profilo pt92 110 tv çalışiyor ses var ekran karanlık ses kontras kısık

C Çevrimdışı

Cemil47

Aktif Üye
20 Ocak 2020
288
64
selam değerli forum arkadaşlar elimdeki tv çalışmiyordu yüksek voltaj transistörü arızalıydı değiştirdim tv çalıştı kontrast ışık minima kısıp scrin ayarı ayarlamaya çalıştım tvyi kapatım tekrar açarken ekran o seviyede kaldı osd bilgileride görükmediği için ışık kontrast açamadım yardımcı olacak arkadaşlardan şimdiden tşk ederim

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,456
49
tüp soketien 200v geliyormu tüp soketinde vidyo entegresi varsa onu kontrol edin. tüp soketine giren focus ve screen uclarını kontrol edin oksit yapmış olabilir.tüp soketi olabilir.

C Çevrimdışı

Cemil47

Aktif Üye
20 Ocak 2020
288
64
Sevgili teknowest ustam tv nin asıl arızası horzantal çikiş transistörü bu508 arızalı idi değisti sorun giderildi scrin ayarı ayarlamak için kontrast ısık minima indirdim stnin scrini ayari yaptıktan sonra menüye girerek kontrast ışık seviyeyi yukarıya çıkarmak ostedim osd bilgileri gözükmediği için müdahale yapamadım asıl mesele budur

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,572
Sevgili teknowest ustam tv nin asıl arızası horzantal çikiş transistörü bu508 arızalı idi değisti sorun giderildi scrin ayarı ayarlamak için kontrast ısık minima indirdim stnin scrini ayari yaptıktan sonra menüye girerek kontrast ışık seviyeyi yukarıya çıkarmak ostedim osd bilgileri gözükmediği için müdahale yapamadım asıl mesele budur
Belkide screen pot ayarını çok kıstın o sebepten osd yok.
Screen voltajını fazlasıyla geri aç raster geri dönüş çizgileri geliyor mu?
Geri dönüş çizgileri gelmiyorsa flaman ışığı yanıyor mu?
Flaman ışığı yanıyor geri dönüş çizgileri gelmiyorsa screen pot görev yapmıyordur.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt