Regal 12000 btu klima ikinci el almalımıyım

X Çevrimdışı

xxasaxx

Yeni Üye
14 Nis 2022
25
31
merhaba yan apt komşum tanınacağı için klimasını satıyor benimde salonda (27 m2) klima ihtiyacım Regal 12000 btu klima ikinci el olarak 6 ay daha garantisi var faturası fişi duruyor. 5400 e verecek. sizce alınır mı. yoksa 7200 tl bantlarına baymak 12likleri veriyor spotcular. sıfır alacak bakiyem şuan yok .... sanırım vestel bakıyor ama acil bilgi ihtiyacımvar

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Çok istiyor alma aldığı fiyata sana sana satıyor 7500 civarı sıfır satıyorlar garantisi bitmiş ürünü sana iteleyecek..

Kendine sıfır ürün alacak uzak dur..

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Sota Sota Başkan ne dersin Vestel üretimi birde ikinci el Vestel üretimi klimalara ustalar sıcak bakmıyor sıkıntılı..

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,436
6 aylık garantisi varsa büyük ihtimal yeni seri makinadır.
bir önceki seriye göre dış ünitesi fazla diyemiyorum aşırı sesli çalışıyor.

bunu bilerek alın.

X Çevrimdışı

xxasaxx

Yeni Üye
14 Nis 2022
25
31
teşekkür ederim arkadaşlar baymak vereiyorlar ikinci el oda 8000 istiyor sıfırı 9600 napcam bilemedim evet baya sesli çalışıyor araştırdığım kadarıyla

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Yeni moda oldu al 2 sene kulan ürün fiyatları artsın sonra aldığın fiyata ikinci eli sat miss :kiskis

Biraz sağdan soldan bütçeyi arttırın sıfır ürün almaya bakın çakallara para kaptırmayın..

İkinci el ürünlerden bu ara uzak durmak lazım herkes kendini uyanık sanıyor..

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Vestelin ürettiği bir klimayı satın almak, hem de ikinci el. Büyük cesaret. :ok
Kaldı ki benim 28m2 Salondaki GREE üretimi OLEFİNİ bile enerji verimliliğine çok geç iniyor, 27m2 sizin salonda o regal'in elektrik faturanıza ne yapacağını hiç düşündünüz mü?

Bakınız soğutmaz demiyorum bunu başarır ancak hem gürültüsünden rahatsız olursunuz hem de faturasından. E madem koşullar böyle, o halde şunu düşünmek gerekmiyor mu? Hem peşin para ödeyeceksiniz 5400tl, hem her ay faturaya 200 300 gereksiz yük bindireceksiniz, hem de garantisi 6 ay kalmış ikinci el kötü kalite ürün alacaksınız.

ortalama 250 tl gereksiz elektrik parasını 4 aydan 1000tl desek, 5400 de ikinci el cihaz için vereceğiniz para desek oldu size 6400. E bunun montaj işçiliği olmayacak mı? Gelecek olan klimacıya da 1000tl ödemeyecekmisiniz? (Abi bunun borucu bilmem ne olmuş, abi bunun gazı kaçmış tuzu kokmuş diyecek o parayı sizden alacaklar biliyorsunuz)

Haydaaaa oldu size 7400.

Velev ki ben çok abartmış olayım 7000 olsun.

Yanlış görmediysem 8500tl ye airfel klima satılıyor. Sıfır ve garantili, neden riske giresiniz ki vestelin kliması için?

Tamam vestelin bize avantaj sunduğu veya bazı modelleri için kalite sunduğu (Kendi çapında) dönemler oluyor ancak bu dönem o dönem değil, bu ürün de o ürün değil.

X Çevrimdışı

xxasaxx

Yeni Üye
14 Nis 2022
25
31
Vestelin ürettiği bir klimayı satın almak, hem de ikinci el. Büyük cesaret. :ok
Kaldı ki benim 28m2 Salondaki GREE üretimi OLEFİNİ bile enerji verimliliğine çok geç iniyor, 27m2 sizin salonda o regal'in elektrik faturanıza ne yapacağını hiç düşündünüz mü?

Bakınız soğutmaz demiyorum bunu başarır ancak hem gürültüsünden rahatsız olursunuz hem de faturasından. E madem koşullar böyle, o halde şunu düşünmek gerekmiyor mu? Hem peşin para ödeyeceksiniz 5400tl, hem her ay faturaya 200 300 gereksiz yük bindireceksiniz, hem de garantisi 6 ay kalmış ikinci el kötü kalite ürün alacaksınız.

ortalama 250 tl gereksiz elektrik parasını 4 aydan 1000tl desek, 5400 de ikinci el cihaz için vereceğiniz para desek oldu size 6400. E bunun montaj işçiliği olmayacak mı? Gelecek olan klimacıya da 1000tl ödemeyecekmisiniz? (Abi bunun borucu bilmem ne olmuş, abi bunun gazı kaçmış tuzu kokmuş diyecek o parayı sizden alacaklar biliyorsunuz)

Haydaaaa oldu size 7400.

Velev ki ben çok abartmış olayım 7000 olsun.

Yanlış görmediysem 8500tl ye airfel klima satılıyor. Sıfır ve garantili, neden riske giresiniz ki vestelin kliması için?

Tamam vestelin bize avantaj sunduğu veya bazı modelleri için kalite sunduğu (Kendi çapında) dönemler oluyor ancak bu dönem o dönem değil, bu ürün de o ürün değil.
Güzel yorumların için çok teşekkür ederim abi. Çok haklısın. Geçen yaz aldğım baymak klimada senin videolarının çok etkisi olmuştu. Şimdi yine senin sesine kulak vereceğim. Son olarak altus alk 1250 bi klima bulmuştum sıfır ona bakıyordum ki hepsinden caydım. Airfelçn tam modeli nedir alayım gelsin

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Güzel yorumların için çok teşekkür ederim abi. Çok haklısın. Geçen yaz aldğım baymak klimada senin videolarının çok etkisi olmuştu. Şimdi yine senin sesine kulak vereceğim. Son olarak altus alk 1250 bi klima bulmuştum sıfır ona bakıyordum ki hepsinden caydım. Airfelçn tam modeli nedir alayım gelsin
Pitbull Pitbull kardeşimiz bir airfel kullanıcısı, forumda konu başlıkları da var, dilerseniz son kararınızı vermedenevvel kendisinin airfel konularına da bakın, biz yazdık diye hemen almaya karar vermeyin lütfen zira lütfen yanlış anlaşılmasın orta/alt segment ürünler bunlar. Ufak tefek üzen tarafları olabiliyor duruma göre.

Bu konu Baymak için de geçerli, vestel için de geçerli, Airfel için de geçerli, Altus için de geçerli.

Bak Kayınpedere Altus 12, Bacanağa da Arçelik 18 aldırdım, onların dahi kesinlikle kendilerine göre sorunları var. Özellikle enerji verimliliği konusunda uyarmak isterim.

Cümlem yanlış anlaşılmasın, hepimizin içerisinde bulunduğu ekonomik zorluklar nedeniyle sizi airfel markasına yönlendiriyorum ama tekrar edeyim %100 kusursuz ürünler değil bunlar.

Mesela aldığınız Baymak klimada üründen ve hizmetten memnuniyet durumunuz nedir? Eğer pozitif bir bakış açınız var ise maceraya girmeyin yine Baymak dan devam edin isterseniz.

Pitbull Çevrimdışı

Pitbull 

Süper Üye
6 Tem 2020
1,101
43
Pitbull Pitbull kardeşimiz bir airfel kullanıcısı, forumda konu başlıkları da var, dilerseniz son kararınızı vermedenevvel kendisinin airfel konularına da bakın, biz yazdık diye hemen almaya karar vermeyin lütfen zira lütfen yanlış anlaşılmasın orta/alt segment ürünler bunlar. Ufak tefek üzen tarafları olabiliyor duruma göre.

Bu konu Baymak için de geçerli, vestel için de geçerli, Airfel için de geçerli, Altus için de geçerli.

Bak Kayınpedere Altus 12, Bacanağa da Arçelik 18 aldırdım, onların dahi kesinlikle kendilerine göre sorunları var. Özellikle enerji verimliliği konusunda uyarmak isterim.

Cümlem yanlış anlaşılmasın, hepimizin içerisinde bulunduğu ekonomik zorluklar nedeniyle sizi airfel markasına yönlendiriyorum ama tekrar edeyim %100 kusursuz ürünler değil bunlar.

Mesela aldığınız Baymak klimada üründen ve hizmetten memnuniyet durumunuz nedir? Eğer pozitif bir bakış açınız var ise maceraya girmeyin yine Baymak dan devam edin isterseniz.
Airfell de dış ünite sesi bakımından değişimden sonra ses yok. Hatta değişimden gelen üründeki vidaların altında vibrasyon sesi yapmasın diye ek malzemede koymuşlar kompresöre ek yelek giydirilmiş. Servis konusunda sorunum çözüldü cihaz değişimi yapıldı ama düşünmüyor değilim 9 luk dış üniteye 12 lik etiketi yapıştırıp bana takmış olabilirler. Elektrik sarfiyatı olarak kışın ısıtmada genelde 30°C ye ayarlayıp kullandık 800₺ civarı fatura geldi. (Son zamlar ile birlikte) Geçen ay 500₺ geldi. Bakalım soğutmada max. kaç ₺ gelecek.

16539149455365647044132311863900.jpg

Son düzenleme:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt