PUBG’de Hilecilerin Gözünün Yaşına Bakılmıyor: 13 Milyon Kullanıcı Banlandı!

tavsiyetayfun Çevrimdışı

tavsiyetayfun

Aktif Üye
2 Eki 2018
55
34
PUBG’nin geliştiricisi Bluehole’un açıkladığı veriler ışığında bugüne kadar oyunda 13 milyon kullanıcı uzaklaştırıldığı ortaya çıktı.

pubg-13-milyon-hile-yapan-kullanici-banlandi-687x400.jpg

Son dönemde milyonlarca kişiyi peşinden sürükleyen başlıca oyunlardan birisi PlayerUnknown’s Battlegrounds (PUBG) olmakta. Oyunun mobil sürümü geçtiğimiz günlerde ile yeni bir rekora imza atmıştı. Ancak bu denli büyük kullanıcı sayısına sahip bir oyunda, hile yapan kişilerin sayısı da oldukça fazla.
Bu durum birçok PUBG oyuncusu için oldukça sıkıntılı bir durum yaratıyor. Kullanılan hileler ağırlıklı olarak wallhack, aimbot gibi bilindik türden hileler olmakta. PUBG’nin geliştiricisi Bluehole ise durumun farkında olduğunu ve en büyük sorunun hile yapan kullanıcılar olduğunu belirtiyor. Şirket 2017 Haziran ayından bu yana oyundan uzaklaştırılan toplan hileci sayısını açıkladı.

13 Milyon Hile Yapan Oyuncu Uzaklaştırıldı
13-milyon-hile-yapan-kullanici-uzaklastirildi.jpg

Çevrimiçi ve popüler olan pek çok oyunda olduğu gibi PUBG’de de hile yapan kullanıcılar büyük rahatsızlık veriyor. Bluehole ise popüler oyununu hilecilere bırakmaya niyeti yok. Şirket son olarak yaptığı açıklama ile geçtiğimiz Haziran ayından itibaren 13 milyon hile yapan kullanıcının tespit edildiğini ve bunların oyundan uzaklaştırıldığını belirtti.

Açıklanan veriler, oyundan en çok hilecinin atıldığı dönemin 2018 yılının başında olduğunu gösteriyor. Oyundan milyonlarca kullanıcı banlanmasına rağmen bunların bir kısmının başka kullanıcı isimleri ile geri döndüğü belirtiliyor.

Toplam Oyuncu Sayısında Düşüş Yaşandı
toplam-oyuncu-sayisinda-dusus.jpg

Bluehole’un açıkladığı veriler Reddit’te bir kullanıcı tarafından derlendi. Kullanıcının derlediği verilere göre 2017’nin sonbahar aylarında banlanan kullanıcı sayısında belirgin artış yaşanmış. Tabi bu durum sonrası PUBG’nin toplam oyuncu sayısının da azaldığı belirtiliyor.

Bu denli hile yapan kullanıcının oyundan uzaklaştırılması sonrası, ilk defa oyunu aynı anda oynayan kullanıcı sayısının 1 milyonun altına düştüğü görülüyor. Ancak Bluehole, oyunda hile yapan kullanıcıların gözünün yaşına bakmıyor. Çalışmalar, Ağustos ayında başlayan ve çeşitli hataları ve hileleri ele alan “PUBG’yi Düzelt” kampanyası ile son sürat devam ediyor.

Haber Kaynak:

BlackSea Çevrimdışı

BlackSea 

Emektar
3 Eki 2017
1,937
32
valla iyi olmuş. böyle oyunlar yıllardır hile yüzünden oynanmaz haller alıyor. Yıllarca Knıght ta koxp yüzünden neler çekmiştik :hihi

newrophat Çevrimdışı

newrophat

Süper Üye
31 Ağu 2018
1,036
hayatım boyunca bir oyunda yaptığım en büyük hile sanırım 98 senesiydi, PlayStation 1'de winning eleven oynarken roberto carlosu forvete koyup yenilmez armada oluyorduk. :hihi

bu arada yalnız değilmişim :cigara

BlackSea Çevrimdışı

BlackSea 

Emektar
3 Eki 2017
1,937
32
hayatım boyunca bir oyunda yaptığım en büyük hile sanırım 98 senesiydi, PlayStation 1'de winning eleven oynarken roberto carlosu forvete koyup yenilmez armada oluyorduk. :hihi

bu arada yalnız değilmişim :cigara

Ahahahhahaha bende aynı taktiği yapardım Carlos direk forvete. Japon 99 . Efsane oyundu. Batistuta ile gol top spikerin batttiisssstuuuttaaaa demesiyle mest olurdum :clap

BlackSea Çevrimdışı

BlackSea 

Emektar
3 Eki 2017
1,937
32
PS 1 den bahsedince duygulandım. O zamanlar anneme acitasyon yapıp aldirmistim. Oyun salonlarından çıkmıyordum jetonla makineler ps ler .ama salon eve gelmişti efsane biseydi mutlulugumu şuan hatırlıyorum da keske tekrar beni o kadar mutlu edebilecek bişey olsa . Yanlış hatırlamıyorsam ya 280 TL ye yada 28 TL ye almistik para birimini tam kestiremedim :hihi

tavsiyetayfun Çevrimdışı

tavsiyetayfun

Aktif Üye
2 Eki 2018
55
34
Bak ya arkadaş adamlar playstation 1'de hile yapmaya başlamışlar :) O zamanlar hile yapanlar şimdi yapmaz mı :P

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt