEFERİKSs 

Yeni Üye
6 Nis 2020
19
42
lnb girişlerini değiştirip denermisin belki lnb de sorun var
eski uyduyu getirdim bu yana takitim Burda'da çalışıyor. Sinyal ile alakalı bir durum yok
Olsa idi zaten her iki tarafta da cihaz calismazdi

Hmm,aynı lnb iki alıcı ,biri bozuk diğeri sağlam .
Sağlam görüntü veren kabloyu tvye tak dene bakalım :ok
[/QUreis her iki tarafta sinyal konusunda sıkıntı yok. Eski TV ve uyduyu her iki kabloda denendi sağlam çalışıyor. Yeni TV de sinyal kalitesi yüzde 100

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,457
49
hocam her cihaz aynı değil lnb ber (beat error rate) ayarı var teraspy teraspy abi nin dediği gibi lnb nizin pozisyonunda sorun olabilir dahili uydulu cihazlarda bu önemli

TELEFERİKSs Çevrimdışı

TELEFERİKSs 

Yeni Üye
6 Nis 2020
19
42
Aynı sorunu başka kanalda yapıyormu acaba :alala
Tkgs kurulum yapıyorum tüm kanallar ayarlı bisekilde geliyor. Tüm TRT kanalları çekiyor. Ve bazı SD yayin yapan yerel kanallar açılıyor. Ama diğer HD kanallar yukarda resimde attığım gibi sinyal yok

Tv yenimi acaba ,onu da sorayım :)
Evet 4 günlük TV?Regal marka 32 inç. Ama şöyle diyim. İlk kurdugumuzda sıkıntı yoktu. Kablonun çürümüş olduğunu görünce komple yeniledim LNB dahil. Ondan sonra böyle oldu

TELEFERİKSs Çevrimdışı

TELEFERİKSs 

Yeni Üye
6 Nis 2020
19
42
eski LNB taktım. Tüm TRT kanalları cekiyor. Ama SD bir kac kanala hariç diher HD kanallarda sinyal yok diyo.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri