Profilo buzdolabı değişti. İzlenimlerim.

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Kondanser boruların gizlenmesi bence de saçma.
Onun yerine ben olsam, arkada girinti oluşturup biraz daha boş alan yaratıp bu sorunu öyle çözerdim.
O borulara biri asılmadıktan sonra bir şey olacağını sanmıyorum.
Arada süpürge ile tozunu almakta yarar var tabi, toz tutuyor yapısından dolayı.

Dediğim yöntem şu;

onerif79c876e78398737.png

:kiskis

Bu dolabın iskeletini veya kasasını (adı her ne ise), böyle üretmek çok mu para kaybettiriyor acep? :alala
Hem dolabı duvara sıfırlarsın, hem de hava akışı için yeterli boşluk oluşmuş olur?
Katılıyorum ama bahsettiğin takos lar tüm buzdolaplarında paketten çıkıyor duvar ile arada boşluk kalsın diye ama mecbur değil tabi.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
Katılıyorum ama bahsettiğin takos lar tüm buzdolaplarında paketten çıkıyor duvar ile arada boşluk kalsın diye ama mecbur değil tabi.

Yana almalarının amacı duvara sıfırlamak ve kozmetik diye düşünüyorum.
Sistem madem zorluk çıkaracak arkada bırak değil mi?
Herhalde dolap daha çabuk bozulsun diye yaptılar. :kiskis

Arada o parça olmasa zaten millet duvara vura vura yamultur o boruları. :kiskis

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Yana almalarının amacı duvara sıfırlamak ve kozmetik diye düşünüyorum.
Sistem madem zorluk çıkaracak arkada bırak değil mi?
Herhalde dolap daha çabuk bozulsun diye yaptılar. :kiskis

Arada o parça olmasa zaten millet duvara vura vura yamultur o boruları. :kiskis
Aynen çabuk bozulsun , bozulduğunda tamiri olmasın bence de ama bu sistem çok kaliteli markaların amiral modellerinde en az 20 yıldır kullanıyormuş diye duydum yani aslında yeni bir teknoloji değil gizli kondansatör sistemi.

Benim şimdilik gördüğüm sakıncalar ;

buzdolabı dışının ısınmasından zamanla renk atma , farklılığı oluşması.

aşırı ısınmadan aradaki izolasyon maddesinin özelliğini kaybetmesi neticesi performans kaybı.

düşük ihtimal de olsa kondansatör borularında çatlak olduğunda yeni buzdolabı alınması gerekliliği.

yani toplamda bende gereksiz buluyorum gizli kondansatör buzdolaplarını.?

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
Aynen çabuk bozulsun , bozulduğunda tamiri olmasın bence de ama bu sistem çok kaliteli markaların amiral modellerinde en az 20 yıldır kullanıyormuş diye duydum yani aslında yeni bir teknoloji değil gizli kondansatör sistemi.

Benim şimdilik gördüğüm sakıncalar ;

buzdolabı dışının ısınmasından zamanla renk atma , farklılığı oluşması.

aşırı ısınmadan aradaki izolasyon maddesinin özelliğini kaybetmesi neticesi performans kaybı.

düşük ihtimal de olsa kondansatör borularında çatlak olduğunda yeni buzdolabı alınması gerekliliği.

yani toplamda bende gereksiz buluyorum gizli kondansatör buzdolaplarını.?

Kısacası yepisyeni model çıkarıyoruz onu niye almıyorsun demek oluyor bu. :kiskis

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri