Profilo Çamaşır Makinası Seçiminde Yardım

grihava Çevrimdışı

grihava 

Yeni Üye
6 Ağu 2020
41
31
Herkese iyi günler diliyorum

Çamaşır makinası için Profilo markasına karar verdik, sözde bosch profilo siemens aynı kalitede diyorlar ne kadar doğru bilemiyorum.

Şimdi 2 model arasında kaldık, kendi sitesinde fiyatlar yaklaşık 3000 TL civarı fakat hepsiburada'da 2500 ile 3000 civarı arasında değişiyor

İncelememe rağmen ikisi arasında farkı anlayamadık, yardımcı olabilirseniz sevinirim

1000 devirin bizim için yeterli olacağını düşünüyoruz eğer 1200 devirlikte malzeme kalite farkı varsa 100lira için onuda tercih edebilirim

1. Modelimiz bu ürün link:

Screenshot_314cdec0d2cd2073f.png

2. Modelimiz bu ürün link:

Screenshot_40cf2f0ff7b82b1f8.png

Hatta 3. Modeli de atayım fiyatı hala neden pahalı anlamadığım model

Screenshot_59938f51ee882cc29.png

T Çevrimdışı

Towarscke 

Aktif Üye
20 Kas 2018
296
33
Ben profilo tavsiye etmiyorum suyu oldukça az alıyor çamaşırı yarıdan fazla atınca ıslanmadığı gibi deterjan kalıntıları da kalıyor 9 kg çamaşır yıkanan program sadece pamuklular profilonun özellikleri ve kalitesi bosch ve siemens'e göre düşük illa bosch grubundan makine istiyorsanız yeni panelli ve daha iyi özelliklere sahip bu modeli alın.

grihava Çevrimdışı

grihava 

Yeni Üye
6 Ağu 2020
41
31
Ben profilo tavsiye etmiyorum suyu oldukça az alıyor çamaşırı yarıdan fazla atınca ıslanmadığı gibi deterjan kalıntıları da kalıyor 9 kg çamaşır yıkanan program sadece pamuklular profilonun özellikleri ve kalitesi bosch ve siemens'e göre düşük illa bosch grubundan makine istiyorsanız yeni panelli ve daha iyi özelliklere sahip bu modeli alın.

Çok garip hocam mühendisler vs düşünmemiş mi acaba yorumlarda memnunlar genelde ama yinede yorumuuz için teşekkür ederim bosch alacak bütçemiz yok başka marka öneriniz var mı

EXcomZkko Çevrimdışı

EXcomZkko 

Süper Üye
13 Nis 2018
1,109
Bu gruptan fark oluşacak bir model istiyorsanız Alman üretimi üst seri Bosch modellerine bakın. Diğerleri az-çok birbirlerine yakın performans gösterecektir.

Makineye gelince; CMG100DTR ve CMG140DTR (1000devir/1400devir) modellerini kullandık. Gayet sessiz, yıkaması ve çalışması güzel makineler. Ben gönül rahatlığıyla tavsiye ederim.

Yalnız 1400 devir olan modelde zaman zaman deviri elle düşürme ihtiyacı duyduk. Bunun için de programı ayarladıktan sonra ilgili tuştan deviri ayrıca düşürmek gerektiğinden, yaşlılar için kullanımı zor olabilir.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Yalnız 1400 devir olan modelde zaman zaman deviri elle düşürme ihtiyacı duyduk. Bunun için de programı ayarladıktan sonra ilgili tuştan deviri ayrıca düşürmek gerektiğinden, yaşlılar için kullanımı zor olabilir.

Açıkçası makine ömrü için su çeken ağırlaşacak çamaşırlarda devir düşürmek bazen mantıklı olabiliyor. :bilmiyom

grihava Çevrimdışı

grihava 

Yeni Üye
6 Ağu 2020
41
31
fazla devirde aşırı ses yapıyor makinalar ve bozulur diye endişe ediyoruz o yüzden 1000 devir fazlasıyla yeter diye düşünüyoruz. bilgiler için çok teşekkürler:)
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Bulaşık makinasınıda mediamrkt sitesinde 2400e indirimde denk getirdim ben aldım stok bitti zaten :) normal de bunun düşük modeline 2500e düşünüyorduk şans işte indirimde denk getirdim aldım 2 hafta önce piyasadaki fiyatlara göre epey uyguna aldım o kadar yer gezdim buna 2800den aşağıya fiyat veren yok dışarıda

Screenshot_687a438356a49a014.png

Son düzenleme:
T Çevrimdışı

Towarscke 

Aktif Üye
20 Kas 2018
296
33
Çok garip hocam mühendisler vs düşünmemiş mi acaba yorumlarda memnunlar genelde ama yinede yorumuuz için teşekkür ederim bosch alacak bütçemiz yok başka marka öneriniz var mı

Markayla ilgili şikayetlere bakarsanız bosch grubunun az suyla yıkama yaptığını çamaşırlar da deterjan artıklarının kaldığı ve lekelerin çıkmadığı gibi sorunları fazlasıyla görebilirsiniz.

Bol suyla yıkama yaptığı için arçelik grubundan grundig modellerini önerebilirim.

Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Profilo 140DTR yi tavsiye ederim, makine ile ilgili tavsiye konusunu daha önce açmıştım linki Çamaşır makinesi tavsiye
geçen sene 11.11 olayında 9 taksit 2300 TL'ye almıştım

Piyasa da sıfırını bulmak güç ayrıca fiyatı da bir hayli yüksek o paralara değecek bir cihaz değil.

S Çevrimdışı

sahsiyet

Aktif Üye
24 Tem 2019
119
38
Hatta 3. Modeli de atayım fiyatı hala neden pahalı anlamadığım model
bu ürünü 1.5 yıldır kullanıyorum ilk zamanlar sıvı deterjanla yıkadığımda çamaşırlar kötü kokuyordu (rutubet nem gibi) sonradan toz deterjana geçtik kafamız rahat etti. Koku bitti. Genel olarak makinede bit sorun yaşamadık şimdilik memnunuz diyebiliriz.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt