Phılps 65 oled 908 görüntü halelenmesi

S Çevrimdışı

seyfullah dikkaya

Yeni Üye
14 May 2024
10
31
S.a severek kullandığım tvmde geldiğinden bu yana bütün modları denememe rağmen aksiyon sahnelerinde özellikle görüntü bozuluyor acaba bu konuda nasıl bir ayar veya çözüm olabilir bilgisi olan varmı? Pürüzsüz modda kullanıyorum

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,276
bahsettiğin sahneler için video lazım öncelikle?
ayrıca hangi kaynak dan yapıyor bunu?

S Çevrimdışı

seyfullah dikkaya

Yeni Üye
14 May 2024
10
31
Netflix,karasal yayın, youtube çoğunda yapıyor insanlar yürürken veya koşarken etrafı bozuluyor insanın veya arabanın ama netlikte veya görüntü de bi problem yok.

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,276
ilk etap da kısa cevabım;olası bir MB katındaki "hız" a bağlı sorun!
çok çok az da olsa böyle bir durum panel tip(tüm MB)TV ler de çıkıyor
basit çözümü;MB nin değişmesidir!

ancak bunu net anlamak için paneli çıplak gözle uzman birisinin izlemesidir
bahsettiğim donanıma bağlı bu durum varsa direk MB değişir

ancak servisler her bir şeye "normal abi" bunlar demeye alıştıkları için asıl sorun
işte burada!

-ilk etap da mod ları denemeye gerek yoktur
-"Personal" moda geç
-tüm iyileştirme v.s ayarları OFF yap
-AI Pic Auto ayarını OFF yapıyorsun

-Motion style;OFF yap !!

not;anladığım kadarıyla panele harici bir şey takılı değil?

Motion;OFF da dursun
ancak Motion style OFF yapmadan önce ilk etap da Personal seçiyorsun ve buradan
bazı değerler vardır hepsini 0 (sıfır) yap sonra geri dön ve OFF seçiyorsun!

default ayarlarda burasını genel de herifler elliyor ve kafalarına göre değiştiriyorlar!
biz OFF seçip ve öncesinde de Smoothness&Blur reduction sıfıra getiriyoruz!

insanlar harici cihaz taktıkları zaman da bazı benzer sorunlar çıkıyor ve normalde Motion
ayarları o zaman gerekiyor! sen de bir şey taklı olmadığı için bunlarla oynamayacaksın

ancak bir kez daha tekrar ediyorum olası bir "işlemci" hareketlenme v.s sıkıntısı varsa
o zaman bu sorun devam eder ve direk MB değişimi söz konusu olur!

TPV nin Oled&LCD leri HIZ anlamında ve resim kalitesinde piyasanın en iyisidir(Samy ve Sony dahil buna)
yazılımları da çok iyidir ayrıca HiEnd Oled&LCD lerinde ise kullandıkları chipset/sistem/yazılım v.s yine piyasanın
en iyisidir LGE ile birlikte
sen de örneğin Pentonic Soc var+GPU G-57 var bunlar piyasanın en iyisidir!

yinede takılırsan aakşam bana alo dersin++

Ben onun için TR de OLED tercihinde direk LGE diyorum ve ana sebebi bıu heriflerin MH çok iyi(en iyisi LGE dir)
ayrıca bahsettiğim sorunları çok kısa zamanda hiç sektirmeden hata eve gelip yapıyorlar!
TR de OLED için bence tek adres LGE dir
TPV bu anlamda panelleri v.s çok çok iyi ama diğer konularda kötü++

not;menü dilini ingilizce yap,sonra yeniden Türkçe yaparsın,türkçelerini bilmiyorum bu teknişk terimlerin
örneğin pürüzsüz ne yaw:hmm

S Çevrimdışı

seyfullah dikkaya

Yeni Üye
14 May 2024
10
31
Pürüszüz dediğim smooth yani ben phılps kullanan varsa anlar diye öyle dedim.motion olarak smooth harici seçersem sanki fps düşüyormuş gibi oluyor ekranda normalde motion ayarını movie yapınca geçiyor gibi ama bu seferde sanki 30 fps yayın izliyorum gibi oluyor o yüzden mecbur smooth yapıyorum

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,276
kardeş ben senelerdir bir sürü seri/model Philis kullandım,hatta 2020den itibaren de
elimdeki 3. Philips TV:kiskis
eskilerini de sayarsam sanırım 6. oldu yaw

senin paneli çıplak gözle bir görsem hemen çözerim olayı,elime de kumandayı alıp

mode Personal seçiyorsun
ayrıca bahsettiğin ve genel de fps düşmesi v.s olayları salt panelden olmaz!
bunlar ext.cihazlar ve de özellikle DVD/BD duruma göre PC de az da olsa Box da(dandik Box larda)v.s
olur bunlar
sen panelin verdiği dahili/karasal uydu veya NFlix/YTube v.s izliyorsun...

Movie/PureCinema mode lar örneğin DVD/BD bağlarsan önemlidir veya PC den ama burada eksik/yalnış
bilgi oluyor çoğusunda

içerik "gerçek" 24fps ise bu mode lar(Cinema/FMaker/Movie) aslında iş yapmak içindir!
bunun içinde Bluray/DVD olması gerekiyor,net den her indirilen içeriklerde 24fps değildir

zaten paneller de 24fps işmesi diye bir şey söz konusu değildir bunlar sadece "Sinema" içindir!

"fps" de ki gördüğün veya hissettiğin tüm işlemler aslında paneldeki "yetersiz" resim işleme
beslemesiyle birlikte ne yapacağını bilemiyor!

önce içeriği tanımlıyor sonra FPS sini sonra kafasına göre buna bir eylem uyguluyor

ama eski veya çok eski geçmişin bildik bir kaç panel hariç bu konuda özellikle EU-PAL/25/50Hz yayın/içerik v.s de +60Hz lik
paneller maalesef biraz yetersiz kalıyor çünkü bu paneller vertical freq.değerleri 60Hz dir
ama Japan/USA NTSC de ise bu yayınlar 60Hz ve paneller de zaten 60Hz dir

karasal/uydu veya YT ve dahi Stream tüm içerikler bizim 60Hz lik paneller de tam başarılı değildir
zaten bu teknik olarak da mümkün değildir

not;2012/13 den sonra sistem çalışma yapısı da değiştiği için,yeni MB lerde ne böyle bir donanım nede uyumlu sistem vardır

not;örneğin son nesil AVR kullanırsan bu sorunların çoğunu aşarsın veya daha eski nesil AVR ler kullanırsan
tamamen aşarsın çünkü bunların işleri harbi "resim işleme" sanatıdır yaw:ok

not;"yazılım" sanırım güncel? TPV her konuda güzel ve yararlı update ler çıkarır

neticede bazı işlemler hk.(örneğin senin panele özel)paneli çıplak gözle ve senin de yanıda olduğun
bir durumda incelesem örneğin ilk msg da yazdığım gibi bir "MB de resim işleme" sıkıntısı varmıdır şak diye anlarım

belki fazla karışık oldu ama özellikle "fps" konusu benim için en önemlisidir ama olayı bir PC den bakıp ki genel de
öyle yaparız ama işin aslı böyle değildir

zaten servise girse örneğin bu bahsettiğim cihazlarla bakılacaktır,ama bu cihazlar çoğunun elinde bile yoktur!
Merkezde vardır ama bizim gibi pro. kişiler baktığında manzarayı şak diye çakarlar ext.cihaza bile gerek kalmadan

++
bu arada ben son 4 senedir tamamen OLED ler üzerine çalışıyorum,kuruyorum veya tavsiye veriyorum veya anlayan
arkadaşlarda uzaktan msg la hallediyorum ve bazı ext.cihazlar da kullanıyorum özellikle Bluray(UHD olmasa bile bana doğru
referans veriyor)

S Çevrimdışı

seyfullah dikkaya

Yeni Üye
14 May 2024
10
31
Teşşekkür ettim hocam ben bir bakıyımda yazılım güncellmesi filan gelir belki o arada olmadı satıcam bunu lg g4 alacam:)

S Çevrimdışı

seyfullah dikkaya

Yeni Üye
14 May 2024
10
31
Hocam malasef apple tv yok servis kaydı açtım yarın gelip bakacaklar. Yardımlarınız için teşekkür ederim birdaha herhalde phılps tv almam.

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,276
Teşşekkür ettim hocam ben bir bakıyımda yazılım güncellmesi filan gelir belki o arada olmadı satıcam bunu lg g4 alacam:)
tlf verdim
gerekirse ara beni

G4 değil G3 almaya bak! aynı model ikiside! reklamlara da inanma
katalog verilerine bakma!

908 de ayrıca G3 kadar iyi hatta "film" de bir tık daha iyi!
sen hangi şehirdesin

not;LGE önceden yazdığım gibi özellikle olası bazı sıkıntıları gidermede TPV veya diğerlerinde çok ama çok
daha iyidir,boşuna demiyorum illa OLED olursa LGE alın diye

S Çevrimdışı

seyfullah dikkaya

Yeni Üye
14 May 2024
10
31
Niye hocam g4 ü tavsiye etmedin? Zaten phılps 908 ve g3 panel olarak aynı ama görüntü işlemesi rezil gibi geldi bana phılpsin, yada bende tv olayında şans yok herhalde aradığım görüntü kalitesini bulamadım apple tv yapsada onu alsak:) konyadayım hocam ben aklıma takılan bi durumda ararım.

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,405
39
Hocam malasef apple tv yok servis kaydı açtım yarın gelip bakacaklar. Yardımlarınız için teşekkür ederim birdaha herhalde phılps tv almam.
Motion ayarları ile oynayın, belki düzelir. Tv'yi yeniden falan başlatın.

Dünyanın en iyi panelini koysanız dahi bununla bitmiyor, onu nasıl kullandığınız da önemli. Bu konuda en iyisi Sony'dir. Oled'in hızlı sahnelerde led'den daha iyi performans göstermesi gerekir, bu işte bir gariplik var.

Youtube üzerindeki görüntülerde olması normal lakin Netflix vb. platformlarda olmaması gerekli.

S Çevrimdışı

seyfullah dikkaya

Yeni Üye
14 May 2024
10
31
hocam bütün ayarları denedim, sıfırladım denedim,motion kapatınca görüntü daha kötü oluyor titriyor resmen insanlar yani garip bi yazılım sorunu veya işlemci sıkıntısı var gibi ama çözemedim. Ne denersem aleyhime kullanıldı resmen… önceki tv de phılps 58 pus 8505 ti hiç böyle bi sorun yoktu hatta motion movie modunda inanılmaz işliyordu görüntüyü o yüzden yine almıştım şans yokmuş bu sefer. Sony çok iyi hocam malasef türkiyeden çekildi hatta panasonicte çok iyidir oda yok türkiyede. Coğrafya az kader gibi, bir de yurtdışında iaede etmek çocuk oyuncağı gibi bişey bizim ki kadar zor değil.

Geri
Üst Alt