RAHMET ve SAYGI ile Anıyoruz.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Cumhuriyetimizin Kurucusu, Yüce Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ün 79 uncu ölüm yıldönümünde kendisini rahmet ve saygı ile anıyoruz.

Mübarek cuma günü önce kendisini törenle andık, sonra da duasını okuduk, Rabbim mekanını, cennetin en güzel köşesinden eylesin.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
19,102
Cvp: RAHMET ve SAYGI ile Anıyoruz.

Atamin ve Tum Silah Arkadaslarinin

Mekaniniz Cennet Olsun

Onları

Peygamber Efendimizin  S.A.V

Kapi Komsuları Olmayi

Nasip Eylesin Yarabbim...

BlackSea Çevrimdışı

BlackSea 

Emektar
3 Eki 2017
1,937
32

AMİN . Yazılacak çok şey var ama ruhu şad olsun. Hiç bir zaman unutmıyacağız unutturmıyacağız.

9 Çevrimdışı

9köy

Süper Üye
18 May 2016
547

Tüm dualara Amin diyorum tüm silah arkadaşlarıyla nur içinde yatsın Atamız.

ama bizler yatmayalım Cumhuriyetimizin kıymetini bilelim.  

maxresdefault.jpg

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51

clearidas' Alıntı:
AMİN . Yazılacak çok şey var ama ruhu şad olsun. Hiç bir zaman unutmıyacağız unutturmıyacağız.

Hayat telaşına kapılıp ihmal ediyoruz bazı şeyleri, mesela ben törenlere gitmeyeli yıllar olmuş. Ayıpladım kendimi.

BlackSea Çevrimdışı

BlackSea 

Emektar
3 Eki 2017
1,937
32

Ado' Alıntı:
clearidas' Alıntı:

Hayat telaşına kapılıp ihmal ediyoruz bazı şeyleri, mesela ben törenlere gitmeyeli yıllar olmuş. Ayıpladım kendimi.

Gerçekten öyle ama şu da var benim çocukluğumda törenler kaçırılmazdı , hepsine gidilirdi , gösteriler olurdu , herkes heyecanlı olurdu; 23 nisan 10 kasım 19 mayıs vb. vb. vb....Bu alışkanlığımızdan ya soğuduk yada soğutulduk. Sadece hayat telaşı değil bence gitmeyi de unutmuş , alışkanlıklarımızı kaybetmiş olabiliriz.Son senelerde bu tarz törenlerin çoğu geçerli geçersiz birçok sebebten iptal oldu.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51

clearidas' Alıntı:
Ado' Alıntı:

Gerçekten öyle ama şu da var benim çocukluğumda törenler kaçırılmazdı , hepsine gidilirdi , gösteriler olurdu , herkes heyecanlı olurdu; 23 nisan 10 kasım 19 mayıs vb. vb. vb....Bu alışkanlığımızdan ya soğuduk yada soğutulduk. Sadece hayat telaşı değil bence gitmeyi de unutmuş , alışkanlıklarımızı kaybetmiş olabiliriz.Son senelerde bu tarz törenlerin çoğu geçerli geçersiz birçok sebebten iptal oldu.

Ülkenin C.Başkanı 29 ekimde hastalanıp, Başbakanı 10 kasımda yurt dışı gezisi düzenlerse, 19 Mayıslar, Güvelik gerekçesi, 23 Nisanlar hava muhalefetine  kurban ediilirse vardır bunun da bir etkisi derdim ama bunlar siyasi konular o nedenle tabii ki söylemiyoruz bu tarz şeyler.

Bulunduğum ilçenin Belediye başkanı, fırsat bulsa ÇÖP KONTEYNERİ açılış töreni dahi düzenleyip gider lakin bu 10 Kasımda ATATÜRK heykeline BELEDİYE BAŞKANI ADINA çelenk koyan kişi kendisi değildi. Tabii ki bunun da iktidar partisi belediyesi (parti İsimi vermedim dikkat ederseniz) olmasının tesadüfü olduğunu düşünmek mi gerekir diye de soruyorum.

Utanç verici olan ise, 3 yaşlı Turistin o 2 dakikalık saygı durusunda kendi milli değerlerini ifade eden bir şeyi (İnanın anlamadım ne olduğunu) Askerlerin silahı tören tutuşndaki gibi 2 dakika boyunca anıta karşı tutmasıydı.

neyse ki kaymakamımız vardı törende çok şükür.

BlackSea Çevrimdışı

BlackSea 

Emektar
3 Eki 2017
1,937
32

Ado' Alıntı:
clearidas' Alıntı:

Ülkenin C.Başkanı 29 ekimde hastalanıp, Başbakanı 10 kasımda yurt dışı gezisi düzenlerse, 19 Mayıslar, Güvelik gerekçesi, 23 Nisanlar hava muhalefetine  kurban ediilirse vardır bunun da bir etkisi derdim ama bunlar siyasi konular o nedenle tabii ki söylemiyoruz bu tarz şeyler.

Bencede söylememek gerek . Sanırım bundan sonra özel günlerde hastalanmazlar gibi durum onu gösteriyor. Kimsenin biyere gideceği de yok zaten :)eh:

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51

clearidas' Alıntı:
Ado' Alıntı:

Bencede söylememek gerek ?. Sanırım bundan sonra özel günlerde hastalanmazlar gibi durum onu gösteriyor. Kimsenin biyere gideceği de yok zaten :)eh:

2019 seçimleri var, herkes turp gibi olur artık :)

BlackSea Çevrimdışı

BlackSea 

Emektar
3 Eki 2017
1,937
32

Mecbur. Rüzgar nereye eserse  :boxin:

Geri
Üst Alt