PTT'de Yardım Kuyruğu, hakkında

OMEGA Çevrimdışı

OMEGA 

Aktif Üye
22 Ocak 2020
384
57
evde kal, ruhuna uymayan bir uygulama diye düşünüyorum. insanlara, "daha doğrusu garibanlara
1000 TL sosyal yardım yapacaksın diye bu insanların hayatını tehlikeye atmaya mecbur musun?
hiç mi başka bir yolu yok? çok mu zor bir şey bu parayı ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak? bana göre hiç zor değil postacılarımız zaten
tüm yurtta günü birlik dolaşıp görevlerini yapıyor, vereceğin parayı da bu vesile ile yapamaz mıydın pekala yapardın!
bu mu büyük krizler yönetmek sizce. devlet aklı buysa vay halimize.

ptt-de-yardim-kuyrugu-2948549_o.jpg
kuyruk-1_16_9_1585774718.jpg
0016090283646.jpg

çeşitli il yerel, ve genel gazete resimleridir

T Çevrimdışı

trkkrsy 

Süper Üye
26 Ara 2017
915
42
Bu yardım kime, neye göre veriliyor ?

Herhangi bir başvuru yokta, mevcutta yardım alanlara devam olarak verilen bir uygulama diye okudum. Öyleyse önemi ne olayın ? Öyle değilse nereden nasıl başvuracağız ?

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Ben sadece PTT için değil genel yazacağım, bankalarin geç açıp erken kapatması; işi olanı oradan uzaklaştırmak olmadı, bu gün Halk bankasına uğradım normal süreçte içeride 5-10 kişi olurken süre kısa olunca 20-30 kişi vardı yani daha çok sıkışıklık oldu.
Kimisi dışarda kuyruk oluyor. Eee ne oldu dışarıda iç içe insanlar.
Bu yardım parasının ATM ile dağıtılabilir. Hatta şöyle bir uygulama yaparsın; şu an Türkiye üzerinde ne kadar banka varsa bütün ATM leri ortak ve ücretsiz yaparsın + ATM ye biraz daha fazla fonksiyon eklersin, daha verimli olur diye düşünüyorum

OMEGA Çevrimdışı

OMEGA 

Aktif Üye
22 Ocak 2020
384
57
Bu yardım kime, neye göre veriliyor ?

Herhangi bir başvuru yokta, mevcutta yardım alanlara devam olarak verilen bir uygulama diye okudum. Öyleyse önemi ne olayın ? Öyle değilse nereden nasıl başvuracağız ?
çok haklısın çokta haklı bir soru. lakin sözde virüs nedeni ile dağıtılacak bir destek' öyle anlaşılıyor ki daha önce kaymakamlıklarda kaydı olup yardım desteği alan vatandaşlara veriliyor, veriliş şeklide ortada.
nereden başvuru yapılacak konusu kaymakamlıklar diye biliyorum.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Ben sadece PTT için değil genel yazacağım, bankalarin geç açıp erken kapatması; işi olanı oradan uzaklaştırmak olmadı, bu gün Halk bankasına uğradım normal süreçte içeride 5-10 kişi olurken süre kısa olunca 20-30 kişi vardı yani daha çok sıkışıklık oldu.
Bu yardım parasının ATM ile dağıtılabilir. Hatta şöyle bir uygulama yaparsın; şu an Türkiye üzerinde ne kadar banka varsa bütün ATM leri ortak ve ücretsiz yaparsın + ATM ye biraz daha fazla fonksiyon eklersin, daha verimli olur diye düşünüyorum
sözün özü üzerine ne yazılabilir ki @üstad. bu tür kamu veya özel yerlerin yoğunluk olmasın diye en az 12 saat mesaisi olması gerekirken vardiyalı, 3-5 saat yapılırsa olacağı bu. gerçekten bir çok hayati konuda süreç çok çok kötü yönetiliyor hepimiz görüyoruz. bakalım nereye varacak.

Son düzenleme:
F Çevrimdışı

Ferh@t 

Aktif Üye
7 Mar 2020
133
38
arkadaşlar bu konuyu gorunce bende yazayım dedım belkı bılen bırı bana yardımcı olur şımdı benımde çalıştıgım yerde benı izne ayırdı malum virus yuzunden ve muhasebecinin bana dedigi şuydu sigortanız dondurulucak ve herhangi bir kaybınız olmıycak onumuzdekı ayın 5 inde maaşının %60 kadar devlet karşılıycakmış ptt den alıcaksınız dedi şimdi benım sormak istedigim şu 10 yıldır aynı yerde çalışıyorum bu benim tazminatımı ilerde işten çıkarsam herhangi bir problem yaratırmı çunku malum bizim patron ve muhasebecilere pek guven olmaz her turlu kurnazlıgı duşunur bunlar

T Çevrimdışı

trkkrsy 

Süper Üye
26 Ara 2017
915
42
YARDIM PARASINI KİMLER ALABİLECEK?

Bakan Selçuk, "Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi kapsamında; halihazırda Bakanlığımızın düzenli sosyal yardımlarından faydalanan ihtiyaç sahibi 2 milyon hanenin tamamı 1000'er lira nakdi destekten yararlanacaktır." ifadelerini kullandı. (Kaynak, Milliyet)

e ne anladık şimdi bu skşten ? zaten yardım ettiğine aybaşı gelmiş yeniden para yatırmışsın. güzel.

de bunu neden virüs sebebiyle, diyerek bağlıyorsun_? yaptıklarını bir lütuf olarak gösteriyorsun ?

yok yaa bunların hiç bir işleri legal değil. kırılıp gidicez şu salgında o olacak !!!

tarikk Çevrimdışı

tarikk 

Süper Üye
6 Ocak 2018
1,631
33
arkadaşlar bu konuyu gorunce bende yazayım dedım belkı bılen bırı bana yardımcı olur şımdı benımde çalıştıgım yerde benı izne ayırdı malum virus yuzunden ve muhasebecinin bana dedigi şuydu sigortanız dondurulucak ve herhangi bir kaybınız olmıycak onumuzdekı ayın 5 inde maaşının %60 kadar devlet karşılıycakmış ptt den alıcaksınız dedi şimdi benım sormak istedigim şu 10 yıldır aynı yerde çalışıyorum bu benim tazminatımı ilerde işten çıkarsam herhangi bir problem yaratırmı çunku malum bizim patron ve muhasebecilere pek guven olmaz her turlu kurnazlıgı duşunur bunlar
Aynı konuda dilekçeyi bizde verdik ama ayın 5ne yetişmez daha onaylanıp onaylamadığı belli değildir.

Detay için

F Çevrimdışı

Ferh@t 

Aktif Üye
7 Mar 2020
133
38
Aynı konuda dilekçeyi bizde verdik ama ayın 5ne yetişmez daha onaylanıp onaylamadığı belli değildir.

Detay için
ha bıde onayı var bunun yok zaten bu ayın 5 i degıl benımkı bu ayın 1 ınde ızne cıktım benımkı olursa onumuzdekı ayın 5 ınde alıcam heralde paramıda ole dedıler

OMEGA Çevrimdışı

OMEGA 

Aktif Üye
22 Ocak 2020
384
57
aklın yolu bir arkadaşlar tabii bunu kullanmak isteyenlere.
şimdi haber kanallarında alt yazı geçiyordu bu yardımlar bundan sora ptt den değil vatandaşların evine gelerek verilecek.

gercekrambo Çevrimdışı

gercekrambo 

Süper Üye
2 Şub 2020
1,776
pandemi nedeniyle yardım yapıyorsun, güzel, pandeminin hızını artıracak kadar dipdibe vatandaş, kötü.

D Çevrimdışı

dogandurukan

Yeni Üye
2 Nis 2020
1
61
Arkadaım ücretsiz olarak.
Ziraat bankası, Halkbank ve Vakıfbank Atm lerinden komisyonsuz olarak sosyal yardım paralarını çekebilirler saygılarımla

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri