Profilo Bulaşık Makinesi Arızası

Aarslan Çevrimdışı

Aarslan 

Aktif Üye
26 Eyl 2018
220
33
Merhaba Makinenin musluk ışığı yanık kalıyor ve çok yavaş su alıyor.Arızası ne olabilir yasaklarda tamirciler açık oluyor mu?
Modeli bm3001
IMG_20210430_154837.jpg

Aarslan Çevrimdışı

Aarslan 

Aktif Üye
26 Eyl 2018
220
33
Servisi aradım en fazla 10km uzaklıktan sadece gelmek için 85 lira isteyince bende makineyi ters çevirip arkadaşın söylediği parçaya ulaştım :kas galiba iki seçenek var ya ventil yada arkadaşın söylediği su barını ölçen parça arızalı burada ustaların tavsiyelerine ihtiyacım var hangisinde sorun var nasıl anlayabilirmiyim yada ellerinde parça varsa ikisinide yollasınlar değiştireyim :hihi

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Ventilin enerji girişi ölçü aleti ile kontrol edilirse en azından ventil sağlam mı kontrol edilebilir, voltaj geliyor mu diye, basınç anahtarı yada su sayacı"artık Profilo da nasıl geçerse" onu ölçme şansınız olmaz diye tahmin ediyordum.
Evet servis ücreti zorunludur. Servisin üst katında otursaniz dahi ☺️

Aarslan Çevrimdışı

Aarslan 

Aktif Üye
26 Eyl 2018
220
33

Ventilin enerji girişi ölçü aleti ile kontrol edilirse en azından ventil sağlam mı kontrol edilebilir, voltaj geliyor mu diye, basınç anahtarı yada su sayacı"artık Profilo da nasıl geçerse" onu ölçme şansınız olmaz diye tahmin ediyordum.
Evet servis ücreti zorunludur. Servisin üst katında otursaniz dahi ☺️
Servis ücreti 50-60tl bekliyordum ama 85tl nedir altlarında ki arabanın en çok yakacağı 10tl ama bu ustalar ne yakıyor da hiçbirşey yapmadan 85tl ile konuya giriyorlar onu anlamadım birde geldiklerinde makineye dokunma parası felanda isteyebilirler komedi gibi ülke olduk kim kime dum duma :hihi

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634

Servis ücreti 50-60tl bekliyordum ama 85tl nedir altlarında ki arabanın en çok yakacağı 10tl ama bu ustalar ne yakıyor da hiçbirşey yapmadan 85tl ile konuya giriyorlar onu anlamadım birde geldiklerinde makineye dokunma parası felanda isteyebilirler komedi gibi ülke olduk kim kime dum duma :hihi
Dışarıdan öyle gozuksede içeriden;
O aracın bakımı, lastiği, mazotu, araç a
arızası,km yıpranması, o size gelen teknisyenin maaşı, SGK, yemek, giderleri... O işletmenin giderleri, vergileri, kirası
Vs vs

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623

Hangi ticari araç 10 lira yakıyormuş usta, söyle de onu alsınlar. :hihi

Aarslan Çevrimdışı

Aarslan 

Aktif Üye
26 Eyl 2018
220
33
Dışarıdan öyle gozuksede içeriden;
O aracın bakımı, lastiği, mazotu, araç a
arızası,km yıpranması, o size gelen teknisyenin maaşı, SGK, yemek, giderleri... O işletmenin giderleri, vergileri, kirası
Vs vs
Bunları ayak bastı parası ile mi yapıyorlar sanki tamirden parçadan vs para kazanmıyorlar :hihi
İşin trajik tarafı vatandaşı bu kadar sömürmesinler cüzi miktar isteseler kabul edilir ama asgari ücretlinin bütün gün çalıştığı parayı adamlar sadece iki adım yola gitmek için istiyor tamire başladıklarında milletin ocağına incir ağacı dikerler :hihi
Hangi ticari araç 10 lira yakıyormuş usta, söyle de onu alsınlar. :hihi
Senin hatırına 20lira yaksın tır kullanmıyorlar ya :hihi

Geri
Üst Alt