Profilo CMK1000TR Çamaşır Makinesi

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Maddi durum sağlam olacak Siemens Avantgarde WM14U940TR alacan ama biraz hayal

Nesnelerin interneti ve kullanıcı arayüzü dışında fazla bir yenilik vaadediyor mu bilmiyorum.
Bakterilerle ilgili bir yıkama teknolojisinden bahsediyor ama işin uzmanı değilim, pratikte görmeden de bir yorumda bulunamam.

Kronik arızası olmasın, işimi görsün yeter mantığındayım ben. :hihi

muratala5361 Çevrimdışı

muratala5361 

Süper Üye
3 Şub 2019
1,906
21
Nesnelerin interneti ve kullanıcı arayüzü dışında fazla bir yenilik vaadediyor mu bilmiyorum.
Bakterilerle ilgili bir yıkama teknolojisinden bahsediyor ama işin uzmanı değilim, pratikte görmeden de bir yorumda bulunamam.

Kronik arızası olmasın, işimi görsün yeter mantığındayım ben. :hihi
bütün makineler türk kullanıcılarının elinde bozulur. Teyze tepikleye tepikleye doldurursa miele bile gider ?

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Eski tip yün yorganları 10 kilogramlık makineler bile yıkayamıyorsa, 5-6 kiloluk makineler yine iyi dayanıyormuş. :kop
Bir emekli " kurutemizlemeci" olarak cevap veriyorum :)
Yün yorganlar makineye farzedelim 3 Kg girer,ıslanınca 30 Kg belki fazlası olur :), öyle çok su çeker ki şaşarsınız ,denemiş biri olarak not düştüm :haha1
Bu arada makina bozuktu,hurdalığa gidecekti dur deneyeyim bakayım dedim,yorganı zor çıkarttık içinden :haha1

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Bir emekli " kurutemizlemeci" olarak cevap veriyorum :)
Yün yorganlar makineye farzedelim 3 Kg girer,ıslanınca 30 Kg belki fazlası olur :), öyle çok su çeker ki şaşarsınız ,denemiş biri olarak not düştüm :haha1
Bu arada makina bozuktu,hurdalığa gidecekti dur deneyeyim bakayım dedim,yorganı zor çıkarttık içinden :haha1

Evet abi, sünger misali emiyor. Eski makinemizde bir kere yıkama gafletinde bulunmuştuk, çıkartması biraz sürmüştü. :kiskis

T Çevrimdışı

Towarscke 

Aktif Üye
20 Kas 2018
296
33
Yorgan yıkamak için tambur hacminin 70 ve üzeri olması gerekir.Piyasa da ki bir çok makinenin tamburu belirtilen kg aralığı ile alakasız bosch'ta mesela 8 kg da 63 litre 9 kg olan tamburda 63 litre burada bir aldatmaca var keza 9 kg kuru çamaşır aldığını iddia eden bir çok markanın ürünlerinin tamburu 60 litreden daha az tambur hacmine sahip arçelik ve bekonun tambur hacimleri muamma ben hiç bir yerde göremedim tambur hacimlerini vestelde ise bazı modellerde karışıklık var 9 kg yıkadığını iddia iddia edilen makinenin tambur hacmi 58 litre.

Mesela ben yorgan yıkamak için şöyle uygun bir model buldum.

74 litre tambur hacmi var.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt