Puhu tv, Netflix, Artı Medya gibi yerel medya izleme uygulaması vs. hakkında birkaç soru

K Çevrimdışı

kamersah 

Aktif Üye
8 Mar 2018
183
Merhaba arkadaşlar ümit ediyorum ki doğru yere konu açmışımdır.
Gelelim sorularıma:
1- Tv aldığım zaman kumandada ilk gördüğüm ve sürekli on off düğmesi yerine bastığım üstünde netflix yazan ve oldukça büyük olan tuşu gördüğümde oha hayvamn gibi şeyapmışlar ya deyipte merak sardığım netflix te ücretsiz 1 aylık deneme kullanımı hakkım olduğunu görünce üye oldum. Fakat çeşitli sebeplerden dolayı birkaç kez anca izledim. Doğrusu sonra unuttum ve hiç izlemeye fırsatım olmadı.Kredi kartından her ay para çekilince farkettim ve k.kartını iptal ettim sonra üyeliği de aylar sonra iptal ettim. Şimdi aklıma düştü bu aralar da oldukça boş vaktim var evde kapsamlı bir şekilde izleyeyim eğer hoşuma giderse devam ederim diye ücretsiz üyelik için tekrar başvurdum ama kabul görmedi. Acaba ücretsiz 1 ay deneme için ne yapabilirim?
2- Aslında konu başlığında geçen Artı Medya uygulaması ve Puhu tv için aynı soruyu sorabilirim. İzlemek istediğim yerel tv kanallarının internet sitelerinde smart tvlerde izlemek için tıklayın diye bir kısım var burayı tıklayınca haliyle yine bir web sitesi çıkıyor. Acaba bu puhu tv ya da Artı medya gibi kanalların smart tv ye kurulabilecek uygulamaları yok mudur? Ya da smart tvlere uygulama yükleme şansımız yokmudur? kendi marketi bana çok boş geliyor. İnternet tarayıcısı ise çok kötü.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Tv nizin marka modeli nedir?
O uygulamalar genelde web tabanlı, android tv platformu degilse dışarıdan yüklemeniz olanaksız.

S Çevrimdışı

SudaEriyenAspirin 

Aktif Üye
22 Haz 2018
284
33
Gelelim sorularıma:
1- Tv aldığım zaman kumandada ilk gördüğüm ve sürekli on off düğmesi yerine bastığım üstünde netflix yazan ve oldukça büyük olan tuşu gördüğümde oha hayvamn gibi şeyapmışlar ya deyipte merak sardığım netflix te ücretsiz 1 aylık deneme kullanımı hakkım olduğunu görünce üye oldum. Fakat çeşitli sebeplerden dolayı birkaç kez anca izledim. Doğrusu sonra unuttum ve hiç izlemeye fırsatım olmadı.Kredi kartından her ay para çekilince farkettim ve k.kartını iptal ettim sonra üyeliği de aylar sonra iptal ettim. Şimdi aklıma düştü bu aralar da oldukça boş vaktim var evde kapsamlı bir şekilde izleyeyim eğer hoşuma giderse devam ederim diye ücretsiz üyelik için tekrar başvurdum ama kabul görmedi. Acaba ücretsiz 1 ay deneme için ne yapabilirim?
2- Aslında konu başlığında geçen Artı Medya uygulaması ve Puhu tv için aynı soruyu sorabilirim. İzlemek istediğim yerel tv kanallarının internet sitelerinde smart tvlerde izlemek için tıklayın diye bir kısım var burayı tıklayınca haliyle yine bir web sitesi çıkıyor. Acaba bu puhu tv ya da Artı medya gibi kanalların smart tv ye kurulabilecek uygulamaları yok mudur? Ya da smart tvlere uygulama yükleme şansımız yokmudur? kendi marketi bana çok boş geliyor. İnternet tarayıcısı ise çok kötü.
260-300 tl gibi bir bütçeniz varsa çinden android tv box alabilirsiniz.
netflix için yeni mail ve sanal kart ile deneme açabilirsiniz.

K Çevrimdışı

kamersah 

Aktif Üye
8 Mar 2018
183
Tv Vestel 50 FD 7300 puhu tv ve artı medyanın web tabanlı olduğunu farkettim teşekkürler. Ancak uygulama yükleme şansımız yok mu acaba? En azından tarayıcısını değiştirebileydik iyiydi :sirit
Android tv box konusunu baya bir araştırmıştım ama doğrusu smart tv alırken tv box ücretini üstüne koyup bir tık daha iyisi olsun düşüncesindeydim. Tv smart olduğunda uygulama da yüklenebilir diye düşündüm ama doğrusu pekte sorgulayamadım.
Netflix için yeni mail ve sanal kart denedim ama olmadı ne yazık ki.

K Çevrimdışı

kamersah 

Aktif Üye
8 Mar 2018
183
Belki yanlış bir akıl yürütmedir bilemiyorum ama ben şöyle bir düşünce hasıl olmuştu:
Malumunuz olmak üzere bu tvlerin smart özelliklerde olmaları, yazılım yüklenmesi bir web tarayıcısı olması ve bazı uygulamaların üstünde yüklü olması bir işletim sistemine sahip oldukları izlenimini veriyor bana. Aynen android,İOS, Symbian vs. gibi. Tvler üzerindeki işletim sistemi ve bu sistemlere uygun uygulamalar varsa yüklenebilir diye düşünmüştüm. Yapılabilir ama üst düzey bilgi ve beceri ya da donanım gerekiyorsa o konuda birşey diyemem tabi.

mehmet toprak Çevrimdışı

mehmet toprak 

Aktif Üye
22 Eki 2018
192
46
Gelelim sorularıma:
bende ücretsiz 1 ay üye oldum. ama içerikteki tüm filmleri zaten izlediğimi farkettim. dezeavantajı şu; filmlerin çoğu hdr veya uhd olduğu için internet kotasını silip süpürüyor. üyeliğe devam etmeme kararı aldım. internet üzerinden düşük çözünürlülükte izlemek daha şimdilik.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Belki yanlış bir akıl yürütmedir bilemiyorum ama ben şöyle bir düşünce hasıl olmuştu:
Malumunuz olmak üzere bu tvlerin smart özelliklerde olmaları, yazılım yüklenmesi bir web tarayıcısı olması ve bazı uygulamaların üstünde yüklü olması bir işletim sistemine sahip oldukları izlenimini veriyor bana. Aynen android,İOS, Symbian vs. gibi. Tvler üzerindeki işletim sistemi ve bu sistemlere uygun uygulamalar varsa yüklenebilir diye düşünmüştüm. Yapılabilir ama üst düzey bilgi ve beceri ya da donanım gerekiyorsa o konuda birşey diyemem tabi.

Vestel TV'lerde Linux tabanlı Opera TV altyapısı var benim bildiğim.
Smart uygulamalarını açtığımız sayfa da aslında bir web sayfası. Fakat sistemde gizli bir kullanıcı adı ve şifre ile girişe izin veriyor.
TV'nin donanım altyapısı uygulama kur-kaldır yapacak kadar ileri seviye değil.
LG'nin WEBOS'u ile veya Samsung'un Tizen'i ile kıyaslanabilecek sistem değil.

Donanımla da olacak iş değildir bence. Çünkü hak sahibi içerik üreticiler, çeşitli güvenlik önlemlerini de isterler diye düşünüyorum.
Alın bir Android box (işlemcisi güçlü ve belleği yüksek olsun), keyfinize bakın.
Ama alacağınız cihaz Netflix ve YouTube lisanslı olsun, yoksa yüksek çözünürlüklü video izleyemezsiniz. (YouTube ve Netflix üzerinden.)

Son düzenleme:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt