Piranha 2395 Akıllı Kumanda

S Çevrimdışı

serhan 

Aktif Üye
10 Ara 2017
271
Merhabalar Bugün A101 de Piranha marka akıllı kumanda görünce 50TL ye alayım dedim fakat eve geldiğimde Vestel65ud9800 tv ye taktım usb ile bağlandı tuşları tanıttım açma kapama kanal değiştirme falan kumanda da ki tüm tuşları tanıtabilirsiniz fakat benim amacım mouse olarak kullanıp imleci çıkarabilmekti ama benim tv de o şekilde kullanılmıyor bu özellik olmadan da aynı kumandadan farkı kalmıyor yani 50TL etmez yarın iade edeceğim belki görüp almak isteyen olursa normal kumanda alsın

F Çevrimdışı

Ferh@t 

Aktif Üye
7 Mar 2020
133
38
Bende mi box için aldım normal menüde bile mause özelliği çıkıyor isteyince de kapatabiliyorsun yani çalışıyor fakat TV de denemedim

ramchomania Çevrimdışı

ramchomania 

Süper Üye
8 Mar 2020
2,098
40
Vestel in bu akıllı kumanda olayına da ağırlık vermesi gerekir aslında sadece Web browser değil youtube vs uygulamaların içinde de çalışması gerekli

S Çevrimdışı

serhan 

Aktif Üye
10 Ara 2017
271
Vestel in bu akıllı kumanda olayına da ağırlık vermesi gerekir aslında sadece Web browser değil youtube vs uygulamaların içinde de çalışması gerekli
Evet diğer uygulamalarda çalışmadığı sürece bir işe yaramıyor açıkcası youtube da netflix de falan da kullanabilirim diye düşünmüştüm ama anladık ki başka bahara :)

S Çevrimdışı

SONKULLANICI

Aktif Üye
16 Nis 2019
234
64
Yeni bir akıllı kumanda aldım.Wicom 45 diye.Normal bir akıllı kumanda üniversal dediklerinden.Fakat bir özelliği çok hoşuma gitti.Sat tuşuna basıp uydu alıcıyı tanıttıktan sonra,hala SAT konumundayken,işime yaramayan bir tuşu, mesela netflix tuşunu,tv nin kumandasını karşısına tutarak tv nin power tuşu ile eşleştirdim.Yine aynı yöntemle ikinci volume +- tuşlarını da tv nin kumandasından tv nin volume +- tuşları ile eşleştirdim.Dolayısı ile, akıllı kumanda Sat konumundayken, tv nin aç kapa ve ses çoğalt azalt kumanda işlevinini de yerine getirebiliyor TV konumuna almaya gerek kalmadan.DVD yi de tanıttım.Oldukça kullanışlı ve kibar bir kumanda.Kumanda çokluğundan şikayetçi arkadaşlar bir gözatsınlar buna.

Reset Çevrimdışı

Reset

Aktif Üye
20 Nis 2022
69
48
Benim de bir tane uzaktan kumandam var. İki ayda bir tuşlar basmamaya başlıyor, açıp içini kurşun kalem sürüyorum. 2 ay dayanıyor. Ya buna bir solüsyon mu varmış neymiş. Nasıl yaparız? Ya da başka bir önerisi olan var mıdır? Yoksa alayım mı bir tane üniversal kumanda ne yapsak?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt