Programlarınızı Tamamen Kaldırmak Mı İstiyorsunuz? O Zaman İçeri Buyrun :)

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Merhaba arkadaşlar! İşletim sistemi kurulumu sonrası yüklemenizi tavsiye ettiğim programlar arasına bu programı eklemeyi unutmuşum. Kusuruma bakmayın. Sisteminin performansına önem veren kullanıcılar için pratik, güvenilir bir program. (En azından şimdilik.) 

Büyük program kaldıranların veya bir programı yeniden kurmak isteyenlerin en büyük derdi, o programı bilgisayardan artakalan dosya olmayacak şekilde kaldırmaktır. Bunun için bir sürü ücretli, ücretsiz yazılım vardır. 

Ben kendi kullandığım yazılımdan bahsetmek istiyorum. Yükleyip yüklememek size kalmış. Ben memnunum.

IOBIT Uninstaller

IOBIT firmasının bir yazılımıdır kendileri. IOBIT firmasını, bir diğer yazılımı olan "Advanced System Care"  isimli sistem bakım yazılımından bilen bilir. 

Windows Vista zamanları ve Windows 7'nin ilk zamanları kendisini epeyce bir kullanmışlığımız var. 

Kimi arkadaşların sistemi çökerken, kimilerinde pek sıkıntı olmuyordu. Ben sıkıntı yaşamayan kesimdendim.  :sırıtma2:

Bir süre sonra işletim sistemlerinin iyileşmesi ve Windows 8 (daha sonra 10 sürümünün çıkmasıyla birlikte) kendisine olan ihtiyacın kaldığını düşünmüyorum. 

(Advanced System Care'den bahsediyorum. ) 

Bunun kendimce iki nedeni vardı. Birincisi işletim sistemlerinin gelişmesi, diğeri ise bu yazılımı üreten firmanın sürekli lisans kampanyası yapmasıydı. 

Yazılımda yok yok, yazılım ücretli fakat sürekli kampanya var. Nasıl kazanıyorsunuz o zaman?  :jeo:

Ben artık yazılımın sistem bakımı yapmaktan çok, bu kampanyalar nedeniyle, veri hırsızlığı / istatistik hırsızlığı / fişleme gibi amaçları olduğunu düşünmeye başladım. 

Sanırım o zamanlar devrin veri madenciliğine doğru gideceğini gördüler ki, böyle bir yola başvurdular. 

Bundan bir kaç yıl önce yine lisans kampanyalarını görüyordum forumlarda.  :kop2:

Şimdi Gelelim IOBIT Uninstaller'a ; 

Bu yazılımın iki sürümü var. Ücretli (Pro) ve Ücretsiz (Free).

Ben ücretsiz sürümünü kullanmayı tercih ediyorum. 

Pro ve Free sürüm arasındaki farkları firma böyle belirtmiş; 

(Anladığım kadarıyla daha geniş veritabanı ve daha iyi algoritmalara sahip.) 

provsfree.png

Free sürümün tek dezavantajı otomatik güncelleme yapmaması. Yeni sürümü elle indirip yüklemeniz gerekiyor. 
Pro'da ise otomatik güncelleme mevcut. 

Programı aşağıdaki talimatlara uyarak kurun. 

Ayarlara geçmek için, işaretli butona tıklayın ve çıkan menüden ayarlar yazısına tıklayın.

ayara_giri.png

ayarlar.png

Karanlık veya aydınlık tema seçeneğini, yazı boyutunu işaretlediğim yerden seçebilirsiniz. 

Programı verimli hale getirmek için, işaretlediğim seçenekleri seçin ve tamam butonuna basarak ayarları kaydedin. 

ayar_m.png

<DEVAMINI OKUMAK İÇİN SAYFAYI AŞAĞI DOĞRU KAYDIRIN>

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Programları Tamamen Kaldırmak Mı İstiyorsunuz? O Zaman Buyrun İçeri :))

Programa özgü sistem iyileştirme araçlarını görmek için işaretlediğim butona basmanız yeterli.

Araçlar : 

• Zorla Kaldırma : Denetim Masası ve programın kendi kaldırıcısı ile kaldıramadığınız yazılımların dosya yollarını ve kayıt defteri verilerini bulup silmenizi sağlar. 
  • Artakalan Temizleme : Sistem güncellemesi sonrası kalan kurulum dosyalarını, indirilenler klasörünü ve geçersiz kısayolları silmenize olanak tanır. 
  • Kaldırma Geçmişi : Kaldırdığınız yazılımların listesini gösterir.
  • Dosya Öğütücü : Silemediğiniz dosyalarınızı silmenize yardımcı olur. Zorla siler, atar.  :smart:
Yeni konumuz hayırlı uğurlu olsun!  :rock:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt