Profilo CM 0601 KTR çamaşır makinesi kendi kendine kapanma sorunu.

hookman Çevrimdışı

hookman

Aktif Üye
13 Şub 2018
64
Herkese merhaba, Yazlıkta kullandığım Profilo CM 0601 KTR çamaşır makinesi çalışmaya başladıktan yaklaşık 5-10 dk sonra kendi kendine duruyor, üzerindeki gösterge ışığı vs. kapanıyor. Saatlerce beklense de çalışmıyor, Ancak fişi çıkarıp taktığımızda tekrar kaldığı yerden devam ediyor. Prizi kontrol ettim herhangi bir sorun yok , topraklama gayet güzel, cihaza ait kabloda da sıkıntı yok. Alt taraftaki boşaltma filtresini de temizledim, pompada da sorun yok , çalışırken gayet güzel su alıp boşaltıyor. Kapak kilidinden olabilir dedim ama oda çalışıyor, yani makine devreye girdiğinde kilitleyip , makina durup elektiriği kestiğinde ise kapak kilidi açılıyor. Yani fişi tak çıkar yaparak çamaşır yıkar hale geldik :) sorun neden olabilir. Ayrıca Profilo çamaşır makinaları resetleme adımlarını inceledim fakat bu makina için herhangi bir resetleme talimatı bulamadım. Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler...

makineye ait ön panel bu şekilde;

panel14307db8d8731fb9.jpg

Son düzenleme:
T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Makina nerede kurulu banyoda ise yanlış yerde demek buhardan nemlenme oksitlenme sıvı teması olur anakarta anakart sorunu var elininiz yatkın ise ön paneldeki kartı sökün saç kurutma makinası ile kurutun nemini alın sökmüşken üzerinde yanık devre varmı kontrol edin

M Çevrimdışı

mcoskunjfm

Yeni Üye
6 Ara 2020
1
39
Merhaba hookman
Ne yaptınız kapanma sorununa çözüm bulabildiniz mi
Bulabildi iseniz iletişim paylaşırmısınız

hookman Çevrimdışı

hookman

Aktif Üye
13 Şub 2018
64
Sorun çözüldü.

Aynı sorunu yaşayan arkadaşlar için gerekli çözüm aşağıdaki videoda mevcut.
Gerekli olan parça TNY264GN adında bir entegre. İnternet üzerinden bulabilirsiniz, fiyatı yaklaşık 8-10 Tl civarı.
Genel olarak BOSH,PROFILO ve SIEMENS üretimi makinalarda karşılaşılan ortak sorunlardan bir tanesidir, aklınızda bulunsun...

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Sorun çözüldü.

Aynı sorunu yaşayan arkadaşlar için gerekli çözüm aşağıdaki videoda mevcut.
Gerekli olan parça TNY264GN adında bir entegre. İnternet üzerinden bulabilirsiniz, fiyatı yaklaşık 8-10 Tl civarı.
Genel olarak BOSH,PROFILO ve SIEMENS üretimi makinalarda karşılaşılan ortak sorunlardan bir tanesidir, aklınızda bulunsun...

Gayet iyi, çözebilmenize sevindim.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt